Barbie Makyajı Nasıl Yapılır

Barbie, yakın geçmişte milyonlarca kızın hayalini kurduğu oyuncak bir bebek olarak ortaya çıktı. Bu sevimli bebeklerle oynarken, hiç kimse, büyüyen kızların çocuklukta oynadıkları oyuncak bebekler gibi olma arzusu duyacağını düşünmemişti. 

Barbie Makyajı Nasıl Yapılır
23 Ocak 2021 - 22:48
Daha sonra bu makyaja Barbie tarzı makyaj adı verildi. Bu tür makyaj modası sadece kitleleri etkilemedi, aynı zamanda birçok tasarımcının ayırt edici özelliği oldu, podyum modelleri bu dünyaca ünlü bebeğin ayna görüntüsü haline geldi.

Çeşitleri Nelerdir?
İnsan vücudunun özellik yüz bölgelerinde dudaklar, yanaklar ve göz çevrelerinde makyajla yapılacak birkaç küçük işlemle farklı görünümlere sahip olabilmekte mümkündür. Sanatçıların farklı farklı kişilikleri anlatmak ve senaryolarındaki rollerini canlandırmak için kullandıkları bir sanat haline gelmiştir.Her insanın yüz hatları aynı olmadığı gibi yapacakları makyajlar da o doğrultuda farklılık gösterecektir. Makyaj kullanımında yüz hatlarını iyi bilmek gerekir ki bunlar makyajların doğru yapılmasında çok önemlidir. Bu nedenle doğru yapılmayan makyajlar yüzde çirkin bir görünüme sebebiyet verebilir. Makyajlar, her sıradan insanın yaptığı gibi sanatçıların da çokça kullanmış olduğu özellikle moda alanında da kendini iyice gösteren bir sanat haline gelmiştir.

Makyajın yapılmasındaki amaçlar
Kadınların yanı sıra erkeklerinde artık güzelleşmek için makyaj yapmaya başlamaları bu alanın giderek daha da genişlemesine sebebiyet vermiştir. Doğru kullanımında güzel bir görüntü, yanlış kullanımında ise çirkin bir görüntü oluşturabilir. Bu nedenle bilinçsizce makyaj yapılmamalı ve kaliteli makyaj malzemeleriyle yapılmasına dikkat edilmelidir. Özellikle sanatçıların kullandığı gerek moda ve gerekse filmlerdeki rolleri için hazırlandıkları makyajlar güzel bir görünüm vererek insanlar tarafından daha ilgi çekici bir hal alıp dikkatleri buraya toplayabilmektir.

Barbie Makyajı Nasıl Yapılır?
Yüzün temiz ve kuru cildine makyaj için fondöten uyguluyoruz, kızarıklık veya büyük gözenekler gibi küçük kusurları muhtemelen bir kapatıcı yardımıyla gizliyoruz. Parmak uçlarınızla, hafif ve hızlı hareketlerle uygulayın. Sonuç olarak ince, zar zor fark edilir bir tabaka elde etmelisiniz. Pudra ise gün boyu makyaj için destek görevi görecektir.

Kendimi tekrarlamak istemiyorum ama yine de Barbie tarzında makyaj için kozmetik seçerken, pembe hakkında ana sloganı hatırlayın, yani her yerde olmalı!

Çok açık renkli bir makyaj tabanı kullanarak başlayın ve kulaklarınızı ve boynunuzu unutmadan yüzünüzün her yerine uygulayın. Yüzünüzde ben veya çizgileriniz varsa, bunları çizgilere karşı bir kremle kapatın. Daha sonra burun veya yanak gibi farklı bir renge sahip olduğunuz yerlerde kapatıcı kullanın.

Üst göz kapağına açık mavi gölge uygulayarak başlayın. Ardından gözyaşı kanalının üzerine beyaz gölge uygulayın ve bir fırça yardımıyla kaşların hemen altına yukarı doğru yayın. Sıcak pembe veya fuşya gölgesiyle açık mavi rengin etrafında kalın bir çizgi yapın. 

Şimdi, Barbie tarzı makyajınıza mavi göz farı eklemenin zamanı geldi! Pembe ve açık mavi arasında ince bir çizgi çizin. Ayrıca şeklini vurgulamak için tüm gözünüzün etrafına renkli bir göz kalemi olarak uygulayın.

Gözlerin daha da büyük görünmesi için alt göz kapaklarının iç kısmında beyaz göz kalemi kullanın ve isterseniz her iki kapak üzerinde takma kirpikler kullanın.

Makyajlar artık güzelleşmek adına yapılmayı da geçip, birçok alanda kendisine yer bulmasından kaynaklı olarak yeni bir tarz ve yeni bir karakter yaratmak adına yeni bir sanat dalına da dönüşerek bir sanat haline gelmiştir. Bunlardan biri de en güzel makyaj tasarımlarından biri olan barbie makyajıdır. Günlük kullanımının yanında özel günlerde de kullanılabilen bu makyaj tasarımı, yoğun ve hafif olarak da yapılabilir. Öncelikle yüz hatlarını kapatacak şekilde fondöten uygulanır. Kaşların kalın ve daha güzel görünmesi için kaş kalemiyle boşluklar doldurulur ve uzun kirpikler takılır dudaklara ise ruj sürülmeden önce nemlendirici sürülür böylelikle makyaj tamamlanmış olur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.