Astrolojide Pallas Nasıl Bulunur?

Pallas, dört temel asteroidlerden biridir. Pallas yerine Athena demek de doğru bir kullanımdır. Astroloji için pallas, yaratıcı zekayı temsil etmektedir. Aklın ve algı biçimlerimizin bir göstergesi olarak kabul edilmektedir.

Astrolojide Pallas Nasıl Bulunur?
19 Ocak 2021 - 20:05
Haritalarınızdaki pallas iyi konumlanmışsa bilimsel, sanat ve tıp alanlarında; algı, yaratıcı düşünme, el sanatları, sağduyu, muhakeme gücü gibi yeteneklere sahip olduğunuzu gösterir. 

Haritamızdaki Pallas Neden Bilinmelidir ?
Haritamızda konumlanmış olan pallas; bize sezgi gücümüzü, ilgi alanlarımızı, zekamızı, planlama yeteneğimizi anlatır. Bunları bilmek hayatımızda alacak olacağımız kararları en iyi şekilde almamızı, en fazla kâr elde edebileceğimiz adımları atmamızda yardımcı olur. Hayatı bu derece etkileyen pallas bu yüzden bilinmelidir.

Pallas Nasıl Bulunur ?
Bunun için öncelikle bir doğum haritasına sahip olmanız gerekmektedir. Doğum haritası çıkarmak için şu adımlar izlenmelidir.

1- ''www.astro.com'' adlı siteye giriş yapınız.
2- Karşınıza çıkan sayfanın üst kısımlarında ''free horoscopes'' yazan kısma tıklandıktan sonra seçenekler arasından ''extended chart selection'' yazısına tıklanması gerekmektedir.
3- Burada ise ''add a new person'' kolayca göze görülmektedir. Bu seçeneğe tıklanmalıdır.
4- Bu durumda seçenekler arasından farklı işlemler yapılabilir, doğum haritası isteniyorsa ''natal chart'' yazan kısma tıklanmalıdır. Gerekli olan tüm bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra ''click here show the chart'' tıklanmalıdır. Bu şekilde doğum haritasına kolaylıkla ulaşılabilir. 
5- Bu adımlar uygulandıktan sonra sayfadan çıkmayıp alt kısımlarda yer alan ''additional objects'' seçeneğine tıklanmalıdır.
6- Çıkan seçenekler arasından ''pallas'' işaretlenmelidir. Eğer pallas ile birlikte diğer asteroidler de isteniyorsa, birden fazla seçenek seçilebilir. Son olarak ''click here show the chart'' butonuna tıklandığında yeni sayfada yeni bir harita çıkacaktır. Bu harita birçok şeyi gösterir.
7- Deltoid ve bir çizgiden oluşan sembolü, yani pallasınızı bu şekilde bulabilirsiniz.Pallasın Bulunduğu Yerdeki Anlamı 
Yukarıda yazılan adımlar sırasıyla takip edilip uygulandıysa pallasın yeri bulunabilir. Pallasın bulunduğu konumların birer anlamı vardır. 

Pallas 1. Evde: Sanatçı, sağlıkçı ya da eylemci olma özelliği taşınmaktadır. Adalet önemsenir.
Pallas 2. Evde: Maddi açıdan bolluk erişim yüksektir.
Pallas 3. Evde: Devrimci bir eğitmen ya da eylemci özellikleri taşınmaktadır. Kişi öğrenmeye heveslidir.
Pallas 4. Evde: Psişik güçler tarafından aile bağlarına yönlendirilir. Ev yapımı ve sahiplik gibi konularda yeteneklidir.
Pallas 5. Evde: Yüksek derecede yaratıcıdır, orijinaldır. 
Pallas 6. Evde: İşçi hakları için çalışma yapabilir. Sanatta detaycıdır. 
Pallas 7. Evde: Samimiyet ile yaratıcılık arasında bir köprü kurmaya yönelmektedir. Daha çok arkadaşlık düzeyinde ilişkiler yaşamak istenir.
Pallas 8. Evde: Algılarda açıklık vardır. Cinsellik değil, ruhani birleşmeye önem verilir.
Pallas 9. Evde: Uluslararası başarı sağlanabilir. Eğitimci ya da eylemci olma özelliği taşır.
Pallas 10. Evde: Kaderi tarafından şöhret ve üne yönlendirilir.
Pallas 11. Evde: Ortak olan fikirlerini politik tarzda savunabilmektedir.
Pallas 12. Evde: Doğal bir anlayışa sahiptir. Sınırdakilere hizmet edebilir.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.