Daha İyi Bir Cilt İçin Yapmayı Durdurmanız Gereken 9 Güzellik Hatası

Su içmenin, yastık kılıfınızı değiştirmenin ve makyaj fırçalarınızı temizlemenin faydaları hakkında şiirselleştirdiğimiz bir makale okumaya geldiğinizi düşünüyorsanız, tekrar düşünün.

Daha İyi Bir Cilt İçin Yapmayı Durdurmanız Gereken 9 Güzellik Hatası
15 Mart 2021 - 08:45
Bir güzellik aşığısınız ve cildinize özen göstermek muhtemelen zaten düzenli olarak yaptığınız bir şeydir. Okumak isteyeceğiniz son şey, yüzünüze bakteri yaymakla ilgili aynı eski, amatör dizelerdir, ancak bu, her şeyi doğru yaptığınız anlamına gelmez ve aslında cildinize zarar veren ve cildinizin pırıl pırıl, berrak ve parlak cildini elde etme yeteneğinizi sabote eden, alışkın olduğunuz birkaç alışkanlık olabilir.

1. Gece Yüzünüzü Kurutmak için Tüm Gün Kullandığınız El Havlusunu Kullanmak
COVID sayesinde muhtemelen ellerinizi her zamankinden daha fazla yıkıyorsunuz, yani banyonuzda asılı duran el havlusu çok kullanılıyor. Sırf bütün gün temiz ellerinizi siliyor olmanız, onu kullanmanın tek yolunun bu olduğu anlamına gelmez. Bunun yerine, özellikle yüzünüz için kullandığınız bir mikrofiber veya muslin bez havlu tercih edin. Ayrıca yüzümü hafifçe kurutmak için de kullanabildiğiniz için birkaç yeniden kullanılabilir pamuklu pedleri etrafta bırakmanızda fayda var.

Bununla birlikte, cilt bakımı rutininizin geri kalanını cildi nemlendirmek için uygulamanın gücünü küçümsemeyin. Özellikle hyaluronik asit olmak üzere birçok ürün suya yapışır ve nemli cilde uygulandığında önemli ölçüde daha etkilidir.

2. Lif Kabağı Kullanmak
Son zamanlarda uzun bir tartışmadan sonra, çoğumuzun hala vücudumuzu lif kabağıyla yıkadığımız ortaya çıktı. Her duş aldığınızda vücudunuzu eksfoliye etmenize gerek yok ve peeling yapmak istiyorsanız, bir peeling kullanmak daha iyidir, çünkü bir peeling eldiveni veya lif kabağı gibi sürekli değiştirmek konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Pul pul dökülmeyi arzuluyorsanız, sık sık yıkayabileceğiniz bir bez kullanın ve temiz tutun, ancak gerçekten, sizi olmanız gerektiği kadar temiz tutmak için elleriniz yeterlidir.

3. Malzemelerinizin Birlikte Çalıştığından Emin Olmamak
Yüzünüze sürdüğünüz cilt bakım ürünlerinin içeriğini araştırmak, sandığınızdan çok daha gerekli. Etkileyiciler, şirketler ve hatta arkadaşlarınız yemin ettikleri ürünleri sürekli olarak paylaştıklarında düşünmek kolaydır, "Vay canına, hepsini satın alacağım ve sonra harika bir cilde sahip olacağım!" dersiniz, ancak bu ille de böyle değildir. Birincisi, cephaneliğinizde 1 milyon ürün stokuna sahip olmak, sağlam bir rutin geliştirmeyi son derece farklı hale getirebilir, ancak aynı zamanda bunları belirli bir sırayla uygulamanız gerektiği anlamına da gelir. Bazı asitler ve cilt bakımı bileşenleri birlikte çok iyi çalışır (örneğin, C vitamini ve ferulik asit veya C vitamini ve güneş kremi), ancak diğerlerinden kaçınmalısınız, çünkü bunlar bir ürünün etkinliğini azaltabilir veya büyük tahrişe neden olabilir.

4. Çok Fazla Peeling Yapmak
Retinol, AHA, BHA, bakuchiol cilt bakımı endüstrisi bizi ölü cilt hücrelerini pul pul dökmek ve daha parlak, daha sağlıklı bir cilt ortaya çıkarmak için seçeneklerle boğdu, ancak cilt bakımı meraklıları, hepsini denemek isterler. Bu da genellikle cildin soyulmasına, susuz kalmasına ve tahriş olmasına neden olabilir. Yüzlerimizin bu kadar pul pul dökülmesine gerek yok. Haftada 1 ila 2 kez yeterli olacaktır. Günlük kullanım için olan daha küçük yüzdeler uygundur, ancak "eksfoliye edici", "soyma" veya "yeniden yüzey kaplama" içeren herhangi bir ürün, haftada 1 ila 2 kereden fazla kullanılmamalıdır. Günleri de dağıttığınızdan emin olun.

