Güneş Döngüsü Haritası Nasıl Yorumlanır?

Solar Return Haritası olarak da bilinen Güneş Döngüsü Haritası astroloji dünyasında, bir senelik zaman dilimi içerisinde neler yaşayabileceğimiz hakkında bilgi veren ve gelecek ile ilgili öngörüde bulunan tekniklerden sadece bir tanesi olmaktadır.

Güneş Döngüsü Haritası Nasıl Yorumlanır?
19 Ocak 2021 - 20:39
Güneş Döngüsü Haritası, herhangi bir doğum günümüzden bir sonraki doğum günümüze kadar olan süreçte öngörüde bulunarak çeşitli fikirler vermektedir.

Güneş Döngüsü Haritası Nasıl Yorumlanır?
Bir senelik güneş döngüsü (Solar Return), doğum haritalarında bulunmakta olan Güneş’in konumu ile Gökyüzünde hareket etmekte olan Transit Güneş’in aynı konuma gelmesi ile başlamaktadır. Güneş döngüsü haritası yorumlanırken buna benzer olarak Doğum Haritasında sıklıkla kullanılan birkaç tekniğin aynısı kullanılmaktadır.

Güneş Döngüsü Haritasını yorumlarken evlerdeki gezegenlerin dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Burada gezegen ve yönetici gezegenin anlamlarına göre hareket edildiği için, hangisinin ne anlama geldiği hususu gözden kaçırılmamalıdır.

Gezegenlerin zararlı ya da yararlı olup olmadığı detaylıca incelenerek yorumlanmalıdır. Mars ve Uranüs gibi zararlı gezegenler çok açılı gibi gözüktüğünde yararlı gezegenler gibi hareket edebilmektedir. Bu bağlamda yararlı ve zararlı açılara bakma hususu oldukça önemli bir rol oynamaktadır.Güneş Döngüsü Haritasında Kullanılan Teknikler
- Öncelik olarak Güneş Döngüsü Haritanızın yükselen burcunu bilmeniz gerekmektedir.

- Yükselen burcunuz doğum haritanızda kaçıncı evde ve doğum haritanızın hangi noktasında yer almış ise o yılın konusunun ne olacağı öngörülmektedir.

- Güneş Döngüsü Haritasına bakılarak, en çok dikkat çeken yıldız pozisyonun hangisi olduğu tespit edilmektedir.

- Güneş Döngüsü Haritanızın köşe evlerinde hangi burçların yer almış olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Burada belirtilmiş olan köşe evler harita üzerindeki 1, 4, 7 ve 10. evleri göstermektedir.

- Doğru ve isabetli bilgiler için, Güneş Döngüsü Haritanızdaki yükselen burcunuzun, yönetici gezegeninin bütünüyle incelenmesi gerekmektedir. Bu inceleme sonucunda odaklanacağınız konular hakkında tatmin edici fikirlere sahip olmaktasınız.

- Güneş Döngüsü Haritası için Ay ve Güneşin nerede ve hangi burçta olduğunun belirlenmesi gerekmektedir. Burada belirtilmiş olan Ay'ınızın bulunduğu burç oldukça önem arz etmektedir.

- Güneş Doğum Haritasındaki Ay fazınız, o yıl içerisindeki bedensel ve ruhsal dengeleriniz hakkında önemli fikirler vermektedir.

- Tüm gezegenlerin yararlı ve zararlı açılarına bakılması gerekmektedir.

- Özellikle gezegen gruplarının bulunduğu evlere önem verilmesi gerekmektedir.

- Güneş Döngüsü Haritasında Güneş yükseleninin bulunduğu natal evin bulunması sağlanmalıdır.

- Güneş Döngüsü Haritasındaki evlerin en başında yer alan burcun anlamını, özelliklerini, niteliğini ve negatif ya da pozitif özelliklerini dikkate alarak yorumlanması gerekmektedir.

- Güneş Döngüsü Haritası yorumlanırken Güneşin dönüşünün doğru bir şekilde incelenmesi olası negatif etkenlere karşı bir önlem oluşturmaktadır.

- Bu haritanın yorumlanmasında, burcunuzun ve yükseleninizin yönetici gezegenini doğru hesaplarla tespit ederek bu gezegeninizi de not almanız oldukça yararlı olmaktadır.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.