Astrolojide Ev Neyi Temsil Eder

Haritamızda evler, yaşam alanlarının nasıl yönde ilerleyeceğini ifade etmektedir. Bu alanlar burçlar ve gezegenlerle ilişkilidir.

Astrolojide Ev Neyi Temsil Eder
11 Mart 2021 - 00:27
Bunlara bağlı olarak hangi durumlardan etkileneceğinin bilgisini verir. İnsanların evlerle ilgili konulardan ne şekilde etkilendiğini ve güçlü yönlerini anlatır. Evde gezegen olmadığında ise, evin bulunduğu burca yahut yönetici gezegene bakılır ve bu şekilde yorumlanır. 12 ev vardır. Birinci ev yükselen burcudur ve bunun yorumlanabilmesi için doğum saatinin bilinmesi gerekir.

Birinci, İkinci, üçüncü ve Dördüncü Ev
Yönetici gezegeni mars olan ve burcu koç olan birinci ev, genellikle fiziki özellikler ve kıyafet seçimleriyle ilgilidir. Ayrıca, yaşam enerjisi, hayata karşı tutum, davranışlar, alışkanlıklar ve eğitim gibi alanları da belirlemektedir.

Astroloji ikinci ev için iş ve kariyer durumunun simgelendiğini söyler. Lüks ve konfor, gelirler ve ticari yetenekler ikinci evle ilgilidir. Burcu kova yönetici gezegeni ise Venüs olan bu ev kazanç evi olarak da bilinir.

Burcu ikizler ve gezegeni Merkür olan üçüncü ev ise kardeşleri ve iletişimi simgeler. Günlük hayattaki iletişim ve haberleşme bu evin ana konusudur.

Dördüncü ev ise, kişinin kendine ait yaşam koşullarıyla ilgilenir. Ev, yuva ve yaşanan ortam bu evin asıl konusudur. Anne ile olan ilişkiler, toprak ve doğayla bağlantılar bu evden anlaşılmaktadır. Burcu yengeç yönetici gezegeni Ay’dır.

Beşinci, Altıncı, Yedinci ve Sekizinci Ev
Yaratıcılıkla ilgilenen ev ise beşinci evdir. Zihinsel ya da fiziksel beceriler ve yaratıcılık bu evin ilgi alanıdır. Hayattan keyif alma, ilgilenilen spor dalları, neşeler, güzel sanatlara olan yetenek ve hayal gücünün temsil edildiği beşinci evin burcu aslan, yönetici gezegeni Güneş’tir.

Altıncı evde ise, iş hayatı bulunur. Aynı zamanda sağlıkla ilgili tüm konular da bu eve bakılarak anlaşılmaktadır. Burcu başak, yönetici gezegeni Merkür’dür.

Yedinci ev, eş ve işle ilgili ortaklıklardır. Kişinin adaletli yönü bu evde anlaşılır. Burcu terazi, yönetici gezegeni Venüs’tür.

Sekizinci ev, ölüm, doğum ve hislerle ilgilenir. Burcu akrep, yönetici gezegeni Mars.

Dokuzuncu, Onuncu, On Birinci ve On İkinci Ev
Dokuzuncu ev, felsefe ve dinle ilgilidir. İnsanın kendini tanıma serüveniyle ilgilenir. Burcu yay, yönetici gezegeni Jüpiter.

Onuncu ev, kişinin kariyeri ve şöhretiyle ilgilenir. Kapasiteyle de doğrudan ilgisi vardır. Burcu oğlak, yönetici gezegeni Satürn’dür.

On birinci ev, kişinin arkadaşlık ilişkilerini ve sosyal ortamını ifade eder. Burcu kova, yönetici gezegeni ise Uranüs’tür.

On ikinci ev ise, kişinin iç dünyası, ruhsal durumu, düşünceleri, gizli kalan duygularını ifade eder. Burcu Balık, yönetici gezegeni Neptün’dür.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.