Bu Baharda Yapmanız Gereken 4 Cilt Bakımı Değişimi

İlkbahara ulaşmanın inanılmaz derecede büyülü bir yanı vardır. Soğuk, karanlık, kasvetli kışların olduğu bir yerde yaşıyorsanız, sonunda güneşte vakit geçirmek her şeyi biraz daha parlak hissettirir.

Bu Baharda Yapmanız Gereken 4 Cilt Bakımı Değişimi
14 Mart 2021 - 00:06
Ancak çoğumuz, yeni sezon yaklaşırken cilt bakımı rutinlerimizi temizlemek için yeterince zaman harcamıyoruz! Çoğumuz kışın daha zengin nemlendiriciler ve göz kremleri eklemeyi bilsek de bahar geldiğinde yapmamız gereken değişimlere odaklanmıyoruz.

Cildinizin tam bir rüya gibi hissetmesini istiyorsanız, birkaç temel cilt bakımı değişimi yapmak işinizi görecektir. Bu yıl, parlak bir bahar gününde müziğinizi dinlerken, cildinizin de sizin kadar güzel görünmesini ve hissetmesini sağlayın.

1. Parıltılı Bir Nemlendirici Ekleyin
Muhtemelen daha kalın kış nemlendiricilerinizden daha hafif bir şeye uzanabilseniz de cildinize biraz ışıltı katan bir şeye odaklanın. Bu harika bir takas, çünkü bunu hem ilkbahar hem de yaz boyunca rutininizde tutabileceksiniz.

Uygun fiyatlı bir seçenekler bulabilir, ışıltılı nemlendiriciler deneyebilirsiniz. Pürüzsüz ve cildinizin kurumasını engelleyen, yağlı hissetmenize neden olmayan bir tercih yapmanızda fayda var.

2. Hafif Bir Kapatıcı Deneyin
Herkes, kültlerin en sevdiği, tam kapsamlı bir kapatıcıyı takdir eder, ancak ilkbaharda, cildinizi aydınlatmanın iyi bir yolu onu değiştirmek ve parlak, ışıltılı bir kapatıcı kullanmaktır. En doğal görünüm elde edebilecek bir ürün seçmeniz fayda var. Cildinize gerçekten karışan ve kusurlarınızı gizleyen tercihler yapmaya özen gösterin.

3. Besleyici Bir Göz Kremi ile Değiştirin
Göz kremi her zaman iyi bir fikirdir. Sizi nemlendirir, makyaj için harika bir temel oluşturmaya yardımcı olur ve göz çevrenizdeki yaş çizgilerini ve kırışıklıkları önlemenize yardımcı olur, ancak ilkbaharda çoğumuz en çok ihtiyacımız olduğu anda göz kreminden vazgeçeriz. İster mevsimsel alerjilerle ve göz tahrişiyle uğraşıyor olun ister şimdiye kadarki en parlak cildinize hazır olun, göz kremi cildiniz için büyük bir fark yaratır.  Serinletici ve nemlendirici bir his veren ve gözlerinizin etrafında nemli, ışıltılı bir cilt ile karşılaşacağınız ürün tercihi yapmaya özen gösterin.

4. Vücut Cilt Bakımı Rutininizi Değiştirin
Daha sıcak havayla birlikte güneşte zaman geçirmek için daha fazla fırsat doğar. Harika hissettiren ve her fotoğrafa güvenmenizi sağlayan yumuşak, pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt istiyorsanız, sizin için işe yarayan vücut peelinglerine ve vücut nemlendiricilerine odaklanmalısınız.

İlkbaharda şekerli bir ovalama, kışın ölü deriyi hafifletmeye yardımcı olur ve sizi süper yumuşak kılar. Kendinizi en iyi şekilde hissetmenize yardımcı olacak vücut nemlendiricileri de eklemelisiniz. Yumuşak cilt harika hissettirir ve ilkbaharda, ekstra ışıltılı hissetmek için ışıltı artırıcı içerikli losyonlar ve vücut yağları seçebilirsiniz.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.