Alerjisi Olan Kişiler İçin Sahip Olması Gereken Ev Ürünleri

Milyonlarca insan, çevresel alerjilerden ve temas alerjenlerinden muzdariptir. Bu da günlük yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilir. Kötü hava kalitesi, polen, toz akarları, küf, duman, kimyasallar ve evcil hayvan tüyleri bu kategorideki en yaygın alerjilerden birkaçıdır.

Alerjisi Olan Kişiler İçin Sahip Olması Gereken Ev Ürünleri
13 Şubat 2021 - 13:28
Alerjinin tedavisi olmamakla birlikte, maruziyeti sınırlamanın yolları vardır. Aşağıdaki maddeler, alerjisi olan kişilerin rahatsızlığını azaltmaya yardımcı olabilir.

Hava Temizleyici
Alerjiniz olduğunda temiz hava hayati önem taşır. Hava temizleyicilerde saç, tüy ve evcil hayvan tüylerini yakalamak için bir filtre bulunur; toz akarlarını ve poleni yakalar. Gelişen teknoloji ile bazı hava temizleyicilerini akıllı telefonunuzu kullanarak da yönetebilirsiniz. 

Boyanmamış Havlular
Alerjiler birçok şekilde oluşabilir ve bazı insanların kumaşa alerjisi vardır. Boyanmamış, hava ağırlıklı organik havlular, sürdürülebilir şekilde yetiştirilmiş ve dokunmuş organik pamuktan yapılmıştır. Ciltte tahrişe neden olabilecek, tahriş edici kimyasallar ve toksinler içermez. 

Bambu Çarşaflar
Kırmızı gözlerle ve burun akıntısıyla uyanırsanız, bunun suçlusu çarşaflarınızdaki kimyasallar ve boyalar olabilir. Çarşaf tercihinizi %100 bambudan yana yapmanız gerekir. Bambu çarşaflar, kimyasal işlem görmüş kumaşlardan yapılmadıkları için cildinizi tahriş etmez. 

Hipoalerjenik Yatak Koruyucu
Yatağınızı yıkamak tozu ve diğer alerjenleri azaltabilir, ancak yatağınız ne yazık ki çamaşır makinesine sığmaz. Hipoalerjenik yatak koruyucusu, yatağın üstünü, altını ve yanlarını tümüyle fermuarlayarak bakteri, toz akarları, polen ve yatak böceklerinden korur. 

Mikrofiber Yatak Örtüsü
Alerjiye dayanıklı bir yatak odası oluştururken örtülerinizi unutmayın. Mikrofiber yatak örtüsü, alerjenlerle mücadele eder. Fırçalanmış mikrofiber malzeme hipoalerjeniktir ve toz akarlarını, nemi ve alerjenleri en aza indirir. 

Temassız Çöp Kovası
Çöp tenekenizde her türlü mikrobun ve alerjen maddenin pusuya yattığını bilirsiniz ve bu nedenle kapağa dokunmak istemezsiniz. Temas etmek zorunda kalmayacağınız bir çöp tenekesi ile serbest kullanım için metal bir ayak pedalı kullanırsınız. Böylece mikrop ve alerjenlerle temasta bulunmazsınız.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.