9. Ev Astrolojisi

Astrolojide 9. ev, yaşamınızda neler olup bittiğine geniş bir şekilde bakmanıza izin verir. Astrolojide 9. ev ne anlama gelir.

9. Ev Astrolojisi
15 Nisan 2021 - 00:15
Size hayatta anlam bulmaya başlama ve hayatınızın amacını ortaya çıkarma yeteneği verir.
9. ev doğrudan felsefe ve din ile ilgili olduğu için sizi neden var olduğumuza dair çok eski bir soruyu incelemeye yönlendiriyor. Hayatta daha az ıstırabı nasıl deneyimleyeceğinize dair kılavuzlar olarak ahlaki değerlerinize ve etiğinize, yaşamınızı yöneten temel yasalara bakmaya başlarsınız. Bu, aynı zamanda 9. evin kendimizden daha büyük bir şeyin var olduğu fikriyle nasıl ilişkili olduğuna da götürür. Bu, sizi yaşam amacınızı yaratmaya veya Tanrı'nın planını takip etmeye yönlendirebilir.

9. Evin Özellikleri
Astrolojide 9. ev, yüksek öğrenim ve yüksek düşünceyi kapsar. Deneyimlerden anlam ve sonuçlar yaratmak için dünyaya soyut olarak bakar. Olaylar, işaretler ve sembollerle iletilen anlam veya mesajları arar.

9. ev hayata daha geniş bir perspektiften bakmayı içerdiği için, uzun mesafeli seyahat ile ilgilidir. Bu, kelimenin tam anlamıyla başka ülkelere seyahat etmeyi içerebilir veya derinlemesine düşünmeyi ve çalışmayı içeren zihinsel bir yolculuk olabilir. Bu bakımdan bu astrolojik ev, seyahat ederken neler yaşayabileceğinizi ve hangi kültürlerin sizi cezbettiğini ortaya çıkarabilir, ancak astrolojide 9. ev, ailenizin genişletilmiş bir yönüne de yani kayınpederinize bakarak eve daha yakından temas eder. Bu, kayınpederinizle ilişkileriniz hakkında fikir sahibi olmak isteyip istemediğinizi inceleyeceğiniz evdir.

9. Ev aynı zamanda hukuk sistemine de değinir. 7. ev alt mahkemelere ilişkin iken, 9. ev Yargıtay gibi yüksek mahkemelerle ilgilidir.

9. Evin Doğal Gezegen Hükümdarı ve Astroloji İşareti:Jüpiter ve Yay

9. Ev Astrolojisi Tarafından Cevaplanan Sorular
Neden buradasınız?
Hayattaki amacınız nedir?
Dini ve felsefi konuları nasıl takip ediyorsunuz?
Uzun mesafeli yolculuk sizin için nasıl bir şey?
Kayınvalidenizle ilişkiniz nasıl olacak?

9. Ev Astrolojisinin Nasıl Çalıştığına İlişkin Örnek
Eğer 9. evinizde Balık burcu varsa, büyük olasılıkla vardır, yürekten bir tanrıyı kucaklayan bir dine kendinizi teslim edersiniz. Diğer bakış açılarına, inançlara ve kültürlere oldukça açıksınız, genellikle dünyayı kendiniz görmenin herhangi bir yoluna bağlı olmaya direniyorsunuz. Bir şeyleri deneyimleyerek öğrenmeyi tercih edersiniz, farklı ülkelere giderek, yiyecekleri örnekleyerek ve insanlarla tanışarak kültürler hakkında bilgi edinmek istersiniz; felsefeyi kitap okuyarak değil tartışmalarla ve Platon'un nerede yaşadığını görerek çalışmak istiyorsunuz. Bununla birlikte, deneyimler yoluyla öğrenme arzunuzda, bundan yararlanmadığınız veya yanıltılmadığınızdan emin olmanız gerekir.

Eğer 9. evinizde Venüs varsa, herşey rehberlik eden ilahi güç varmış gibi olur. Sizinkinden farklı kültürlere ve dinlere karşı çok hoşgörülü ve esnek olma eğilimindesiniz. Başka ülkelere seyahat etme isteğiniz olabilir ve muhtemelen seyahatleri mümkün kılmanın bir yolunu bulursunuz.

9. evde Oğlak burcunuz varsa, hayatınızdaki olayları anlamsız veya olumsuz olarak yorumlama olasılığınız yüksektir. Sert, cezalandıran ve her zaman itaat edilmesi gereken bir Tanrı'ya inandığınız yerlerde dini görüşler benimseyebilirsiniz. Sizinkinden farklı kültürlere, inançlara ve bakış açılarına karşı hoşgörüsüz olma eğiliminiz var. Genellikle işlerin rahat ve size tanıdık olduğu bir yerde kalmaktan hoşlanırsınız. Bu nedenle seyahatleri bazen zorlayıcı ve korkutucu hale getirirsiniz.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.