Daha Mutlu, Daha Zengin, Daha Başarılı Bir Yaşam Sürmek İçin 7 Zihinsel Değişim

Hepimiz zenginliğimizi artırmaya, başarıya ulaşmaya, hoşnut ve barış dolu bir yaşam sürmeye yardımcı olacak o yakalanması zor iksiri arıyoruz.

Daha Mutlu, Daha Zengin, Daha Başarılı Bir Yaşam Sürmek İçin 7 Zihinsel Değişim
04 Nisan 2021 - 00:39
Her şeye sahip olmanın bir yolunu kim bulmak istemez ki? Bu şeyleri başarmanın bizim için zor olmasının bir nedeni, yaşamdaki amacımızın ne olduğunu asla tam olarak tanımlamamamızdır. Kendimizi gerçekten tanımıyoruz, bu yüzden bizi neyin mutlu ettiğini gerçekten anlamıyoruz ve oraya ulaşmak için gerçekten zor işi yapmak istemiyoruz.

Tüm bunları gerçekleştirmenin sihirli bir formülü yok, ancak zihninizi açmaya, zaman ve çaba harcamaya istekliyseniz, neredeyse her şeyi başarabilirsiniz. İşte başarıya, servete ve mutluluğa ulaşmanın ve en iyi hayatınızı yaşamanın hayat değiştiren 7 yolu!

1. İstediğiniz Hayatı Hayal Edin
Kendinize sorun, hayatınızı sizi mutlu edecek şekilde mi inşa ediyorsunuz? Eğer değilseniz, neden olmasın? Sizi ne engelliyor? Hayatınız için sorumluluk alma zamanı. Başardığınız veya başaramadığınız her şey, tutumlarınızın, davranışlarınızın ve alışkanlıklarınızın bir sonucudur. İdeal yaşamınızın nasıl görüneceğini ayrıntılı olarak düşünün. Mazeret üretmeyi bırakın ve ne istediğinizi hayal etmeye başlayın.

2. Önemsiz Olan Şeyleri Kesin
Hepsini yapmaya çalışmaktan vazgeçin. Bunun yerine, sizin için olmayan şeyleri, dikkatinizi dağıtan ve gereksiz yere sizi bunaltan ve zamanınızı emen şeyleri çıkarmaya başlayın. Bunlar sizi hedeflerinize ulaşmaktan alıkoyan şeylerdir.

Zihninizin sizin için gerçekten önemli olmayan projeler veya yapılacaklar ile karışmasına izin vermeyin. Kendinize sorun, ne için endişeleniyorsunuz? Kendinizi kötü hissettiren ne? Neye zaman harcıyorsunuz? Vücudunuza, beyninize veya kalbinize zarar veren şeyleri kesin.

3. Neyin Önemli Olduğuna Odaklanın
Hayatta mutlu ve başarılı olmak için önce ne istediğinize karar vermelisiniz, sonra peşinden gitmelisiniz. En çok değer verdiğiniz ve hayatınızın odak noktası olmak istediğiniz birkaç şey seçin.

Gerçekten neyi önemsiyorsunuz? Sizin için en önemli taahhütler nelerdir? Büyük yaşam hedeflerinizin ne olduğuna, neyi başarmayı umduğunuza dair net bir vizyon geliştirmeniz ve ardından sizi oraya götürecek şeylere odaklanmanız gerekir.

4. İçsel Gücünüzü Açığa Çıkarın
Tam potansiyelinizi gerçekten gerçekleştirmek için, olduğunuz her şeyi kucaklamalısınız; tüm yeteneklerinizi ve becerilerinizi, tüm hatalarınızı ve eksikliklerinizi. İçsel gücünüzü açığa çıkarmalısınız. Gözlüğü çıkarıp sizi engelleyen şeyi görmenin zamanı geldi. İçsel gücünüzü tanımalısınız.

Farkına vardığınız kadar çok cesaret ve dayanıklılığa sahipsiniz. Çok daha fazlasını yapabileceğinizi anlayın. Karar vermenize korku sokmayı bırakın ve kendi bedeninizde rahat olun.

5. Harekete Geçin ve Güveninizi Oluşturun
Başarıya ulaşma ve zenginlik oluşturma söz konusu olduğunda güven, başarılı olma yeteneğinizle her şeyden daha yakından ilişkili olabilir; yeterlilikten bile daha fazla ve güveninizi kazanmanın en iyi yollarından biri harekete geçmektir.

Mükemmel olmaya çalışmayı bırakın, sadece ilerlemeye devam edin. Başarısız olsanız bile, sadece harekete geçmeye devam ederseniz, sonunda başarılı olacaksınız. Anahtar, ayarlamalar yapmak ve tutarlı bir şekilde harekete geçmektir. Tüm bu sıkı çalışma özgüven yaratır ve bu da ivmenizi korumanıza yardımcı olur.

6. Kendinizi Kötü Durumlardan Kurtarın
Çoğu zaman kendimize kötü durumlarda yerleşmemize ya da sadece olumsuzluğa saplanmamıza izin veririz. Hayatta sıkışıp kalıyoruz ve kendimizi nasıl özgür bırakacağımızı ve hayallerimizin peşinden nasıl gideceğimizi bilmiyoruz.

Hayatta mutluluğu bulmak için korkularınızla yüzleşmeyi öğrenmeli ve daha iyisi için değişiklikler yapmaya başlamalısınız. Doğru yönde sadece küçük bir adımla başlayabilir. Gücü içinizden toplayabilirseniz, ivme kazanır ve imkansızın bile üstesinden gelirsiniz.

7. Gecikmiş Hazzı Kucaklayın
Hepimiz içgüdüsel olarak acıdan kaçınmak ve zevk aramak isteriz, ancak başarı bulma, zenginlik yaratma ve mutlu olma becerimizin çoğu, uzun vadeli hedeflere ulaşmak için kısa vadeli rahatsızlığı kabul etme yeteneğimize bağlıdır. Hayatta gerçekten istediğimiz şeyleri elde etmek için gecikmiş hazzı kucaklamak için kendimizi eğitmeliyiz.

Para biriktirme, ilişkiler kurma, kariyer kurma, sağlığımızı sürdürme gibi hayattaki tüm büyük, önemli hedefler gecikmiş haz gerektirir. Nihayetinde pişman olacağınız bir şey yapmadan önce büyük resmi görmeyi öğrenin.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.