Hamileliği İlan Etmek İçin Doğru Zamanı Seçmek

Hamile olduğunuzu öğrenmek muhtemelen vücudunuzdan ve zihninizden bir duygu dalgası gönderir. Gergin, heyecanlı, şaşkın, korkmuş, sevinmiş ve daha birçok karmaşık duygu hissetmenize neden olabilir.

Hamileliği İlan Etmek İçin Doğru Zamanı Seçmek
05 Mart 2021 - 00:14
Hamilelik testi pozitif çıktığında midenizin alt kısmı düştükten sonra, sonunda haberlerinizi paylaşmaya hazır hale geleceksiniz. Bebek beklediğiniz haberini yaymaktan heyecan duyabilirsiniz veya endişeli olabilirsiniz. Her ikisi de tamamen normaldir, ancak genellikle insanları şaşırtır.

Kime Anlatmalı?
Muhtemelen beklediğinizi bilen ikinci kişi eşiniz veya partneriniz olacaktır. O özel anı benzersiz bir şekilde anan bir hamilelik duyurusu yapmanın birçok yaratıcı yolu vardır. Onlara beklenmedik bir şekilde söylemenin bir yolunu bulmak eğlenceli olabilir ya da belki de hamilelik testi işlenirken elinizi tutanlar onlardı.

Bunlar kolay kararlardır. Söyleyebileceğiniz bir sonraki insan grubu, aileniz veya yakın arkadaşlarınız olacaktır. Bu gruptan tipik olarak tanıdıklara geçersiniz ve son olarak, dinleyecek herkese söylersiniz.

Çoğu ailenin hamilelik haberlerini paylaştığı tipik bir düzen olsa da büyük haberi almakla paylaşmak arasında biraz zaman ayırmanız gerekip gerekmediğini merak edebilirsiniz.

Ailenize söylemeye hazır olmadan önce yabancılara söylemek de normal olabilir. Bu düşünce, haberlerinizi paylaşmak istemek veriskli bir durumda rahatlama için paylaşmanın bir yoludur.

Diğer uç nokta ise kimseye söylememek veya çok az kişiye söylemektir. Bu grup ayrıca hamileliklerinde önceden belirlenmiş bir noktaya gelene kadar söylemek için bekleyebilir. Daha sonra, sadece bilmeye ihtiyaç duyduklarını söylerler, genellikle genişleyen karınları kendileri için haberi haykırana kadar beklerler. Bunun nedeni dini veya kişisel olarak sahip olunan inançlar, belki de hamileliği kaybetme korkusu olabilir. 

Gördüğünüz gibi, net bir cevap yok. Hamilelik kaybınız varsa, yas sürecinde ailenizin veya arkadaşlarınızın sevgi dolu desteğine ihtiyacınız olacağını bilerek erkenden söylemeyi seçebilirsiniz.

Hamileliğinizle ilgili haberleri paylaşmadan önce düşük veya dış gebelik riskinin geçmesini beklemek isteyebilirsiniz. Tek bir doğru cevap yoktur. Aileniz için işe yarayan şey, iyi haberi paylaşmanın doğru yoludur.

Birkaç kişiyle bir test duyurusu yapmayı deneyebilir ve nasıl gittiğini görebilirsiniz. Daha sonra haberlerinizi paylaşmaya devam etmeye veya biraz beklemeye karar verebilirsiniz. Hatta bazen duyuru kapsamında söylediklerinizi veya yaptığınız şeyleri ince ayar bile yapabilirsiniz.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.