Çekici Görünmek İçin 15 Bilimsel Yöntem

Kendinizi bir başkasına bakarken buldunuz ve neden sizi onun kadar fark etmediklerini merak ettiniz mi? Daha seksi görünmek ister misiniz? Davranış bilimi uzmanlarının neden birisini çekici bulduğunuz konusundaki düşüncelerini bu yazımızda öğreneceksiniz.

Çekici Görünmek İçin 15 Bilimsel Yöntem
01 Ocak 2021 - 10:01 - Güncelleme: 09 Ocak 2021 - 15:38
Araştırmacılar uzun süredir cazibe doğasını incelemiş ve bazı şaşırtıcı keşifler ortaya çıkarmıştır. Çekiciliğinizi arttırmanın kanıtlanmış yolları var ve bunu yapmak zor değil. Doğru renk, doğru duruş ve daha fazlası sizi karşı cinsin gözünde daha çekici bir hale getirebilir. Fazla kilo vermek veya tüm görünümünüzü yeniden düzenlemek zorunda değilsiniz. Bu yazıdaki tüm ipuçlarının, bir kişiyi kendinize çekmede etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Kırmızı Elbiseler
80’li yılların filmi “Kırmızılı Kadın” filmini hatırlıyor musun? Kelly LeBrock'un mavi renkte giyinmemesinin bir nedeni var. Kırmızı kıyafetler daha dikkat çekici elbette. Ancak kırmızı giymek sizi cinsel açıdan da daha çekici gösterebilir. Anında daha çekici olmak istiyorsanız, kırmızı renk giyebilirsiniz.

Kırmızı Dudaklar
Manchester Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, erkeklerin kırmızı dudaklı bir kadına 7,3 saniye, pembe dudaklı bir kadına ise 6,7 saniye boyunca baktıkları sonucunu çıkarmıştır. Bu yüzden kırmızı ruj kullanmak son derece önemlidir.

Kahkaha (Eğer Bir Kadınsanız)
Bu ipucu yalnızca kadınlar için geçerlidir. Anında daha çekici görünmek için dişlerinizi inci gibi beyaz olmaları için parlatın. İyi bir hijyen uygulamasının bu konuda yardımcı olduğunu söylemeye gerek yok. Güzel dişler ve güzel bir gülümseme, biyolojik düzeyde çok sağlıklı olduğunuz anlamına gelir.

Vücut Hatlarını Ortaya Çıkaran Elbiseler
Bir kadının hatlarının potansiyel bir eş için çekici olduğu bir sır değil. St. Andrews Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin kilolu kadınlara kıyasla “normal” vücut ağırlığındaki kadınları (daha sağlıklı ve daha çekici algıladıkları için) tercih ettiklerini göstermiştir. Doğal olarak zayıfsanız, güzel vücudunuzu saklamak için bir sorun yok demektir. Ancak şişman olduğunuz kötü olduğunuz anlamına gelmesin. 

Yüksek Sesle, Yüksek Perdeden Konuşun
Düşük, boğucu bir sesi cinsellik ile ilişkilendirebileceğiniz gibi, araştırmacılar erkeklerin daha yüksek sesle konuşan kadınlardan etkilendiğini bulmuşlardır. Bunun nedeni belki de daha yüksek bir ses perdesinin kadınlıkla ilişkili olmasıdır. Size gıcırtı şeklinde ses çıkarmanızı önermiyoruz. Ancak sesiniz doğal olarak yüksekse, bir erkeğin dikkatini çekmek için düşük sesle konuşmayı denemek zorunda değilsiniz.

Kollarınızı Gösterin
Elbette, uzun bacakları her zaman ilgi çekicidir. Ancak New South Wales Üniversitesi'nden yapılan bir araştırma, uzun boylu bir kadını çekici bulan erkeklerin aslında kollarına, bacaklarından daha fazla dikkat ettikleri sonucunu çıkarmıştır. Bir dahaki sefere spor salonundaysanız, birkaç pazı çalışması yapmayı deneyin.

Saçınızı Uzatın
Araştırmacılara göre, uzun ve parlak saçlar, erkeklerin her zaman dikkat ettikleri iki şey olan sağlık ve doğurganlıkla ilişkilendirilir. Dağınık bir saç kadının güzel görünmesine hep engel olmuştur. Başka bir deyişle, güzel bir yüze sahip olabilirsiniz, ancak saçınız dağınıksa bu güzellik fark edilmez. Bu yüzden saçınızı uzatarak sağlıklı görünmesini sağlayın.

Nazik Olun
Büyükanneniz hiç "Güzel olan kadar güzel" ifadesini kullandı mı? Son zamanlarda yapılan bir çalışma, olumlu kişilik özelliklerinin (nezaket gibi) karşınızdaki kişinin algısını değiştirdiğini ve nazik olmanın bir insanı daha çekici gösterdiği sonucuna ulaşılmıştır.

Başınızı Dik Tutun
Dik durmak çekiciliğinizi artırabilir veya bozabilir. Kötü bir duruş ile güzel bir insan olabilir ancak fark edilemeyebilirsiniz. Başınızı dik tutarsanız kişiliğinizle ilgili güven uyandırır ve sizinle konuşmak isteyen erkeklerin çoğalmasına sebep olabilirsiniz.

Omuzlarınız Arkada Yürüyün
Omuzlarınızı geri alın ve dik durun. Daha sağlıklı, kendinden emin görünecek ve vücudunuzun muhteşem şeklinden en iyi şekilde yararlanacaksınız.

Çekici Kişilerle Arkadaş Olun
İnsan zihni bir grubu gözlemlediğinde, grupta bulunanların çekiciliği hakkında genel bir fikir edinmek için o gruptaki tüm yüzleri bir araya getirir. Çekici insanlarla takılmak daha çekici görünmenin bir diğer yoludur. Arkadaşlarınızın çekici olması otomatik olarak sizin de çekiciliğinizi arttırır.

Gülün
Gül, mutlu ol ve şakaların tadını çıkar! Kendine de gülmekten korkma. Gerçek kahkahalar, etrafınızdaki kişilerin sizi sevdiğini ve eğlenceli olduğunuz izlenimi vermenizi sağlar. Etrafa yaydığınız bu olumlu görünüm kişilerin sizi daha çekici görmelerini sağlar.

Taklitçi Olun
Birisinin gerçekten çekici olduğunu mu düşünüyorsunuz. Vücut dillerini, ses tonlarını ve hatta sözcük kullanımlarını taklit edin. Bunu siz de yapabilirsiniz. Bir süre sonra siz de bu taklit sayesinde çekici hale gelebilirsiniz. Çünkü çekici olmak görünüş kadar davranış ve konuşma tarzıyla da ilgili bir durum.

Seksi Yürüyün
Kalçalarını oynatmak bir kadını asla çekici yapmaz. Bir çift topuklu ayakkabı ile bir ayağını diğerinin önüne koymak ve ipte yürüyormuş izlenimi yaratmak bu konudaki en başarılı olan yöntemlerden bir tanesi. Daha çekici görünmek için mankenler kadar abartılı olmayacak şekilde bu yürüyüşü yapabilirsiniz.

Zayıflama Diyetinizi Kontrol Edin
Taze meyve ve sebzelerle, yağsız proteinlerle ve sağlıklı yağlarla dolu bir diyet yapıyorsanız, cilt tonunuz daha çekici olacak, ışıltı saçma olasılığınız daha yüksek olacak ve saçlarınız daha parlak ve hacimli görünecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Günün Başlıkları