Tarot Falı Geleceği Söyler Mi?

Geçmişten günümüze tarot, astroloji ile ilgilenen kişiler ve uzmanlarca da çok önemsenmiş olup, kişilere geleceğini yorumlama aracı olarak, kullanılmaktadır.

Tarot Falı Geleceği Söyler Mi?
04 Ocak 2021 - 10:48 - Güncelleme: 10 Ocak 2021 - 17:30
Tarot desteleri çok çeşitli olup, bu kartların anlamları da ayrı ayrı yorumlanmaktadır. Bir fal çeşidi olan tarot, bakan yorumcu tarafından sezgisel ve kartların gerçek anlamları ile bütünleştirerek yorumlanmaktadır. Tarot'un deste çeşitlerinde yer alan kartların hepsinin anlamları ayrı ayrı olup, bakılan falın ve sorulan sorunun çeşidine göre yorum yapılmaktadır. Geleceği görebilmek mümkün mü? Bu soru bütün zaman dilimlerde insanlığın sorusu olmuş olup, sezgiler tüm fal çeşitlerinde kullanılmıştır.

Tarot kartları, bazı oluşumlar içinde belirli bir sıra takip edilerek yorumlanmaya çalışılmıştır. Tarot falına bakan kişi, kartın anlamlarını doğru şekilde yorumlama becerisine sahip olma koşulu ile fala bakmalıdır. Bu konuda astrolojiden yardım alan, çok sayıda falcı yer almaktadır. Fal yorumlama aşamasında, kişinin doğum günü, burcu bilinmesi durumunda daha doğru bilgiler edinilebilir. Geleceği söyleyebilmesi adına, yorum yapan kişilerin bu konuda uzmanlaşmış olması daha doğru sonuçlar elde etmekte faydalı olacaktır. Tarot falı kartları sembolik ögeleri taşıdığı için, zaman içinde fal ve büyü amaçlı kullanılmıştır. Tarot bakan kişi ve bakılan kişi arasında aynı zaman dilimi çok önemlidir. Bu şekilde iletişim kurmak daha kolay olur. Tarot falına bakan kişinin, kartların anlamlarını bilip aynı zamanda sezgisel yeteneklerini kullanması durumunda bazen doğruya yakın sonuçlar elde edebilmesi mümkün olmuştur.Tarot'un Tarihi ve Kökeni 
Tarot, sözcük bakımından tam olarak nereden geldiği, geçmişten günümüze bir tartışma konusu olmuştur. Bazı görüşlere göre, rota sözcüğü ile ilişkili olan, Latince ‘de çark ve tekerlek anlamına geldiği düşünülmüş olup, diğer bir görüş Mısır kökenli olup ''kral yolu'' anlamına gelen, Taroş sözcüğünden üretilmiş olduğu düşünülmektedir. Bu sözcüğün, İbraniceden de geldiği diğer görüşler arasındadır. Tarot kartları 78 adet olup, Orta çağın sonlarına doğru ortaya çıktığı düşünülmektedir. İlk tarot kartlarında, Orta çağ sembolleri yer almış olsa da, bu yüzyılda kullanılan destelerde, Mısır, Yunan, Orta Çağ ve Hristiyan işaretleri yer almıştır. Tarot, 56 adet küçük arkana kartı ve 22 adet büyük arkana kartı ile birlikte toplam, 78 adet karttan oluşmaktadır. 

Tarot Falının Tehlikeli Yönleri
Medyada, evrensel yasalar ve enerji biçimlerini doğru kullanma metotları bulunmaktadır. Günümüzde yaygın bir inanış olan enerji biçimi, olmayanı oldurmaya çalışmak için, birçok yöntem ve inanış vardır. Bu yüzden tarot falına bakan kişi, karşısında yer alan bireyi, kendi yöntemleri ile etkilemesi durumunda, falına bakan kişi tehlikeli sonuçlar ile de yüzleşmek zorunda kalabilir. Fal baktıran kişi, inanması durumunda geleceğine bu şekilde yön vermesi, beraberinde birçok zorluk getirebilir. Tarot falına bakan yorumcular, genellikle ''olabilir'' gibi geniş zamanlı kelimeleri kullandıkları için, fal baktıran kişileri çok etkilerler. Bu yüzden, tarot falı bir eğlence aracının dışında görülmemelidir.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.