Bir retinol veya tretinoin ürünü kullanıyorsanız bunu da aklınızda bulundurmalısınız. Retinolü asla bir kabuk veya başka bir asitle aynı gece kullanmamalısınız ve kuruluğu fark ederseniz, her biri arasında bir gece atlamalısınız. Retinol, piyasadaki en peeling yapan, yeniden dokulaştıran ürünlerden biridir, yani onunla fazla pul pul dökülmesinin oldukça kolay olduğu anlamına gelir.

5. Yorganınızı veya Kılıflarınızı Yeterince Yıkamamak
Yastık kılıfından bahsetmeyeceğimizi her ne kadar başta söylesek de bu gerçekten herkesin hatırlatması gereken bir kural. Çoğumuz yorganımızı yüzümüze yakın tutarak uyuruz ve bu kolayca yastık kılıfınız kadar kirli bir hal almasına neden olabilir. Kir ise yüzünüzü daha da kötüleştirecektir.

6.Tam İhtiyacınız Olan Yere Değil, Tüm Yüzünüze Yoğun Bir Kapsama Alanı Koymak
Makyaj uygulamanız, cildinizin berraklığı üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Bu, bazen tam kapsamlı bir bakış olabilir. Bu sadece bir makyaj aşığının hayatı olarak görülmelidir, ancak normal günlük bazda, istediğiniz bölgeleri bu yoğun örtü ile kapatmaya ve inceltmeye (nemlendiriciyle karıştırın veya süngerle hafifçe uygulayın) veya atlamaya odaklanabilirsiniz. Hiç kimsenin cildi tamamen lekelerle veya kusurlarla kaplı değildir. Yüzünüzün tamamının sürekli olarak kalın bir örtü ile örtülmesi için hiçbir sebep yoktur.

7. Sivilceyi Kapatmak için Kurutucu Kapatıcı Kullanmak
Size daha iyi görünen şey: gerçekten kuru, huysuz bir sivilce, bir mil ötede görebilirsiniz çünkü üstteki kapatıcı o kadar kalındır ki, ikinci bir sivilce büyüklüğündedir veya cildi nemlendiren daha hafif bir örtü, belki de her bir lekeyi örtmeden cildi nemlendirir. 2000'li yılların ortalarında bir annenin klasik olarak söylediği gibi, "Sivilceleri kurutmalıyız!" fikri doğru değildir. Evet, sivilcenin küçülmesine ve kaybolmasına yardımcı olur, ancak makyaj söz konusu olduğunda bu aynı değildir. Cildi nemli tutmak, sivilcenizin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olabilir ve oluşabilecek yara izini azaltabilir. Ek olarak, çok daha iyi görünür. Yüzünüzü büyük miktarlarda fondötenle örtmek yerine gerçek dokunuzu göstermek, daha faydalı olacaktır.

8. Bronzlaşma Eldiveninizi Yıkamamak
Kendi kendinize bronzlaşırsanız, bronzlaşma eldiveninizi yıkamanız gerekir. Tüm gün boyunca bir lif kabağı veya aynı el bezi kullanma hakkındaki monolog gibi, bronzlaşma koltuğunuz ölü deri, artık tabaklayıcı ve çok daha fazla iğrenç şeyle kolayca parçalanabilir. Bir eldiven üzerine bronzlaşmak için eski bir siyah çorap kullanmak daha faydalı olacaktır, çünkü yine, temizlenmesi çok kolay, ancak bir eldiveni seviyorsanız, ılık su ve biraz sabunla elde yıkayın.

9. Parmaklarınızla Sivilceleri Çıkarmak
Bir sivilceyi etkili bir şekilde patlatmak için bazı yapılması ve yapılmaması gerekenler var ve 1 numaralı ipucumuz asla parmaklarınızı, özellikle de tırnaklarınızı kullanmamak. Sivilcelerinizi en nazik numara olan iki pamuklu çubuk kullanarak sadece haşhaş büyüklüğündeki sivilceleri yok edebilirsiniz.

Ayrıca, sivilceyi kesinlikle öldürmeyin. Bir kurutma losyonu uygulayın ve tekrar hazır olana kadar devam edin. Yara izi, tahriş ve genel stres seviyelerini en aza indirirsiniz.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.