Aşık Veysel Sözleri Resimli Anlamlı

Edebiyatımızda büyük yeri olan Aşık Veysel Şatıroğlu önemli ve değerli bir Türk halk ozanıdır. Bıraktığı sayısız özel eser ve türküler ile insanların hep akıllarındadır.

Aşık Veysel Sözleri Resimli Anlamlı
22 Ocak 2021 - 18:49 - Güncelleme: 23 Ocak 2021 - 00:04
Gerektiği yerlerde gereken sözleri ile insanları etkilemiştir. Bir çok önemli esere imza atan Aşık Veysel sazı ile hep etkilemiştir. Geçmişten günümüze Aşık Veysel sözleri ve de şarkıları hala unutulmamıştır. Türk halkında çok önemli bir yeri vardır Aşık Veysel'in. Dilden dile dolaşan nesilden nesle aktarılan bu sözler sevdiklerinize karşı veya değer verdiğiniz kişilere karşı kullanabilirsiniz. Yedi yaşında iken gözlerini kaybeden Aşık Veysel kalbi ile görmeye devam etmiştir. Arkasında değerli sözler bırakıştır.

Aşık Veysel Sözlerinin Günümüze Etkisi
Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyünde doğmuş olan Aşık Veysel şiirleri ve türküleri ile hafızalarda mükemmel bir yer edinmiştir. Günümüzde de insanlar bazı duyguları ve düşünceleri ifade etmekte zorlanırlar. Fakat bu duyguları Aşık Veysel sözleri ile karşılarındaki kişilere kolayca aktarabilmektedirler. Bu ünlü halk ozanının şiir ve sözleri insanlara söylenmesi gereken yerde söylenmelidir.

Editörlerin seçtiği en güzel 3 aşık veysel sözü
1- Aşk meyinden içen aşık ayılmaz.
2- Eline geçeni harcama bol bol, Beyhude sarfolan altın tunç olur.
3- Kavuşamazsın adı aşk olur.Yüzü güzel olana kırk günde doyarsın da  gönlü güzel olana kırk yılda doyamazsın.İnan sana değil kastım, cahille muhabbeti kesim.Aldanma cahilin kuru lafına, kültürsüz insanın külü yalandır, hükmetse dünyanın her tarafına, arzusu hedefi yolu yalandır.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.