1. Ev Astrolojisi

Astrolojide, Güneş burcunuzu sık sık duyarsınız. Bu, çoğu insanın aşina olduğu ve her burçta tartışıldığını gördüğünüz burçtur.

1. Ev Astrolojisi
07 Nisan 2021 - 16:07
Ancak aynı derecede önemli olan sizin yükseleninizdir. Bu sizin genel kişiliğiniz, başkalarıyla tanıştığınızda sizi maskeleyen yönlerinizi gösterir. Doğduğunuzda doğu ufkunun üzerinde yükselen burç burcunun tam derecesini temsil eder.

İnsanlar yaşlandıkça (genellikle 29 yaşından sonra), insanlarla tanıştıklarında Güneş burçlarının niteliklerini daha fazla göstermeye başlarlar ve yükselenlerinin niteliklerinden daha azını göstermeye başlarlar. Sanki yükselen, doğumda kim olduğunuzu oluşturuyor ve siz Güneş burcunuz haline geliyorsunuz. Yükseleniniz, büyümenizde ve yaşam amacınızı gerçekleştirmede size rehberlik eder.

Yükselen ayrıca fiziksel görünümünüzde ve özelliklerinizde de rol oynar.

1. Eviniz Yükseleninizin Evidir
Tıpkı yükselen, astroloji haritanızdaki doğumunuzun tam anında bir noktayı temsil ettiği gibi, 1. evi bir başlangıç olarak düşünebilirsiniz. Bu sadece evler için değil, sizin için geçerlidir. Kelimenin tam anlamıyla doğum anınızı somutlaştırır. Hayatı nasıl algıladığınızı ve ona nasıl tepki verdiğinizi etkiler.

1. Evin Doğal Gezegen Hükümdarı: Mars

1. Evin Doğal Astroloji İşareti: Koç

1. Evin Özellikleri
Astrolojide 1. Ev, çocukluğunuzun neye benzediğini ve doğumunuzun çevrenizdekileri nasıl etkilemiş olabileceğini ortaya çıkarır.

Çevrenizdeki dünyayı nasıl algıladığınızı ve hayatta neye odaklandığınızı gösterir. Sizi benzersiz kılan şeyleri keşfetmenize yardımcı olabilecek araçlar sağlar.

1. Evi ve içindeki burçları ve gezegenleri analiz ederek, projelere ve diğer görevlere nasıl başladığını, hayatınızın farklı aşamalarına nasıl girdiğinizi, yeni insanlarla ve deneyimlerle karşılaştığınızda nasıl davrandığınızı ve başkalarını nasıl etkilediğinizi belirleyebilirsiniz. 

Yükselen ve 1. Ev Astrolojisinin Nasıl Çalıştığına İlişkin Örnek
Diyelim ki sizin Güneş burcunuz Yay burcudur. Yay burcu insanları genellikle partinin hayatı olarak kabul edilir. Eğlenceli, dışa dönük, sosyal insanlardır, ancak bir yükselen Yengeç eklerseniz, artık insanlarla ilk tanıştığınızda oldukça utangaç ve içine kapanık olabilen bir kişiye sahip olursunuz. Bu hiç de Yay burcu gibi gelmiyor, değil mi?

Ancak, insanları tanıdıkça ve çevrelerinde daha rahat hale geldikçe, Yay burcunun özelliklerini ifade etmeye başlayacaklardır.

1. Ev astrolojisi hakkında ilginç gerçek: Gün doğumundan önce doğduysanız, Yükselen burcunuz ve Güneş burcunuz aynı burç olacaktır.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.