Burç Evleri Nasıl Bulunur?

Doğum haritasında ev denilen kavram bize nerede? sorusunun cevabını verir. Ayrıca her yıldız haritasında 12 adet ev bulunur.

Burç Evleri Nasıl Bulunur?
11 Mart 2021 - 00:29
Bu da 12 adet burca 12 adet ev olduğunu dolayısıyla her burcun kendi evi olduğunu gösterir ve bu evler kişiye göre değişmez yani koç 1. evin yöneticisidir ama 1. evde sizin doğum haritanızda aslan da olabilir.

Astroloji de doğum haritaları ya da yıldız haritaları parmak izi gibidir dolayısıyla herkesin doğum haritası farklıdır ve kendine özeldir. Her burcun kendi evi olduğundan bahseder astroloji ve o evler o burcun özelliğini taşırlar ve farklı bir burçta orada olabilir bu tamamen yükselen burcunuza ve siz doğduğunuz da oluşan gökyüzünün fotoğrafı ile ilgilidir.

Kısa bir örnekle açıklamak gerekirse 3. ev ikizler burcunun evidir. İletişimi, kardeşlerle olan yakınlığı zekayı ve kardeşlerle olan sorunlarınızı anlatır. Misal olarak bir kişinin 3. evinde yay konumlanmış olsun aynı zaman da duygularımızı bilinçaltımızı anlatan Ay'ın 3. evde olduğunu varsayalım o zaman kişi kendini daha rahat ifade edebilen dini yönden çok inişli çıkışlı olan biraz dogmatik biri ve çok konsantre olamayan biri oluyor peki hangi alanlar da yani nerede 3. evin ev konuları olan kardeşlerle ilişkiler zeka ve diğer 3. ev konularında dolayısıyla evleri astrologlar astroloji de bu şekilde kullanıyor.

Burçlarda Ev Nasıl Bulunur?
Gelişen teknoloji, astrolojiye artan merak ve insanların farkındalığının gelişmesiyle beraber insanlar kendi doğum haritalarını da merak etmeye başladılar. Doğum haritasında burçlarda evleri bir kaç farklı yoldan bulabilirsiniz ben 2 basit yol ile açıklanabilir ama ondan önce burçların normal sıralamasını görmeniz gerekir:

Koç
Boğa 
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova

balık sıralama bu şekildedir. 

1) Yükselen burcunuzu biliyorsanız bu yöntemi uygulayabilirsiniz eğer öğrenmediyseniz Google’dan birçok internet sitesinden öğrenebilirsiniz öğrendikten sonra 1.ev her zaman yükselen burcunun olduğu evdir daha sonra yükselen burcunuz neyse yukarıdaki sıralamaya bakıp 1. evden 12. eve kadar bütün evlerinizi öğrenebilirsiniz. Örneğin 1. evi aslan burcunda olan birinin yukarıda ki sıralamaya göre 2. evi başak 3. evi terazi burcundadır.

2) Astro.com gibi internet sitelerine gidip ücretsiz doğum haritanızı çıkartabilirsiniz çünkü bazı insanların doğum haritasında evleri başka burçta yerleşmiş olabiliyor ve yukarıda bahsedilen yöntem onlara pek uymayabiliyor bundan dolayı bu daha kesin bir yöntemdir.

Burç Evlerinin Anlamları
1. ev: Benlik duygumuzun geliştiği evdir ben dediğimiz evdir.
2. ev: Kendi paramızı kazandığımız toprak, miras ve arsayı anlatan evdir.
3. ev: Kardeşler ile ilişkiler, zeka ve iletişim evidir.
4. ev: Aile yuva evidir. Ev ile ilgili konular burada görülür.
5. ev: Şansın ve şans oyunlarının, sevgili, aşk konularının görüldüğü evdir.
6. ev: Sağlık ve hizmet konularının işlendiği evdir.
7. ev: Evlilik, uyum ve ortaklık evidir.
8. ev: Ölüm, başkasından gelen paralar, sırlar ve cinsellik evidir.
9. ev: Uzak çevre, seyahatler ile ilgili konuların evidir.
10. ev: Kariyer evidir kendimizi geliştirdiğimiz çalışma yaşamı evidir.
11. ev: Arkadaşlar, toplum, sivil sağlık kuruluşları evidir.
12. ev: Sezgiler, kalp gözü ve gizli kalmış şeylerin anlatıldığı evdir.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.