Deri Ürünleri Doğal Şekilde Koşullandırmak İçin İhtiyacınız Olan Tek Şey Nedir ve Nasıl Yapılır?

Deri, piyasadaki en dayanıklı malzemelerden biridir ve kullanıldığı ürünün harika bir şekilde uzun ömürlü olmasını sağlar, ancak sadece özen gösterirseniz.

Deri Ürünleri Doğal Şekilde Koşullandırmak İçin İhtiyacınız Olan Tek Şey Nedir ve Nasıl Yapılır?
08 Nisan 2021 - 00:17
İster kanepe ister ceket yapmak için kullanılsın, malzemenin biraz donuk görünmeye başladığında şartlandırılması gerekir. Deriyi tamamen doğal bir şekilde nasıl koşullandıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Deriyi Yumuşatmak için Ne Tür Yağlar Kullanabilirsiniz?
Bir kendin yap bakımı için hangi tür yağın kullanılacağı, deri meraklıları arasında sıcak bir tartışmadır. Çevrimiçi öneriler, zeytinden hindistancevizine ve kanola yağına kadar her şeyi içerir, ancak uzmanlara göre, en güvenli seçeneğiniz genel mutfak yağlarından uzak durmak olabilir. Bu yağlar bir kalıntı bırakabilir ve lekelenebilir.

En sevdiğiniz deri ürünler için ümit verici faydalar gösteren bir yağ, limon esansiyel yağıdır. İhtiyacınız olan tek şey yumuşak bir bez ve derinize masaj yapabileceğiniz yaklaşık 10 damla uçucu yağdır, ancak uzmanlara göre, doğal bir yağ için en iyi bahis balmumudur. Küvette temiz bir beze sürülebilecek ve deri üzerine sürülebilecek tamamen doğal balmumu aramanız gerekir.

Bir Kendin Yap Deri Kremi Tarifi
Uzmanların bu deri kremi, çoğu deri türü için işe yarayacak, ancak bununla birlikte, onu kullanmadan ve her şeyi koşullandırmadan önce küçük, gizli bir alanda nokta testi yapmayı denemek asla kötü bir fikir değildir.

Malzemeler:
• İki veya üç temiz, yumuşak bez (biri leke tedavisi için)
• Kastilya sabunu (leke tedavisi için)
• %100 tamamen doğal balmumu

Yöntem:
Koşullandırmadan önce her zaman kirli alanları temizleyin. Bunu yapmak için, yüzeyi temizlemek için bir nokta Kastilya sabunu ile çok az nemli bir bez kullanın.

Ardından temiz, yumuşak bir bez kullanarak balmumu küvetine daldırın ve bezin üzerine küçük bir miktar koyun.

Balmumunu deriye sürün, küçük parçalar halinde ve dairesel bir desenle yayın.

Fazlalıkları silmek için başka bir temiz, kuru bez kullanın. Deriniz fark edilir derecede daha parlak ve esnek görünmelidir.

Takip Bakımı
Ayakkabılar, cüzdanlar veya ceketler gibi daha küçük deri eşyalar, sert ve doğrudan ışıktan uzak, oda sıcaklığı koşullarında saklanmalıdır. İdeal olarak, onları nefes alabilen bir saklama çantasına koyarsınız.

Direkt ışık, derinizin rengini bozabilir ve nem seviyeleri gittiği sürece çok fazlası küflenmeye neden olabilir. Çok azı elbette derinizi kurutarak çatlamaya neden olur.

Botları veya cüzdanları saklıyorsanız, şekillerini korumalarına yardımcı olmak için bunları parşömen kağıdı veya artık yastıklı ambalaj malzemesi ile paketleyebilirsiniz. 
Tabii ki derinizi temizlemek ve bakımını yapmak tek seferlik bir şey değildir. Derinizin zamana dayanmasını istiyorsanız, mevsimlik olarak veya yılda en az iki kez balmumu yöntemini kullanmanız önerilir. İlkbahar ve sonbahar bunu yapmak için en iyi zamanlardır.

Sonuç Olarak
Deri ucuza gelmeyebilir, ancak uygun bakımla yatırım getirisi elde edebilirsiniz. Yılda en az birkaç kez ilgilenerek, en sevdiğiniz deri çizmelerinizin ya da sevgili koltuk takımınızın yıllar boyunca bunu başaracağından emin olabilirsiniz.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.