Hamam Otu Tozu Nedir Nasıl Kullanılır

İnsanların birçoğu kıllar ve tüylerden hoşlanmaz hatta genelde tiksinirler. Özellikle koltuk altı, sırt, kol, göğüs gibi yerlerden.

Hamam Otu Tozu Nedir Nasıl Kullanılır
04 Nisan 2021 - 00:32 - Güncelleme: 04 Nisan 2021 - 00:35
Çoğunluğu elbette bayan olsa da azımsanmayacak sayıda erkeklerde bu istenmeyen tüyleri ve kılları giderme yollarına denemeye başvurmuştur. Bu yollar; lazer epilasyon, ağda gibi gerek can yakıcı gerek masraflı yollardır. Acısız ve düşük maliyetli kıllardan kurtulmanın artık bir yolu var.

Hamam Otu Tozu
Araştırmalara göre hamam otu tozu çok çok eskilere dayanmakta olan bu toz; kolay. Hızlı ve en önemlisi acı duymadan istenmeyen tüylere son veriyor. Hamam otu tozu aktar dediğimiz bitkisel ürün satan mağazalarda temin edilir. Paketya da krem kutuları halinde satılan bu ürün ortalama 4-5 liradır.4-5 lira alınan paket kıl yoğunluğuna göre değişse de bir paket rahatlıkla vücuttaki tüm tüylerin 3′de 2′sini yok eder.

Hamam Otu Tozu Nasıl Kullanılır?
Bir kaba alınan hamam ot tozunu dökün. Yavaş yavaş kaba sıcak su döküp karıştırın. Tozlu su karışıp çamur halini almalı ve sürülebilecek kıvama gelmeli. Çok sıcak uygulanmamalı o yüzden kıvamı verip biraz soğuması beklendikten sonra tüylerden kurtulunmak istenen bölgeye sürülmeli. Sürdükten 5 dakika su değdirmeden beklenmeli. Sonrasında lif benzeri bir bezle hamam otu tozunu sürdüğümüz yerlere sürterek acısız ve sızısız istenmeyen tüylerden kurtulun.

Tüyler Kaç Hafta Sonra Çıkar?
İstenmeyen tüylerden hamam otu tozu ile kurtulduktan sonra ortalama 2-3 hafta içerisinde çıkmaya başlayacaktır. Jilet gibi tüyleri kesmediği için çoğalma yapmaz. Özellikle jilet ile alınan tüylerin kıl durumuna gelme sorunu görülmez.Düzenli kullanıldığında ürün tam verime geçer yavaş kıllar azalır.

Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Hamam otu tozunu yüz ve özellikle göze kesinlikle teneffüs etmemelidir. Aynı zamanda sürülen bir bölgeye bir daha uygulamaktan kaçınılmalıdır. Üst üste aynı yere sürüldüğünde tahriş ederek yaralanmaya sebep olabilir.

Sonuç olarak ağda,epilasyon,jilet gibi yöntemler dışında bir alternatiftir. Dikkatli kullanıldığında çok seveceğiniz doğal bir toz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.