Haksızlık İle İlgili Sözler

Hayatta insanları üzen pek çok durum mevcuttur. Fakat bu olaylar içinde belki de kalplerimizi en çok kıran olayların başında haksızlığa uğramak gelmektedir.

Haksızlık İle İlgili Sözler
23 Mart 2021 - 00:02
Haksızlığa uğrayan veya bir kişinin haksızlığa uğradığını görmüş olan insan huzursuz olur. Başka bir kişinin haksızlığa uğradığını görüp susmak da en az haksızlığa kadar kötü ve üzücü bir durumdur.

Yaşam koşturmacaları içinde haksızlıkla ilgili bir durum yaşandığı zaman bütün dengeler bozulabilmektedir. Böyle anlarda üzücü duygular açığa çıkmaktadır. Haksızlık ile ilgili sözler bir nebze olsun içimizdeki fırtınanın dinmesine yardımcı olmaktadır. Eğer sizler de, haksızlık ile ilgili yol gösterici sözler arıyorsanız sayfamızda bulunan haksızlık ile ilgili sözlerden faydalanabilirsiniz.

Editör seçimi 5 Haksızlık Sözü
1- Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır. Hadis-i Şerif
2- Haksızlıklara baş kaldırmayanlar, onlardan gelecek her kötülüğe katlanmalıdırlar. Hz. Ali
3- Bir tek kişiye yapılan bir haksızlık, bütün topluma yapılan bir tehdittir. Montesquieu
4- Haksızlık yapmak, haksızlığa uğramaktan daha acıdır. Sokrates
5- Haksızlık yapıp tüm insanlarla birlikte olmaktansa, adaletli davranıp tek başına kalmak daha iyidir. GandhiHaksızlığa sapıp bütün insanların seninle beraber olmasını sağlamaktansa, adaletle hareket edip tek başına kalmak daha iyidir. Mahatma Gandi

İnsan dünyada bir Hak’tan, bir de haksız olmaktan korkmalıdır. A. H. Tahran

Haksızlık yapmam veya haksızlığa uğramam gerekseydi, haksızlık yapmayı değil, haksızlığa uğramayı tercih ederdim. Sokrates
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.