Duş Kapılarını Temizlemenin En Kolay Yolu

Yıkamadan sonra kalan sert su lekelerini ve sabun köpüklerini duş kapılarından temizlemek her zaman zordur, ancak sert kimyasallara başvurmak zorunda değilsiniz.

Duş Kapılarını Temizlemenin En Kolay Yolu
03 Nisan 2021 - 00:37
Sonuçta, amonyak ve ağartıcı güçlüdür, ancak zararlı dumanlar ve yan etkiler riskli olabilir. Neyse ki daha doğal malzemeler için kilere girdiğinizde, duş kapılarının aileniz için çok daha güvenli yollarla nasıl temizleneceğini etkili bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Karbonat Macunu
Duş kapılarınızın üzerine bir karbonat macunu sürün, ardından sirke ile etkinleştirin.
Kavanoz gibi geniş ağızlı bir kapta yarım bardak karbonatla başlayın. Kalın bir macun oluşturmaya yetecek kadar su ekleyin. Elinizle veya aşındırıcı olmayan bir süngerle macunu duş kapılarına sürün. Ardından sirke ile durulayın. Hazırladığınız bu macun, inanılmaz derecede iyi çalışır ve muhtemelen şimdiye kadar kullandığınız herhangi bir ticari temizleyiciden daha iyi olduğunun farkına varırsınız.

Duş Kapısının Yolunu Sirke ile Islatın
Duş kapılarınız kayarsa, kapıların üzerinden geçen metal izleri temizlemeyi unutmayın. Sürecin bu kısmı daha basit ilerler. Gider deliklerini bir parça kağıt havluyla kapatın, kanalı sirke ile doldurun ve bir gece bekletin.

Her Kullanımdan Sonra Duş Kapısını Kurulayın
Her duştan sonra muhafazanın kapılarında ve duvarlarında bir silecek, sünger veya emici havlu kullanarak sabun köpüğü ve küf oluşumunu önleyin. Bunu yapmak, kalıntının sertleşmeden önce temizlenmesine yardımcı olurken, aynı zamanda gelişmek için küf ve küfün ihtiyaç duyduğu nemi ortadan kaldırır. Sünger veya havlu kullanıyorsanız, iyice sıktığınızdan ve kullanımlar arasında tamamen kurumasını bekleyin. Havluyu yıkayın veya süngeri dezenfekte etmek için bulaşık makinesine atın.

Ara Sıra Duş Kapınızı Seyreltilmiş Sirke ile Silin
Ailenizin bu rutini benimsemesini sağlayabilirseniz, duş kapılarını sık sık temizlemek gerekmeyecek. Sadece arada bir yarı yarıya sirke ve su çözeltisi hazırlayıp püskürterek parlatmak, duş kapınızı daha temiz tutmaya yardımcı olacaktır.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.