Hayatınızdan Çıkarmanız Gereken İnsan Tipleri

Biz insanoğlu sıradan yaşamlara sahip canlılarız. Günlük iş, sosyalleşme, hobi edinmek derken yıllar akıp geçmekte.

Hayatınızdan Çıkarmanız Gereken İnsan Tipleri
17 Nisan 2021 - 10:32
Lakin hayatımızı da zaman geçtikçe kaliteli bir hale getirmemiz gerekiyor. Hayatımızı kaliteli hale getirmenin ise çok fazla yöntemi vardır. Bunlardan birisi ise çevremizdeki, günlük yaşantımızdaki gereksiz kişileri hayatımızdan çıkarmak. Hayat enerjimizi sömüren, günlük yaşantımızı negatif olarak etkileyen, bize sürekli problemler yaratan ve işlerimizi yapmaya engel koyan kişileri hayatımızdan çıkararak yaşam standartlarımızı yükseltmeye başlayabiliriz. Bu yazımızda sizlere hayatınızdan çıkarmanız gereken 5 insan tipinden bahsedeceğiz.

Oyunbozanlar
Hayatımızdan çıkarmamız gereken insan tiplerinden birisi günlük yaşamda oyunbozan kişilikte olan insanlardır. Oyunbozan kişiliğine sahip kişiler; sözlerine sadık olmayan ve sizin zamanınızı boşu boşuna çalan kişilerdir. Buluşmak istediğiniz zaman mekana geç gelir, bir söz verirsiniz o sözü tutmaz, beraber bir plan yaparsınız planı her zaman bozar. Bu insan tipi hem sizin hayatınızı çalar hem de güveninizi suistimal eder. Bu tip kişilikte arkadaşlarınız varsa onları hayatınızdan çıkararak daha güzel bir hayata sahip olabilirsiniz.

Kendini Övenler
Hayatınızın daha güzel ve kaliteli geçmesini istiyorsanız hayatınızdan çıkarmanız gereken insan tiplerinden birisi ise her zaman kendini öven kişilerdir. Her zaman kendisini öven, her durumda böbürlenen, hayatta sanki bir tek kendisi başarılı olmuş gibi yaşayan ve kendisini herkesin üstünde gören bu tip kişiler sizin hayat enerjinizi emebilir. Eğer çevrenizde böyle bir kişi varsa muhtemelen sizin yaşama zevkinizi yavaş yavaş elinizden alıyor demektir. Bu tip kişilikteki insanlarla aslında gerçek bir iletişim kuramazsınız. Tek dertleri size başarılarını anlatmak olacak ve daha fazla konuşmak için yeni şeyler bulmak olacaktır. Bu sebepten dolayı da böyle tip insanları da hayatınızdan çıkararak hayattan daha fazla zevk alabilirsiniz.

Negatifciler
Dikkatli bir şekilde kaçınmanız gereken bir diğer insan tipi ise her olaya, her duruma kötü tarafından bakan ve negatif kişilikteki insanlardır. Mutlu olmak için yeni bir şey alırsınız, bu kişilikteki tipler hemen aldığınız şeyin bir eksikliğini bulur ve yüzünüze vurur. Oturduğunuz şehirden sıkılıp yeni bir şehre taşınmaya karar verdiğinizde orada yaşayamayacağınızı söylerler. Yani bu tip insanlar her türlü olayda bir eksiklik olmasa dahi yine de bir eksiklik bulurlar ve yüzünüze çarparak mutlu olmanızı engelleyebilirler. Her olaya negatif bakan, sürekli bir kusur arayan kişilikteki insanları hayatınızdan çıkarmanız hayatınızı pozitif şekilde etkileyecektir.

Hayır'cılar
Yaşamınızı kalite bakımından daha üst seviyelere çıkarmak istiyorsanız çevrenizde bulundurmamanız gereken tiplerden birisi ise hayırcılardır. Bu tip kişiler, her olaya negatif bakan kişilerle benzer özelliklere sahiptirler. Onları bir yere çağırdığınızda, onlarla bir şey yapmak istediğinizde, beraber bir şey konuşmak istediğinizde sürekli hayır derler. Sizin her teklifinizi reddettiği için de ister istemez sizin moraliniz bozulabilir. Eğer ki etrafınızda her şeye hayır diyen bir insan tipi varsa ona bir şeyler teklif etmekten vazgeçmelisiniz. Zaten hayır cevabını alacağını bildiğiniz takdirde yine de bir şeyler teklif ederek hayat enerjinizi boşa harcamamalısınız.

Şikayetçiler
Hayatınızdan çıkarmanız gereken insan tiplerinden birisi ise her şeyi, her olayı şikayet eden kişilerdir. Bu tip kişiler, beraber gittiğiniz her yerde kusur bulacak bir şey bulurlar. Yazın sıcaktan, kışın soğuktan, baharda ise havanın ılık olmasından şikayetçi olabilirler. Bir lokantaya gittiğiniz zaman yemeklerin kötü olduğuna, bir şehre gezi yapmaya gittiğinizde şehrin çok iyi olmadığına gibi türlü türlü şikayetlerde bulunurlar. Her ne olursa olsun şikayet edilecek ve kusur bulunabilecek bir şey bulabilirler. Bu tipteki kişileri de hayatınızdan çıkararak çok daha olumlu bir hayat yaşayabilirsiniz.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.