Daha Üretken Bir Zihniyet için 4 Basit Adım

Verimlilik, hepimizin çabaladığı bir şeydir. Olabileceğimizin en iyisi olmak, ortaya çıkmak, özgün olmak ve sahip olduğumuz zamandan en iyi şekilde yararlanmak.

Daha Üretken Bir Zihniyet için 4 Basit Adım
08 Nisan 2021 - 00:20
Ancak günümüz, öngörülemeyen dış etkenlerden etkilendiğinde ne olur? Rutinimiz bozulduğunda ve işleri halletme niyetimiz mahvolduğunda ne olur? Biraz önceden düşünerek, daha fazlasını başarmak için kendinizi hazırlamanın ve nihayetinde günlük rutininize daha iyi bir zihniyet inşa etmenin 4 yolu var.

1. Daima Hazır Olun
Toplantılar iptal edilir. Arkadaşlar geç kalır. Planlar bir hevesle yeniden planlanır. Programımızda böyle bir zaman açıldığında, aniden günümüzde daha önce sahip olmadığımız zamanımız olur. Bu zamanı üzülerek veya hayal kırıklığına uğramakla harcamak yerine, bu zamanı iyilik için kullanın. İsraf yerine hediye olarak görün. "Bulunduğunuz" zaman, birlikte çalıştığınız biriyle takdirinizi paylaşarak "teşekkür ederim" veya "fark ettim" kartı yazmak gibi şeyler yapmak için kullanılabilir.

Kontrol edemediklerinizi bırakıp neyi kontrol edebileceğinize baktığınızda, gününüzü tekrar düzene sokmak için büyük bir adım atacaksınız.

2. Yavaşlayın
Nefes alın. Nefes verin, ancak tekrar nefes almayı unutmayın.

Bazen nefes almayı unuttuğumuz anda olanlara o kadar kapılırız ki! Beklenmedik durumlar ortaya çıktığında, stres doğal bir tepkidir. Derin nefes almayı hatırlamak, telaşlı anları sakinleştirebilir ve bu, günün gitmesini istediğiniz yere yeniden odaklanmanıza izin verebilir. Bu yansıtıcı duraklama, gelişmiş konsantrasyon ve enerjide bir artış deneyimlememize yardımcı olur. Rahat vücutlar aynı zamanda daha fazla özgüvene sahiptir; işler kontrolden çıkmaya başladığında tam da ihtiyacınız olan şey budur.

Duraklat. Yansıt. Yeniden odakla.

3. Mevcut Olun
"Bunu yap. Yap bunu. Bunu almayı unutma ... ve sütü de unutma! "

Her gün aklımızdan geçen sabit yapılacaklar / hatırlatma listesi bizi gelecekte yaşamaya devam ettirirken, iyi ve kötü anılar bizi geçmişte yaşamaya devam ettirir. Sürekli gelecekte ya da geçmişte olduğumuzda, bugünün güzelliğini kaçırırız. Söylediklerinizi kabul etmeyen biriyle hiç konuştunuz mu?

Belki hayal kuruyorlar ya da ilgisizlerdi, ama çoğu zaman fütüristik bir şey hakkında düşünüyorlardı ya da geçmişte, hatta belki bir saat içinde olan bir şeyi hatırlıyorlardı.

Onların konuşmanıza odaklanmalarını engelleyen şey ne olursa olsun, onların eksik fikirliliklerinin alıcı tarafında olmak harika hissettirmezdi. O kişi olmayın. Mevcut olun. En iyi çalışmanızı ve kaliteli üretkenliğinizi garantilemek için yaptığınız her şeye tam olarak katılın.

4. Gençleşin
En iyisini yaşamak istiyorsanız, elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız ve bu, kendinizle ilgilenmek anlamına geliyor. Hepimizin hayatında bize her gece yeterince uyumamız gerektiğini ve kahvaltıyı asla atlamamamız gerektiğini söyleyen biri vardı, değil mi? Ama bunların arasındaki 24 saat ne olacak? Kendimiz için daha üretken bir zihniyet yaratma çabası içinde, gün boyunca kendimizi kontrol etmeyi öğrenmeliyiz.

Biraz kafeine ihtiyacınız var mı? Kan akışını sağlamak için kalkıp dans etmeniz veya zıplama hareketleri yapmanız mı gerekiyor? Biraz temiz havaya ihtiyacınız var mı? Vücudunuzun özlem duyduğu şeyi deneyimlemek, gerçek bir fark yaratabilir. Yenilenmek sadece üretkenliğiniz için değil, ruhunuz için de iyidir.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.