Astroloji Haritanızdaki Hikayeyi Nasıl Anlatırsınız?

Astroloji haritanız (diğer adıyla doğum haritası) birçok küçük parçadan oluşur. Gezegenlerin nerede doğduğunuzda ve birbirleriyle nasıl ilişki kurduklarından oluşurlar.

Astroloji Haritanızdaki Hikayeyi Nasıl Anlatırsınız?
13 Mart 2021 - 00:34 - Güncelleme: 13 Mart 2021 - 00:37
Bu parçalar arasındaki kalıpları ve ilişkileri incelemek, bize bir birey hakkında bilgi bulmak için bir araç sağlar.

Bir bütün olarak ele alındığında bu parçalar, astroloji haritanızdaki hikayeyi ortaya çıkarır.

Bu, "Burcunuz nedir?" sorusuyla bir kişiyi tanımlayamayacağınız anlamına gelir, çünkü siz, Güneş burcundan çok daha fazlasısınız. Bu yüzden insanlar aynı işarete sahip olabilirler, ancak tamamen farklı kişiliklere sahip olabilirler.

Gezegenlerin Birbiri ile İlişkisi
Birden fazla gezegen, bir birey olarak kim olduğunuzu etkiler. Astroloji haritanızdaki gezegenlerin birbirleriyle nasıl ilişkili olduğu da bir etkiye sahiptir. Örneğin, Yay burcunda iki kişinin Güneş'i olabilir, ancak birinin Terazi burcunda, diğerinin Yengeç burcunda yükseleni olabilir. Yay burcundaki Güneş'in ikisini de parti seven dışa dönükler yapmasını bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, Yükselen Yengeçli kişiyle tanıştığınızda, muhtemelen sessiz ve çekingen, hatta utangaç olduğunu görürsünüz. Yükselen Terazi olan kişi, tanıştığı herkese çok iyi ve yardımseverdir.

Astroloji Haritanızı Okumak
Astroloji haritanızı ilk okuduğunuzda, her bir gezegene bakmak isteyebilirsiniz.

"Aslan burcundaki Merkür'üm şu anlama geliyor, Kova burcundaki Mars beni bu şekilde hareket ettiriyor, Ev IV'teki Venüs bu yüzden ev hayatım böyle ..." gibi... Ama doğum haritanızın hikayesine sadece küçük bir göz atacaksınız. Resmin tamamını gerçekten istiyorsanız, hikayenizi bir birey olarak anlatmak için her şeyi bir araya getirmelisiniz

Doğum Haritanızı Yorumlamaya Nereden Başlamalı?
1. Doğum haritanıza bakın ve tüm gezegenlerin nerede olduğunu (hangi evler ve burçlarda) yazın. Ayrıca yükselişinizi de not edin (diğer adıyla yükselen burç).
Gezegenleri yaptığınız şey olarak, işaretleri nasıl yaptığınız olarak ve evleri yaptığınız yer olarak düşünün.

2. Burçlardaki gezegenleri genel anlamlarını inceleyerek yorumlar. Bu size ne yaptığınız ve nasıl yaptığınız hakkında fikir verecektir.

3. Evlerde bulunan gezegenleri yorumlar. Bu size hayatınızda yaptığınız şeyleri, yaptığınız alanları söyleyecektir.

4. Sivri uçları, evlerin hükümdarlarını yorumlayın. Evlerin hükümdarını bulmak çok kolaydır. Yönetici, evdeki işareti yöneten gezegendir. Örneğin, Jüpiter Yay burcunu yönetir. Yay, Ev V'teyse, Jüpiter, Ev III gibi astroloji haritanızda farklı bir evde bulunsa bile, Jüpiter Ev V üzerinde bir etkiye sahip olacaktır.
Zirve üzerindeki işaret (örneğimizde Yay), evi ilgilendiren şeylere karşı tutumunuzu gösterir (Ev V - aşk, yaratıcılık ve çocuklar). Evdeki gezegen gerçek durumu gösterir. 

Etkiye gelince, diyelim ki Jüpiter Ev II'de (para). Hobilerinize (Ev V) çok para harcayabilirsiniz (Ev II).

5. Yönleri yorumlayın. Yönler, doğum haritanızdaki gezegenler arasındaki ilişkilerdir. Bir gezegenin enerjisinin kolay mı yoksa zor mu ifade edileceğini size söylerler.Aranacak en önemli husus, dört açıdan (yükselen, MC, azalan ve IC) herhangi biriyle birleşiktir. Bir gezegen bu açılardan biriyle bağlantılıysa, o gezegenin özellikleriyle güçlü bir şekilde özdeşleşebilirsiniz.

6. Elemanlara bakın. Ateş, hava, toprak ve su olmak üzere her elementten kaç tanesine sahip olduğunuzu sayın. İnsanlarda genellikle her elementten 3 ila 4 tane bulunur. Bununla birlikte, 5 veya daha fazla bir elementiniz varsa veya bir elementin 0 ila 1'i varsa, bunun mizacınızda bir etkisi olabilir.

7. Niteliklere bakın. Kaç kaliteye sahip olduğunuzu sayın. Kardinal, Sabit ve Değişken. Nitelikler, olaylara nasıl tepki verdiğinizi ve stresle nasıl başa çıktığınızı gösterir.

İpucu: Yorumlarınızı yaparken her şeyi diğer olasılıklara açık bırakın. Astroloji haritanızda hiçbir şey sabit değildir. Ortaya çıkardığı tek şey potansiyel sonuçlardır.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.