Astrolojide Eros Nasıl Bulunur?

Astrologlar yalnızca gezegenlere göre değil, güneş sisteminde bulunan astroitleri de inceleyerek tahminlerde bulunur.

Astrolojide Eros Nasıl Bulunur?
19 Ocak 2021 - 19:48
Harita analizi kabaca bir metin verirken, bu astroitler dikkatle okumamız gereken altı çizili bilgilerdir. Farklı açılardan bakarak daha detaylı ve psikolojik yorumlar yapılır.

Astroloji duygusal ve ruhsal ihtiyaçlarımızı yorumlamak için Güneşin, Ayın, Uranüs’ün çekimlerini incelemektedir. Dünyadaki yaşam enerjimizi yorumlarken Venüs ve Mars ele alınır. Yakın Dünya astroitlerinden biri olan Eros, Venüs ve Mars arasındaki yörüngede döner. Dönüşünü 1.76 yılda tamamlar. Bu zamana kadar bir astroide ulaşması ve yörüngede bulunan ilk uydu olması bilim insanlarının dikkatini çekmiştir. Astrologlar ise astrolojideki yerini inceleyerek Eros'un aşk ve arzuyu temsil ettiği yorumunda bulunmuştur.

Küçük bir astroit olduğu için haritanızdaki konumunu bulmak kolay değildir. Eros'un konumu efermis tablo ve işaretleriyle yorumlanır. Efermis, gök günlüğü anlamına gelir. Astronomik bilgiler ile gezegen konumları eşit zaman aralıklarıyla kayıt altına alınır. Doğum tarihinize göre Zodyak işaretlerini de dikkate alarak efermis tablosunda kendi Eros yorumunuzu bulabilirsiniz.Ruh Eşi Bağlantısı
Psyche burcunuz, astroloji bilgileriyle kendinizi ilişki konusunda daha iyi tanımanızı sağlar. Bir ilişkiden neler beklediğinizin bilgisini verir. Haritada Psyche ve Eros'un konumuyla birlikte sinastri bilgileriniz de incelenerek yorumlanır.

Psyche ve Eros uyumu simgeler. Sevgililer ayrıldıkları zaman ortada gerçek aşk varsa, evren onları birleştirmek için sezgilerini ve telepatik yönlerini geliştirmelerini sağlar. Aynı yolda kavuşabilmeleri için zorlukları ruh eşleriyle olan bağlantıyla aşabilirler.

Psyche ve Eros'un Hikayesi
Yunan mitolojisine göre aşkın kontrolünü eline almış olan Eros, okunu kullanarak yine bir kaos yaratmak üzereyken kendini bu karmaşanın tam ortasında bulur.

Öyle ki, bir gün aşk ve güzellik tanrıçası olan Afrodit'in yerini ölümlü Psyche almıştır. Kral'ın en küçük kızı olan Psyche, güzelliği ile tüm krallığı hayran bırakır. Bu durumu kıskanan Afrodit, onun güzelliğini cezalandırmak için Eros'tan yardım ister. En çirkin insana aşık olmasını dileyen tanrıça, efsanevi güzelliğin karşısında kalan Eros'un okları kendine saplayacağını tahmin edemez. Psyche, yunanca 'ruh' anlamına gelir. Eşi olmayan bu yalnız ruhun lanetlendiğini düşünen ailesi bir kahinden yardım alır. Kehanete göre Psyche, bir dağın tepesinde, yüzünü asla görmeyeceği çirkin canavarla evlenmelidir.

Kral kızının mutluluğu için düğünü yapmaya karar verir. Düğünden sonra gerçek aşkı hisseder ama asla yüzünü göremediği için üzgün olan Psyche, onu kıskanan kız kardeşlerinin oyununa gelerek bir gece anlaşmayı bozar. Kendisini öldüreceğine inandığı çirkin canavarı görmeyi beklerken karşısında Tanrı Eros'u bulur. Fakat anlaşmayı bozduğu için Eros onu terk eder. Büyük pişmanlık içinde olan Psyche aşkını geri kazanmak uğruna Afrodit'in verdiği üç imkansız görevi yerine getirmeye çalışırken, asıl kendi sonunu getirdiğinin farkında değildir. Neyse ki bu durumdan haberi olan Eros, aşkını kurtarmak üzere harekete geçer. Ruhunu kurtarması için Zeus'a yalvarır. Zeus, son derece kusurlu bulduğu bu aşkın, aslında ne kadar kusursuz olduğunu görünce hayran kalır. Psyche içinde kaldığı durumdan kurtarılır ve Zeus sayesinde ölümsüz olur.

Astrolojide önemli rolü olan diğer astroitler
Amor
Hades
Cupıdo
Icarus
Bacchus
Arachne
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.