Şans Noktası Nasıl Hesaplanır?

Şans noktasının nasıl hesaplanacağından önce şans noktasının ne olduğunu bilmek gerekmektedir. Şans noktasıyla ilgili bilinmesi gereken ilk şey bunun bir gök cismi olmadığıdır.

Şans Noktası Nasıl Hesaplanır?
19 Ocak 2021 - 21:14
Astroloji için şans noktası; Ay, Güneş ve yükselenin boylam derecelerinden hesaplanmaktadır ve Arap noktalarının en önemlisi olarak geçmektedir.

Bu nokta haritada herhangi bir dereceye tekabül etmektedir. Tekabül edilen her derece bir ev ve bir burcu belirtir. İşte bu ev ve burç, kişinin hayatında hangi konularda şanslı olduğunu göstermektedir. Ayrıca kişinin bu şansı hangi yetenekleri sayesinde, hangi türdeki alanlarda elde edebileceğini de gösterir. Kişinin hangi alanlarda şans sahibi olduğunu bilmesi ve bunu değerlendirmesi kişiye elbette kazanç sağlar. Bu yüzden de şans noktasının nasıl hesaplandığını bilmek önemlidir.Şans Noktasını Hesaplamak İçin Ne Gereklidir?
Bu noktanın hesaplanması için bilmemiz gereken birkaç formül vardır. Formülleri uygulamak için de bir adet doğum haritası gerekmektedir. Bu harita, kişiye özeldir. Doğum haritası web siteleri sayesinde oluşturulabilir. Bunlara ek olarak burçların boylam derecelerinin de bilinmesi gerekmektedir.

Şans Noktası Hesaplaması İçin Gerekli Formüller
Gündüz Formülü;
Şans Noktası = Yükselen Derecenizin Boylamı + Ay Burcunuzun Bulunduğu Boylam- Güneş Burcun Bulunduğu Boylam (Bu formül, eğer doğduğunuz anda Güneş ufuk çizgisinin üstündeyse kullanılmalıdır. Doğum haritasında üst taraftaki altı eve tekabül eder. Doğum haritasında on iki ev bulunur.) 

Gece Formülü;
Şans Noktası = Yükselen Derecenizin Boylamı + Güneş Burcunuzun Boylamı-Ay Burcunuzun Bulunduğu Boylam (Bu ise doğduğunuz anda Güneş ufuk çizgisinin altındaysa kullanılmalıdır. Doğum haritasında alt taraftaki altı eve tekabül eder.) 

Şans Noktası Nasıl Hesaplanır?
Bu hesaplamayı yapabilmek için öncelikle burçlarınızın derecelerini hesaplamayı bilmeniz gerekir. Bu ise çoğunlukla zorlanılan bir konudur, zor kısmıdır. Bu yüzden bu hesaplamayı iyi bilmek gerekmektedir. 

Burçların Dereceleri
1: Koç (0)
2: Boğa (30)
3: İkizler (60)
4: Yengeç (90)
5: Aslan (120)
6: Başak (150)
7: Terazi (180)
8: Akrep (210)
9: Yay (240)
10: Oğlak (270)
11: Kova (300)
12: Balık (360)

Örnek Şans Noktası Hesaplama
Örnek olarak herhangi bir şans noktasını bulalım. Yükselen, Ay ve Güneş burçları bilindiğine göre işleme başlanılabilir. 

İlk olarak hangi formülün kullanılması gerektiğini bilmek gerekmektedir. 

Yükseleniniz yengeç burcunun 20. derecesinde ise 20 + 90 (yengeç 90 derecedir.) = 110 derece olur. 

Güneş burcunuz boğa 15 ise 15 + 30 = 45 olur. 

Ay burcunuz aslan 22 derece ise 22 + 120 = 142 derece olur. 

Gece Şans Noktası İçin: 110 + 45- 142 = 13 derece 

13 derece = Koç 13 olarak ifade edilir. Eğer sonuç 200 çıksaydı terazi 180 ile başladığı için ''terazi 20'' olarak ifade edilirdi. 

''Koç 13'' için sonuçlara bakalım. Şans noktası koç burcunda; 

Yapılan girişimlerden kazanç elde edilecektir. İlk adımları atmak için doğru zamandır diyebiliriz. 

Şans noktası bu şekilde bulunmaktadır.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.