Pudralı Güzellik Ürünleri Cildiniz ve Çevre İçin Neden Daha İyi?

Geçtiğimiz birkaç yıl, güzellik koridorunun tüm bölümlerinde pudralı güzellik ürünlerinin ortaya çıktığını gördük. Peki pudralı güzellik ürünleri tam olarak nedir?

Pudralı Güzellik Ürünleri Cildiniz ve Çevre İçin Neden Daha İyi?
21 Şubat 2021 - 13:31
H2O güzellik ürünlerinden çıkarıldığında, bize kuru bir bileşen, yani pudra kalıyor. Kozmetik endüstrisi, özellikle maskeler, şampuanlar ve saç kremleri, pudralar, C vitamini, diş macunu, sabun ve daha fazlası gibi çeşitli kategorilerde pudralı ürünlerle başarıya ulaştı. Bu ürünler su içermez, ancak daha da önemlisi kesinlikle koyulaştırıcı, emülgatör, zararlı aerosol, PEG, SLS, uçucu yağ ve yapay koku içermez. Sonuç olarak, daha güçlü bir formüle ve daha az atık içeren çevreye duyarlı bir üründür. İşte, toz ürünlerin güzellik endüstrisinin geleceği olduğuna dair uzmanların görüşleri! 

Toz Ürünler Daha Konsantredir
Susuz ürünler, siz kullandıkça aktif hale gelen, suda çözünür bileşenlerle formüle edilmiştir. Bu da eklenen koruyucuları, emülgatörler ve stabilizatörler gibi diğer dolgu bileşenlerini dışarıda bırakmalarına olanak tanır. Formüllerinde koruyucular ve su olmasa bile, toz halindeki ürünler ortalama olarak daha uzun bir raf ömrüne sahip olma eğilimindedir. Bunları serin, kuru bir yerde ve doğrudan güneş ışığından uzakta sakladığınız sürece, son kullanma tarihinden önce daha fazla kullanım almanız muhtemeldir.

Uzmanlar, toz ürünler daha güçlü olduklarından, algılanan az miktarda ürün için daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olabilirlerini dile getirmiştir. Toz ürünleri, geleneksel sıvı ürünlerin konsantre bir versiyonu olarak düşünüldüğünde, ürünlerde daha az su olduğundan, daha küçük bir şişede de paketlenebilir. Bu da onların daha dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu anlamına gelir.

Pudralı Güzellik Daha Kararlı ve Özelleştirilebilirdir
Ürünü su, bir temizleyici ve hatta bazı uçucu yağlarla karıştırırken, deneyim tamamen özelleştirilebilir. Bu ürünler, formülü etkinleştirirken ne kadar su eklendiğine bağlı olarak daha özelleştirilmiş, konsantre bir doku deneyimi ortaya çıkarır. Stabilizasyon faktörünü de ele alındığında C vitamini içeren bir ürün şişelendikten hemen sonra bozulmaya başlar. Bu nedenle ürünün en iyi şekli tozdur. Uzmanlar, C vitamininin cildiniz için kullanabileceğiniz en iyi bileşenlerden biri olduğunu, ancak sıvılarda stabilize edilmesi zor olan çok uçucu bir bileşene sahip olduğunu, bu nedenle C vitamininin serumu veya kremi sınırlandırılabildiğini, vitamin etkinliğinin tehlikeye atıldığını dile getirmiştir.  Uzmanlar, C vitamini ile diğer ürünleri karıştırmanın iyi olduğu konusunda hemfikirdir ve aslında cildiniz için bir çeşit süper kokteyl görevi gördüğünü söylemiştir. 

Bu Sadece Bir Trend Değil
Uzmanlar, insanların etkili oldukları için pudralı ürünlere çekildiğini fark ederken, aynı zamanda trend olma faktörü hakkında da endişelenmektedir. Uzmanlar bir fark yaratmak için, pudralı güzelliğin bir yaşam tarzı değişikliği olarak görülmesini ve yalnızca geçici bir güzellik trendi değil, daha bilinçli yaşamak için küresel bir çabanın parçası olması gerektiğini vurgulamaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.