8. Ev Astrolojisi

8. Ev Astrolojisi neyi temsil eder, astrolojide sekizinci ev özellikleri. Küllerden yükselen bir anka kuşu gibi, astrolojide 8. ev sizi dönüştürecek.

8. Ev Astrolojisi
14 Nisan 2021 - 08:36
"Ben" den "Biz" e evrimleşmek için biriyle birleşirken, başkalarıyla nasıl ilişki kurduğunuza bakan, kimliğinizi koruyan ve sınırları ortadan kaldıran evdir.

Astrolojinin 8. evi, diğer insanların değerlerinden ve eşinizin geliri ve cinsiyeti gibi başkalarıyla paylaştığınız şeylerden nasıl etkilendiğinizi görmek için dışınıza bakar.

8. evdeki burçlar ve gezegenler, varlıklı biriyle evlenip miras alamayacağınızı veya kazançlı iş ortaklıkları olup olmayacağınızı ortaya koyuyor. Tersine, iflas ilan edecek, vergi kaçakçılığı için başını belaya sokacak veya iş ortaklarıyla kötü şansa sahip biriyle evlenip evlenmeyeceğinizi gösterebilir.

8. Evin Özellikleri
8. ev başkalarıyla ilişkilerinize ve ihtiyaçlar, değerler, kaynaklar ve çocuklar gibi nasıl birleşebileceğinize bakmak daha da ileri gider.

Erken çocukluğunuzdan itibaren sahip olabileceğiniz, anneniz ve babanızla olan bağlantınız veya bebekken karşılanmamış ihtiyaçlarınız gibi çözülmemiş sorunlar, 8. evin yüzeye çıkaracağı şeylerdir. İlişkileriniz aracılığıyla bu sorunlar tetiklenecek ve size bunlar üzerinden çalışma ve değişmiş bir kişi olarak ortaya çıkma fırsatı verecektir.

Astrolojideki 8. ev aynı zamanda ölümü temsil eder. Kelimenin tam anlamıyla fiziksel ölümü anlamına gelse de çoğu zaman yaşam boyunca nasıl geliştiğinizi ve bir kişi olarak nasıl değiştiğinizi temsil eder.

8. Evin Doğal Gezegen Hükümdarı ve Astroloji İşareti: Plüton ve Akrep

8. Ev Astrolojisi Tarafından Cevaplanan Sorular
Bir ortak servetinizi nasıl artıracak veya azaltacak?
Miras alma olasılığınız nedir?
Partnerinizle cinsel olarak ne kadar uyumlusunuz?
Yatırımlarınız başarılı olacak mı?

8. Ev Astrolojisinin Nasıl Çalıştığına İlişkin Örnek
Eğer varsa, 8. evinizdeki Güneş burcunuz ise ilişkilerde çok fazla zaman harcamak, hatta çoğu zaman aldığından daha fazlasını vermek anlamını taşır. Derin ve tutkulu ilişkilerde gelişirsiniz. Kısa, sıradan bir kaçamak ihtiyaçlarınızı karşılamayacaktır. Çocukken babanızın neden olduğu duygusal acı yaşamış olabilirsiniz. Bununla birlikte, diğer insanlara deliği doldurmak için bakarsanız, bu acının üstesinden gelmek sizin için zor olabilir. Bunun yerine, içsel gücünüze güvenmeyi ve kendi başınıza büyümeyi öğrenmelisiniz. Partnerinize verirken büyümek için yeterince güvende hissettiğiniz derin, kararlı bir ilişki ararsınız.

8. Evde Ay varsa ilişkiler sizin için çok önemli. Bu yüzden flörtler veya hafif yürekli flörtler aramıyorsunuz. Bir partnerde aradığınız kişinin biri olup olmadığını çabucak anlarsınız. Yine de tüm enerjinizi ilişkilerinize koyma eğiliminiz var ve verdiğiniz kadarını almazsanız, yerine getirilmemiş hissedebilirsiniz. 8. evinizdeki Ay'ın çok şey vermenize neden olduğunu unutmayın. Farklı gezegen yerleşimlerine sahip insanlar, sizin verdiğiniz kadar şey vermeyecektir. Bunu aklınızda bulundurun ve ortaklarınız tarafından hayal kırıklığına uğrama olasılığınız azalır. Duygularınız sizin için kolayca bunaltıcı olabilir, ancak karşılığında hiçbir şey beklemeden onların gitmesine izin vermeye ve sevmeye başladığınızda, yerine getirme bulabilirsiniz. Annenizle iyi bir bağın olmadığını hissedebilir ve başkalarıyla olan ilişkilerinizde buna çare bulmaya çalışabilirsiniz.

8. evde Venüs'e sahipseniz, ilişkiler sizin için oldukça doğaldır. İlişkilerde sağlıklı bir verme ve alma dengesine sahipsiniz ve cinsel ilişki konusunda oldukça rahatsınız. Başkalarının sizden faydalandığını hissetmeniz pek olası değildir. Gerçekten 8. evde bulunabilecek en iyi gezegenlerden biridir.

8. evde Mars'ınız varsa, kendinizi kolayca sinirlenirken bulabilirsiniz. Kendi isteklerinizi yerine getirme arzusunu temsil eden Mars ile 8. evin ilişkilerde verme ve alma rolü arasında bir çatışma vardır. Başkalarını kontrol edemediğiniz için istediğinizi elde etmede sürekli olarak engellerle veya engellerle karşılaştığınızı hissedebilirsiniz. Hararetli tartışmalar kolaylıkla ortaya çıkabilir ve çözülmesi zor olabilir. Büyük olasılıkla az olarak ödeme arzusuna kaynaklanan vergiler ile sorunları olabilir. Hükümete mümkün olduğunca fazla para ödemeniz gerekebilir.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.