6. Ev Astrolojisi

6. ev diyet, zindelik, tıbbi testler, hijyen, küçük hastalıklar ve kronik sağlık sorunlarını kapsadığı için genellikle sağlık evi olarak bilinir.

6. Ev Astrolojisi
14 Nisan 2021 - 08:29
Bununla birlikte 6. ev, çalışma alışkanlıklarınız ve iş arkadaşlarınızla ne kadar iyi anlaştığınız da dahil olmak üzere, işinizi de kapsar (10. ev olduğu için kariyerinizi değil).

6. Evin Doğal Gezegen Hükümdarı ve Astroloji İşareti: Merkür ve Başak

6. Evin Özellikleri
6. ev iken 5 ev olabileceğinin düşünmek, her şeyi yaptırabilir. 6 evin sınırları vardır, sizi bunda tutar ve size hatırlatır. Masaya yemek koymak ve süper sıcak bir romantizm içinde olduğunuz kişiye gerçekten katlanıp dayanamayacağınıza karar vermek gibi günlük gerçeklerle başa çıkmanız için sizi dünyaya geri getirir.

Astrolojideki 6. ev size hem iç hem de dış dünyanıza baktığınız bir zihin-beden bağlantısı sağlar. İster dişlerinizi fırçalamak, egzersiz yapmak, faturaları ödemek veya bir şeyin sizin için iyi olup olmadığına karar vermek olsun, 6. evin bir etkisi vardır. Bu, bir iş gibi günlük olarak ne yaptığınızı nasıl yönettiğiyle açıkça görülebilir. 6. evin zamanında gelip gelmediğiniz, geç saatlere kadar çalışıp çalışmadığınız, son teslim tarihlerini karşılayıp karşılamadığınız, mikro yönetim ve katı bir programla başa çıkıp çıkamayacağınız üzerinde etkisi vardır.

Otorite ve liderlik de 6. evde devreye girer. Bu, sorumlu olmakla nasıl başa çıktığınızı, size ne yapmanız gerektiğini söyleyen insanlara nasıl davrandığınızı ve bir doktor veya kuaför gibi istihdam ettiğiniz insanlarla nasıl ilişki kurduğunuzu ortaya koyan astroloji evidir.

6. ev, farklı görevleri nasıl başardığınızı bile ortaya koyar. Yüksek enerjiniz var mı? Ortaya mı atlarsınız? Kaos karşısında sakinleşir misiniz?

Çok çalışmak sizi stresli ve yorgun hissetmenize neden olabilir. İşe sahip olmamak hem iyi yemek yeme becerinizi hem de sağlık hizmeti alma becerinizi etkileyebilir. Bu nedenle, ikisi el ele giderken sağlığın astrolojide altıncı ev tarafından yönetilmesi şaşırtıcı değildir.

Son olarak, astrolojideki altıncı ev evcil hayvanları kapsar. Bu, karışıma dahil edilecek belirsiz bir konu gibi görünebilir, ancak evcil hayvanlar birçok insanın günlük yaşamları için önemlidir ve insanların kendileri hakkında hissettiklerinden günlük rutinlerini evcil hayvanlarını yürüyüşe çıkarmak için nasıl ayarladıklarına kadar her şeyi etkiler.

6. Ev Astrolojisi Tarafından Cevaplanan Sorular
Hangi işlerde üstün olabilirsiniz?
Nasıl çalışıyorsunuz?
İş yerindeki insanlarla ne tür bir ilişkiniz olacak?
Öncelikleri nasıl ele alıyorsunuz?
Güçlü yönlerinizi nasıl kullanıyorsunuz?
Otorite ile nasıl başa çıkarsınız? Hem kendinizin hem de üstünüzdekilerin otoriteleri ile nasıl baş edersiniz?
Sağlığınız nasıl?

6. Ev Astrolojisinin Nasıl Çalıştığına İlişkin Örnek
6. evinizde Plüton’unuz varsa, işiniz, iş arkadaşlarınızla her türlü entrika ile dolu olabilir. Başkalarına yardım etmek için kişisel ihtiyaçlarınızı feda ederken bulabilirsiniz. İşinizle ilgili çok koruyucu ve özel bir işkolik olmanız sizin için kolaydır. Kendinizi alternatif sağlığa çekilirken ve kişisel gelişim yollarını araştırmaktan büyük keyif alırken de bulabilirsiniz.

6. evinizde Venüs varsa, çalıştığınız yerde aşkı bulmanız muhtemeldir. Maliyeti ne olursa olsun eşiniz için bir şeyler yapmaktan doğal olarak zevk alırsınız. Yine de aşktan değil, pratik seçim olduğu için bir ilişki seçebilirsiniz. Detay odaklı becerilerinizi kullanmak için kullanabileceğiniz mimari veya grafik tasarım gibi tasarım odaklı işlerde başarılı olduğunuzu fark edebilirsiniz.

6. Evinizde Güneş varsa, kendinizi işinizle tanımlama eğilimindesinizdir. Bu nedenle, gerçekten zevk aldığınız bir iş bulmanız önemlidir. İyi yapılan bir iş için bir takdir duygusu hissediyorsunuz ve işinizle ilgili eleştiriyi, başa çıkmanız zor olabilecek bir şey haline getiriyorsunuz. Özdeşleşme duygunuz işinize bağlı olduğundan, işiniz sağlığınızı kolayca etkileyebilir.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.