Astrolog Nasıl Olunur?

İlk uygarlıklardan bu yana astroloji, bu günlere kadar en yaygın ve etkin bir ilim olarak gelmiştir.

Astrolog Nasıl Olunur?
07 Ocak 2021 - 20:50 - Güncelleme: 10 Ocak 2021 - 17:30
Bir bilim olmayan astroloji, çeşitli değerlendirmelere ve hesaplamalara dayanan bir tahmin biçimidir.

Astrolog Kimdir?
Her kişinin doğum anını belirleyen bir haritası vardır. Doğum haritasında kişinin, evlilik, hayat amaçları, çocuklar, kariyer biçimleri, muhtemel kazalar, finans durumları gibi durumlar vardır. Astrolog, bu durumları öngörü ve çeşitli yöntemlerle betimleyip, kendisine soru soran kişiye bir takım yanıtlarla bilgi veren kişidir.

Astrolog Nasıl Olmalıdır?
Astrolog, kişinin geçmişte başına gelmiş olayları inceleyerek, başına gelecek olası muhtemel şeyleri, gökyüzü haritasına bakarak yorumlamalıdır. Burada temel unsur, tahmin yapmaktır. Her insanın doğum haritası başka olduğu için, buna bakarak iyi bir analiz yapması gerekmektedir. Aynı zamanda astrolog, kendisine haritası hakkında bilgi almak isteyen kişiye, üretken olabileceği zaman dilimleri, finans konuları, kişinin başına gelmesi muhtemel olan tehlike veya güzel günleri iyi bir şekilde analiz yaparak aktarmalıdır. Astrolog, doğum haritasını okurken ve kişiye bilgi verirken ön yargılı olmamalıdır. Danışan kişiye karşı, önsezi sahibi bile olsa astrolog, geleceği konusunda bilgi verirken, tahminlerin kişiyi yönlendirebileceğini unutmamalıdır.Astrolojinin Konusu Nedir?
Gökyüzünde bulunan gezegenlerin konumunu, tanımını, işaret ettiği etkileri, geçmişte yer alan, gerçeklemiş olaylara bakarak yorum yapma işidir. Bu işaretlere bakarak doğru tahmin yapmak, astrolojinin konusu olduğu gibi, gelecek olanları doğru yapmak ve yorumlamak astroloğun görevidir. 2019 yılının sonlarında başlayan salgın hastalığı, tüm dünyaya yayılacağını haber veren ve bunu geçmiş kaynaklara bakarak yorumlamış astrologlar mevcuttur. Astroloji, konusu itibari ile geçmişte yine aynı gezegen konumlarından öne çıkarak gerçekleşmiş, başka salgın hastalık gibi konulara bakılarak bu konuda yorumla şansı vermektedir.

Nasıl Astrolog Olunur?
Şu anda, astroloji konusu ile ilgilenen çeşitli sertifika programlı kurslar, programlar vardır. Bu eğitimler, İnternet veya yüz yüze eğitim şeklinde gerçekleşmektedir. Başlangıç ve ileri seviyede olan bu programlarda öğrenmek ve geliştirilmek istenilen konuma kadar eğitim veren kurumlar vardır. İyi bir astrolog olabilmek için gökyüzünde bulunan 10 gezegen, 12 ev ve 12 burcun tanımlarını bilip, bu eğitimlerden geçerek, kendisine danışan kişiye aynı zamanda doğum haritasına bakarak doğru yorumlar sunabilir. Gezegenlerin konumuna ve hangi burcun hangi evinde aynı zamanda ay evrelerine bakarak, geniş bir yorum yelpazesi bulunan astroloji ilmini, başlangıç aşamalarında tanıdık çevre üzerinden giderek, daha sonra gazete, İnternet siteleri ve televizyon programlarına katılarak sunulabilir. Fakat astroloji bir fal biçimi değildir.

Daha çok yorumlama biçimidir. Burada en önemli olan etken gökyüzünü çok iyi yorumlamak ve yorumları aktarırken, objektif bir bakış açısını sunabilmektir. Astrolog olmak isteyen kişi çeşitli sertifika programlarına katıldığı takdirde, güvenilirlik kazanabilecektir. Günümüzde sayısını bilmediğimiz kadar astrolog bulunmaktadır, burada önemli olan öngörüleri ile doğru yönelimler yaptırabilmiş, toplumca benimsenmiş, konusu itibari le uzman olan astrologların yaptığı programlar baz alınabilir.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.