Göz Çevresindeki Koyu Halkalara Kapatıcı Uygulamanın Şaşırtıcı Yolu

Koyu halkalar, tüm kadınlar için baş belasıdır. Göz çevresindeki cilt, doğal olarak süper ince ve kırılgandır.

Göz Çevresindeki Koyu Halkalara Kapatıcı Uygulamanın Şaşırtıcı Yolu
02 Nisan 2021 - 11:17
Bunu zaten biliyorsunuzdur - ki bu, bazıları için, özellikle bu kan damarları genişlediğinde (bir gecede kötü uykudan sonra) mavi-mor damarlardan oluşan bir ağ anlamına gelir. Diğerleri için daha fazla melanin üretimi, bölgedeki cildin koyulaşmasına ve yarım ayların renginin değişmesine neden olabilir.

Farklı nedenler, elbette, farklı cilt bakımı çözümleri gerektirir (genişlemiş kan damarlarını daraltmaya yardımcı olmak için kafein; gölgeli bir alanı aydınlatmak için antioksidanlar veya arbutin), ancak işte makyajla ilgili şey: Sahip olduğunuz koyu halkaların türü ne olursa olsun, doğru kapatıcıyı kullanmak, en azından bir gün boyunca renk değişikliğini giderebilir.

Koyu Halkalara Kapatıcı Nasıl Uygulanır?
Yapmanız gereken, kapatıcıyı sadece ihtiyacınız olan yere uygulamak ve ardından hepsini karıştırarak makyajınızın veya ten renginizin geri kalanına doğal bir şekilde karışmasını sağlamaktır.

Bu, sadece ihtiyacınız olduğu yerde çok önemlidir. Düzeltilmesi gerekmeyen cilde uygularsanız cilt tonunuzu tuhaf gösterecektir. Küçük göz bölgesindeki bir avuç farklı ton da dahil olmak üzere cildinizde çeşitli alt tonlarınız vardır. Tüm yüzey alanını tek bir renge kaplamak, cildin düz ve tek boyutlu görünmesini sağlayabilir. Sadece rengi atmış bölgeleri bile dışarıda bıraktığınızda, cildiniz doğal olarak parlak ve hatta tam sekiz saat geçirmişsiniz gibi görünür.

Seçtiğiniz kapatıcıyı alın ve renksiz alanın çoğunu (ancak hepsini değil) kaplayan geniş kaydırmalar yerine kapatıcıyı hassas bir şekilde işaretleyin. Formülün oksitlenebilmesi için bir süre bekletilmesi, ardından küçük bir güzellik süngerini nemlendirmesi ve karışması için cildin üzerine yansıtılması gerekmektedir.

Bu koyu halkaları gizledikten sonra, iç köşelere ekstra bir kapatıcı vurarak alanı daha da aydınlatmanız gerekir. Herhangi bir lekelenme riski olmadan biraz pop elde edebilirsiniz. Daha sonra, kullanım süresini uzatmak için, fondöteninizden yarım gölge daha hafif bir pudra almanız önerilir (biraz daha fazla parlaklık zarar vermez).

Sonuç Olarak
Koyu halkalar birkaç nedenden dolayı meydana gelir ve eğer sizi rahatsız ederlerse, görünüşlerini yönetmek makyajdan daha fazlasını gerektirir. Ama hızlı bir çözüm mü arıyorsunuz? Pekala, biraz stratejik bir kapatıcı ele alın. Yerleştirme sadece en çok renk değişikliğine sahip olduğunuz yere bağlıdır.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.