7. Ev Astrolojisi

7. Ev astrolojisine ve ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve daha fazlası hakkında neler ortaya çıkardığına dair derinlemesine bir rehberdir.

7. Ev Astrolojisi
14 Nisan 2021 - 08:32
7. ev, iş ve kişisel ilişkileri kapsadığı için genellikle ilişkiler evi olarak bilinir. Oradan "evlilik evi" veya "açık düşmanların evi" olarak da bahsedildiğini görebilirsiniz.

7. Evin Doğal Gezegen Hükümdarı ve Astroloji İşareti: Terazi ve Venüs

7. Evin Özellikleri
7. ev ortaya nasıl etkileşim koyduğunuzu, size yakın kişilerin ve genel olarak kamuoyu ile olan ilişkilerinizi temsil eder, ancak bu sadece arkadaşlarınız ve yabancılarla ilgili değil, aynı zamanda rakiplerinizi ve düşmanlarınızı da kapsar. Bu nedenle, astrolojide 7. evin davaları, sözleşmeleri ve müzakereleri de kapsaması şaşırtıcı değildir.

Torununuz 7. evin zirvesidir ve Astroloji haritanızda yükseleninizin karşısında yer alır.

Sizin soyunuzdan başkaları hakkındaki farkındalığın hakkındadır. İlişkilere nasıl yaklaştığınızı ve bir partnerde ne istediğinizi açıklar.

Tahmin edebileceğiniz gibi, 7. Evde ne kadar çok burç ve gezegen varsa, bir partnerde o kadar çok şey ararsınız. Bir partnerde çelişkili nitelikler aramanıza neden olabileceğinden kafa karışıklığına yol açabilir. Örneğin, 7. evinizde hem Satürn hem de Uranüs varsa, istikrarlı (Satürn) ve öngörülemeyen (Uranüs) birini isteyebilirsiniz. Bu, genellikle el ele gitmeyen iki özelliktir. Aradığınızı bulmaya çalışırken, insandan insana zıplamanıza neden olabilir. Bir kişiyle kalmanıza neden olabilir, ancak bir ilişki yaşarsınız. Kendi kendine büyümeye olan bağlılığınıza bağlı olarak, kendi içinde ihtiyaç duyduğunuz istikrarı veya öngörülemezliği geliştirirken bir kişiyle kalmanıza neden olabilir, ancak partnerinizde eksiklik vardır.

7. ev, bir partnerde ne istediğinizi söylemenin ötesine geçer. Aynı zamanda ilişkinizin nasıl olabileceğini de açıklar. Bu, ilk bakışta aşk mı, sakin mi yoksa fırtınalı mı, uzun süreli mi yoksa pek çok ilişkiden biri mi olacağını simgeler.

Hukuk sistemi ve anlaşmalar da 7. evin alanına girer. Özellikle de bunlara nasıl adalet sağlayacağınızı gösterir. Kendinizden ne kadar haberdar olduğunuzu ortaya çıkaran önceki evlerin aksine, bu evin dünyadaki diğerlerine karşı farkındalığınızı oluşturmaya başlaması doğaldır.

Başkaları ve genel olarak toplumla etkileşime girmeye başladığınızda, davranış kuralları ve hukuk sistemi bir oyun oynamaya başlar. Bireysel arzularınızı (1. ev) toplumunkilerle (7. ev) nasıl dengelediğinizi görmek için 7. evin doğal yöneticisi olan Terazi'nin dengesini getirir. Böylece, 7. evdeki gezegenler ve burçlar nasıl yapacağınızı gösterir. Davalarda ve sözleşmelerde adilliği ortaya koyar.

7. Ev Astrolojisi Tarafından Cevaplanan Sorular
Romantik bir partnerde ne arıyorsunuz?
Romantik ilişkileriniz nasıl olacak?
Kabul etmekte zorlandığınız hangi niteliklere sahipsiniz?
Davalarda ve sözleşmelerde nasıl adil olacaksınız?
Toplumla nasıl etkileşim kuruyorsunuz?
Rakipleriniz nasıl olabilir?
Ne tür düşmanlar edinebilirsiniz?
Kendinizi eksiksiz ve bütün hissetmeniz için partnerinizin yerine getirmesini beklediğiniz hangi nitelikleri geliştirmeniz gerekiyor?

7. Ev Astrolojisinin Nasıl Çalıştığına İlişkin Örnek
7. evinizde Kova burcunuz varsa, Kova burcunun niteliklerini yansıtan bir ortağa çekilebilirsiniz: alışılmadık, entelektüel, geleceğe odaklanmış ve alana sahip olmayı seven biri. İlişkilerde bağımsızlığınıza değer veriyorsunuz, ancak kontrol etme eğiliminiz olabilir. Çok fazla duygusal sorunla uğraşmak istemezsiniz. Arkadaşlık genellikle romantik ilişkilerinizin temelidir. İdeal ilişkiniz geleneksel bir evlilik olmayabilir.

7. evinizde Boğa varsa, Boğa'nın niteliklerine sahip bir ortağa çekilebilirsiniz: kendini adamış, şehvetli, sakinleştirici ve çalışkan biri. Yüksek bakım gerektiren veya muhtaç birini aramıyorsunuz. Doğru kişiyi bulmak için zaman ayırmayı tercih ederek tanıştığınız ilk kişiyle kalamayabilirsiniz, ancak onları bulduğunuzda, hangi sorunlar çıkarsa çıksın, muhtemelen ayrılmayacaksınız. Bu nedenle, sorunlar üzerinde çalışmaya ve zayıf kalmaya istekli birini bulmanız önemlidir. Geleneksel bir evlilik sizi en çok mutlu edebilir.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.