Zodyak İşaretlerinin Ardındaki Tarih

Popüler inanışın aksine, burçların ardındaki tarih sihirle dolu ya da inandırıcı bir tarih değildir. Zodyak burçlarının hikayesi ve astrolojinin tarihi bilimle başlar.

Zodyak İşaretlerinin Ardındaki Tarih
14 Mart 2021 - 00:18
Astroloji bir Yeni Çağ konusu değildir. Aslında hem psikolojiden hem de astronomiden daha eskidir. Astroloji, hassas ve karmaşık matematiksel hesaplamalar kullanarak gezegenlerin ve yıldızların hareketlerini ve etkileşimlerini inceler.

Eski astrologlar, zodyak işaretleri oluşturmak için gezegenler ve yıldızlar hakkındaki bilgilerini keskin gözlemlerle birleştirdiler.

Zodyak İşaretlerinin Nasıl Ortaya Çıktığının Tarihi
Eski astrologlar insanların nasıl davrandıklarını izlediler. Farklı zamanlarda doğan insanların benzer özellikler gösterdiğini fark ettiler. Örneğin, mayıs ayı başlarında doğan insanlar, eylül sonunda doğan insanlardan farklı olan belirli kişilik özelliklerine sahip olma eğilimindeydiler.

Astrologlar, insanların doğduğu yılın zamanlarını takip etmek için yıldızları kullandılar. Zodyak işaretleri işleri basitleştirmek için doğdu. Bunu, birinin doğduğu zaman için bir tür kısaltma olarak düşünebilirsiniz.

Zodyak işaretleri insanları veya kişiliklerini etkilemez. Bu yaygın bir yanılgıdır.

Zodyak işaretleri size ne zaman doğduğunuzu söyler. Aynı zaman diliminde doğan insanların genellikle belirli özelliklere sahip olduğunu ve bu özelliklerden bazılarına sahip olabileceğinizi de söylerler.

Burcunuz sizi etkilemiyor. Nasıl davranmak istediğinize karar vermek hala size kalmış.

Burcunuz sadece bir rehberdir. Gözleme dayanır ve sizin için geçerli olabilir veya olmayabilir.

Burcunuzun bazı kısımlarının sizin için geçerli olabileceğini, bazılarının ise geçerli olmadığını fark edebilirsiniz. Bilgiye bakmak ve neyin uygun olduğunu görmek size kalmıştır. Ne kadar içe dönük ve öz gözlemci olursanız, o kadar kolay olacaktır.

Astrolojinin sahte olduğunu veya bir grup saçma söylemler olduğunu söyleyenler genellikle kendi kendine gözlemci veya iç gözlemci değildir. Kendileriyle ilgili şeyleri anlamalarına yardımcı olmak için genellikle bir psikolog veya terapistin rehberliğine ihtiyaç duyarlar. Bunda yanlış bir şey olduğunu söylemiyoruz. Sadece kendilerini iyi tanımazlarsa astroloji onlar için zor olabilir.

Kendiniz hakkında bilgi edinmek için burcunuzu kullanın. Güçlü ve zayıf yönlerine bakın ve sizinkinin eşleşip eşleşmediğine bakın. Burcunuz, iyileştirmeniz gereken alanlar için rehberiniz olsun.

Aynı şey tanıştığınız insanlar için de geçerlidir. Burçları size eylemlerinin arkasındaki nedenler veya kim oldukları hakkında fikir verebilir, ancak yalnızca küçük bir kısmı geçerli olabilir. Astroloji haritaları karmaşıktır ve birçok gezegen birbiriyle etkileşim halindedir. Çoğu zaman, yalnızca tüm tabloyu anlayarak bir kişi hakkında içgörü kazanabilirsiniz.

Zodyak burçlarının ardındaki tarih gözleme dayandığı gibi, kendinizi ve başkalarını gözlemlemek için biraz zaman ayırın. O zaman neyin uygun olduğuna bakın.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.