Hamilelikten Sonra Nasıl Kilo Verilir: En İyi Sürdürülebilir Yollar

Her kadın için en keyifli ve mutlu an hamileliktir. Kadın anne olur ve mutluluk kelimelerle açıklanamaz, ancak hamileliğin kendine özgü zorlukları vardır.

Hamilelikten Sonra Nasıl Kilo Verilir: En İyi Sürdürülebilir Yollar
08 Mart 2021 - 00:16
Vücut değişiklikleri, kilo alımı ve kilo vermek. Doğumdan sonra, bir kadın genellikle kilo aldığını fark eder ve onu tekrar kaybetmek oldukça zordur. Bugün hamilelikten sonra kilo vermenin en iyi yollarıyla buradayız.

Kilo vermek oldukça zor bir görev olabilir. Kişi, uygun tıbbi gözetim altında doğru miktarda uygun diyet, güvenli yaşam tarzı değişiklikleri almayı gerektirir. İşinizi kolaylaştırmak için kanıtlanmış ipuçlarından ve yöntemlerden bazılarını için okumaya devam edin!

Hamilelik Sonrası Kiloları Azaltmak Neden Önemlidir?
Hamilelik aşaması ve süreci annenin kilo almasına neden olur. Ayrıca doğumdan sonra emzirmek ve yeni bir bebeğe bakmakla sorumludur. Hamilelik sırasında ortalama kilo alımının, bir kadının orijinal ağırlığına bağlı olarak 10-17 kg civarında olduğu söylenir. Sağlıklı bir vücut ve zindelik düzeyini korumak gerektiğinden, yeni annelerin bile yavaş yavaş kilo vermesi çok önemlidir, ancak bunun tek seferlik bir görev olarak gelmemesi gerektiğine dikkat edilmelidir. Fazla kiloları ancak en az altı ay sonra vermeyi düşünebilir. Bu, sağlıklı kilo vermeye yardımcı olur.

Hamilelikten Sonra Nasıl Kilo Verilir?
Ekstra kiloların tıbbi gözetim altında sağlıklı ve sürdürülebilir bir şekilde düşürülmesinin her zaman çok önemli olduğunu unutmayın. Bu bölümde, hamilelikten sonra doğal olarak doğru şekilde nasıl kilo verileceğinin bir resmini vereceğiz. Sağlıklı kilo vermek için diyet, güvenli egzersizler ve ev ilaçlarına kadar çeşitli yöntemler vardır. Buradaki nihai hedef, hamilelikten sonra hızlıca kilo vermek veya zayıf olmak değil, sağlıklı olmaktır. İşte başlıyoruz!

1. Kilo Kaybı İçin Yiyecek ve Diyet
Fazla kiloları azaltmak için sağlıklı bir kilo verme yöntemi sürdürülmelidir. İşte doğumdan ve hamilelikten sonra kilo vermek için sağlıklı bir diyet ve beslenmeye nasıl devam edileceğine dair bazı öneriler.

Diyeti asla bozmayın: Yeni bir anne olarak siz de emziriyor olacaksınız ve bu nedenle ekstra beslenmeye ve bakıma ihtiyacınız var.

Kalori sayımı üzerinde çalışın: Hamilelik sonrası toplam kalori alımını yavaşça günde yaklaşık 500 kalori azaltabilirsiniz, bu da yavaş yavaş haftada yaklaşık 0,5 kg kilo vermenize yardımcı olabilir. Unutmayın, kilo verme rejiminiz sırasında süt üretimi konusunda endişelenmenize gerek yoktur, çünkü aynı zamanda sağlıklı beslenmeyi de alırsınız.

Lif içeriği yüksek yiyecekler alın: Çözünür herhangi bir lif, kişiyi daha tok hissettirebilir ve açlık düzeyini azaltabilir.

Proteinleri asla unutmayın: Yemeğinize daha fazla protein alınması, genel kalori alımını azaltacaktır. Bu, vücuda yeterli besinleri ve aynı zamanda gerekli vücut enerjisini verir. Bunlara yağsız et, yumurta, kuruyemiş, kuru meyveler ve süt ürünleri dahildir.

Rafine karbonhidrat içeren gıdalardan kaçının:Herhangi bir şekerli içecek, kek ve hamur işi gibi tatlılar ve diğer pişmiş yiyecekler tekrar kilo almaya neden olabilir.

Son olarak, yeni bir anne olduğunuzda ve emzirirken asla alkol almayın. Bu anne sütü üretimini azaltabilir ve ayrıca alkol sütten bebeğe bile geçebilir.

Bu kolay ve doğru diyet ipuçları ile hamilelikten sonra egzersiz yapmadan hızla kilo verebilirsiniz, ancak aktif vücut, hepimizin bildiği gibi kendini zinde ve sağlıklı tutmaya yardımcı olur. Bu nedenle, faaliyetler her zaman tavsiye edilir!

2. Kilo Verme Egzersizleri
Sadece doğru beslenme değil, emzirme döneminde bile basit egzersizler ve kardiyo ile hamilelikten sonra kilolardan kurtulabilirsiniz. Egzersizler doğru beslenmeyle birleştirildiğinde, ayda ortalama 1,5 kg'ın üzerinde azaltabilirsiniz. Basit yürüyüş, koşu ve koşma da sihri yapabilir. Alternatif olarak, basit yoga egzersizlerini bile seçebilirsiniz. Bebeğinizle uzun akşam yürüyüşleri yapabilir ve aynı zamanda anlara değer verebilirsiniz. Unutmayın, sezaryen doğumundan veya normal doğumdan sonra kilo vermek için çalışıyorsanız, asla sert ve yoğun egzersizler veya eğitimler yapmamanız çok önemlidir. Ayrıca, egzersiz rutinine başlarken doktorunuzun tavsiyesini almayı asla unutmayın.

3. Kilo Kaybı İçin Evde Çözümler
Doğru beslenme ve güvenli egzersiz rejiminin yanı sıra, belirli ev ilaçlarının bebekten sonra hızla kilo vermeye yardımcı olabileceğini unutmayın. İster normal doğumla ister ameliyatla doğum yapma olsun, bunlar annelerin mutlu ve sağlıklı kalmasında büyük rol oynar. Özellikle daha önce düşük yaptıysanız, bunların genel olarak sağlıklı bir varlık için çok önemli olduğuna dikkat etmelisiniz.

Genel stresi azaltmak ve vücuda uygun şekilde dinlenmek için doğru miktarda uyku gerekir. Bunun da kilo kaybı üzerinde olumlu ve doğru bir etkisi olabilir.

Her zaman sıvı alın:Her gün gerekli miktarda su alın.

Aktif kalın:Asla pasif veya tembel olmayın, çünkü bu hem annenin hem de bebeğin sağlığını ters yönde etkileyebilir.

4. Emzirmenin Kilo Vermedeki Önemi
Emzirmenin bile kilo vermeye önemli ölçüde yardımcı olabileceğini biliyor musunuz? Evet, doğru duydunuz! Hem anneye hem de bebeğe beslenme sağlar, rahim boyutunu kademeli olarak küçültür ve hem anne hem de bebekte hastalık riskini azaltır.

Emzirmenin annenin bebek öncesi kilosuna daha hızlı ve çabuk bir şekilde dönmesine yardımcı olabileceğini kanıtlayan araştırmalar bile var. Bağışıklığı olağanüstü bir şekilde artırır ve genel sağlık yararlarına yardımcı olur. Bu nedenle düzenli olarak emzirmek hem anne hem de bebek için çok faydalıdır.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.