Böbrek Ağrıları Nasıl Geçer

Kandaki atıkları süzmekle görevli olan organlarımız olan böbrekler çeşitli nedenlere bağlı olarak ağrıyabilir.

Böbrek Ağrıları Nasıl Geçer
01 Ocak 2021 - 18:02 - Güncelleme: 10 Ocak 2021 - 17:32
Sürekli olarak atık süzme işlemini yerine getiren bu organlarda atık birikmesi ya da aşınma gibi durumlar meydana gelebilir. Tarifi zor olan ağrılar baş gösterebilir.

Böbrek Ağrısı Nerede Olur?
Böbrek iltihaplanması, böbreklerde taş birikmesi, kum oluşması ve idrar yollarında meydana gelen durumlardan dolayı da böbrek ağrısı çekilebilir. Karnın yanlarına dağılan ve kaburgaların altından karın ortasına kadar gelen böbrek ağrısı belirtileri arasında halsizlik, ateş, idrarda bozukluklarda bulunabilir. Genellikle sırtın tek kısmında meydana gelen böbrek ağrı nasıl geçer, neler yapıldığında ağrı hafifler herkesin aklına gelen sorular için bitkisel ve ilaç tedavisi olmak üzere iki yöntem bulunur.

Böbrek Ağrısından Kurtulma Yolları
• Böbrekler süzme görevini yerine getiren organlardan olduğu için oluşan sorunları önlemek için bol bol su içilmelidir. Böbreklerde oluşan kum, taş gibi durumları ortadan kaldırmaya yarayan su tüketimi atıkların daha kolay dışarı çıkmasını sağlar ve böbrek ağrısı da bu sayede geçer.

• Böbreklerin sıcak tutulması da ağrıyı geçirecektir. Ayaklardan alınan soğuk böbreklere vurduğu için ayaklarda sıcak tutulmalıdır.

Böbrek ağrısı tedavisi için kullanılan bitkisel yollardan biri de limondur. Limon güçlü bir çözücü olduğu için böbreklerdeki ağrıya neden olan kum, taş gibi sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

• Egzersiz yapmak vücut için her zaman sıhhat verici bir aktivitedir. Böbrek ağrısı tedavisi her ne yapılırsa yapılsın egzersiz olmadığında süreci uzatacaktır.

• Hazır gıdaların içerisinde bulunan besin maddeleri ve tuzlu gıdalar böbreklerden süzülürken kalıntı olarak kalabilirler. Bu gıdalardan uzak durulması da böbrek ağrısını geçirecektir.

• Sigara, alkol gibi maddeler hem içerisinde bulunan maddelerden dolayı böbrekler için zararlıdır hem de böbrekler bu maddeleri süzebilmek için normalden daha fazla çalışması gerekir. Bu nedenle bu alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

Böbrek Ağrısına Bitkisel Çözümler
Nohutu kaynatarak suyunu içtiğinizde böbrek ağrılarından kurtulabilirsiniz. Ayrıca ağrılarınızın azalması için tarçın suyu da içebilirsiniz. Mısır püskülünü kaynatarak da suyunu içtiğinizde böbrek ağrısı nasıl geçer sorusunun cevabını bulmuş olacaksınız.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.