Astroloji Kullanılarak Nasıl Zengin Olunur?

Astroloji geçmişten günümüze birçok alanda insanların ilgi odağı olmuştur. Gerek başarı, gerek kazanç, gerekse mutluluk arayışında kullanılan astroloji hala daha birçok alanda ilgi odağı olmuştur.

Astroloji Kullanılarak Nasıl Zengin Olunur?
19 Ocak 2021 - 18:59
"Gökyüzü iyi ve kötüye dair işaretleri bize gönderir. Ve bilge kişiler onları uygun şekilde yorumlar. -Konfüçyüs-

Astroloji Nedir?
Sümerler, Mısırlar, Romalılar ve daha birçok zamanda astroloji kullanılmaktadır. Yani kahinlerin bilgilerinden faydalanıldığı bilinmektedir. Gökyüzünün enerjisi ile bilgiyi yorumlayan kahinler, Osmanlı döneminde de müneccim olarak bilinmekte ve kendi alanlarında çalışmaktadırlar.

Özetle yıldız hesabı anlamına gelen "Astrologia" kelimesinden meydana gelmiştir. Türkçedeki yorumuna "yıldız falcılığı" olarak da bilinen astroloji bir yerde bize geçmiş gelecek bağlantısını oluşturmaktadır.

Astroloji ile ilgilenen insanlar kendi yaşamsal yollarını belirlemek ve kendisini anlamak için işaret peşinde koşarlar ve bunun içinde yıldızları kendilerine yol gösterici olarak yorumlarlar.

Astroloji ve Zenginlik İlişkisi
Daha önce de belirtildiği üzere astroloji bolluk bereket içinde bizlere kapılarını açmaktadır. Bu konuya ilişkin J. P. Morgon'da dediği gibi "Herkes milyoner olabilir. Ama milyarder olmak için bir astrolojiye ihtiyaç vardır." buradan anladığımız üzere ABD'nin en büyük Amerikan yatırım bankası ve finansal hizmetler holding şirketinin sahibi Morgan'da astrologlarla çalışmıştır.

Gezegenlerin döngüsel hareketlerini takip eden sosyal çevre ve finansal eğilimleri arasındaki bağlantıyı kuran bu sistem, denge sağlayıcılığının yanı sıra bize geleceğe dönük finansal eğitimleri de verir. Yıldızlara bakılır, döngüsel hareketler hesaplanır ve bu bağlamda kişinin kendisi için en uygun zaman hesaplanmış olur. Bu hesaplamalar için de bir astroloğun desteği de kaçınılmazdır. Astrologlar; astrolog haritaları, yıldız ve gezegen türleri, borsa hareketleri ve ekonomik anlamda başarı yakalamış insanların bilgilerini analiz ederek bir sonuca varırlar. İlişkilerin nasıl olması gerektiği konusunda bilgiler verilir.Zodyak 
Genel bağlamda astroloji incelendiğinde Zodyak yani Ay, Güneş ve Gezegenlerin hareketlerinin incelenmesi iki ye ayrılır. Sidereral Zodyak ve Tropikal Zodyak 

Sidereral Zoydak Astrolojide zenginlik bağlamında esas kullanılan astroloji türüdür. Hintler ve Vedik astrolojisinde kullanılan bu türüdür.

Astroloji Türleri 
Astroloji neredeyse her kültürde görülmüştür ve dönemsel farklılıkları oluşmuştur. 

Babil astrolojisi; MÖ İkinci milenyum da ortaya çıkmıştır. Hava durumu, doğal afetler gibi fenomen olaylar sonucu ortaya çıkmıştır.

Helenistik astroloji; MÖ Birinci Yüzyılda Akdeniz'de ortaya çıktı. Odak nokta doğum haritası oldu. Büyük İskender’in fethi sonucu Babil Astrolojisi ve Mısır Dekanik Astrolojisi birleşerek ilk defa bir horoskopik astroloji meydana getirdiler.

Batı astrolojisi; Zodyak üzerinden kurulan bu astroloji Helenistik astrolojinin de bir uzantısıdır. Bir taraftan da kişilerin ay, güneş ve gezegenler arası ilişkileri incelenerek doğum haritası oluşturulur.

Çin astrolojisi; diğer astroloji türlerinden farklı olan çın astrolojisi modern takvim yerine Çin takvimi kullanmıştır. Bu da beş elementten yani su, toprak, metal, tahta ve ateşten oluşmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.