Deniz Makyajı Nasıl Yapılır

Kadınlar her an güzel ve bakımlı görünmek için çaba sarf ederler. Şık bir davete giderken de market alışverişine giderken de bakımlı olmak önemlidir.

Deniz Makyajı Nasıl Yapılır
10 Ocak 2021 - 11:47 - Güncelleme: 10 Ocak 2021 - 17:37
Peki ya yaz aylarında severek gittiğimiz tatillerde nasıl bakımlı ve hoş görünebiliriz?

Tatili kim sevmez ki, özellikle o sıcak yaz aylarında denize, havuza girmeyi sevmeyen kadın yoktur. Bronz ten ve deniz suyuyla oluşan o dalgalı saç ile güzel görünmemek mümkün değil. Ama makyajdan vazgeçemeyen kadınlar için de plaj şıklığına şıklık katacak, o yanık bronz teni daha da ön plana çıkaracak makyaj tüyolarına göz atalım.Makyaj Malzemeleri Nasıl Olmalı?
Deniz makyajında en önemli olan faktör makyaj malzemelerinin suya dayanıklı olmalarıdır. Kimse denizden çıktıktan sonra rimeli aksın istemez değil mi? Suya dayanıklı ürünler ile kalıcı ama bir o kadar da hafif bir makyaj yapmalıyız.

Makyaj Nasıl Yapılmalı?
İnce yapılı, tercihen içinde güneş koruyucu içeren bir fondöten ile yüzümüzdeki kusurları kapatmakla başlayabiliriz. Daha sonra lokal olarak bazı yerlere ekstra kapatıcı uygulayabiliriz. Ama bu minimum düzeyde olmalı. Unutmayın yokmuş gibi bir makyaj yapıyoruz. Yani hem doğal hem güzel görünmek buradaki amaç. Cilt makyajı bittikten sonra gözlerimizi ortaya çıkarmak için kahve tonlarında, doğal bir maskara uygulayabiliriz. Maskara da suya dayanıklı olmalı ki akma yapmasın.

Son Dokunuşlar
Şimdi de son olarak yaz aylarında oluşan doğal güzelliğimize güzellik katmak için hangi ufak dokunuşları yapmalıyız? Deniz ve güneşin oluşturduğu yanık tenimizi biraz parlatsak fena olmaz değil mi? Bunun için hafif ışıltılı, doğal bir aydınlatıcı ile elmacık kemiklerimizi ortaya çıkarabiliriz. Bu sayede güneşin ışıltısı ile uyumlu bir görünüm elde edebiliriz. Ve güneşten kızaran yanak ve burun üstümüz de tatilin vazgeçilmez görüntüsüdür. Bunu da daha çok belirginleştirmek için şeftali tonlarındaki bir allıktan faydalanabiliriz. Halihazırda kızarmış olan bölgelerimize ufak ufak dokunuşlarla allık uygulayarak tatlı bir görünüm elde edebiliriz.

Son zamanlarda moda olan çil görünümünü de unutmamak lazım. Eğer isterseniz kahverengi bir makyaj kalemiyle yüzünüze çiller ekleyebilirsiniz. Veya zaten var olan çillerinizi belirginleştirebilirsiniz.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.