En Fazla Görülen Rüyalar ve Anlamları

Bir rüya gördünüz ve ne anlama geldiğini bildiğini mi düşünüyorsunuz? Lütfen bir daha düşünün.

En Fazla Görülen Rüyalar ve Anlamları
08 Mayıs 2021 - 11:42
Rüyalar ve kabuslar, beynimizin güç içinde yaşadığımız olayları ve edindiğimiz bilgileri işleme şeklinin sonucudur. Birçoğu saçma, anlaşılmaz ve tuhaf olsa da bizi meraklandıran şey, ardında yatan bilinçaltı bir anlamın olup olmadığıdır. Bu makalemizde sizlere en çok görülen rüyalar ve anlamlarından bahsedeceğiz.

Rüyada Bir Yerden Düşmek
Düşmek, insanlar tarafından en sık görülen rüyalardan birisi olmasına rağmen nasıl düştüğünüz ve düştüğünüz sırada neler hissettiğiniz, gördüğünüz rüyanın anlamını tamamen değiştirir. Mesela eğer gökyüzünden aşağı düştüğünüzü gördüyseniz bu, hayatınızdaki kontrolü kaybetme korkusuna sahip olduğunuzu gösterir. Veyahut bu rüya bazı şeylerin alıştığınız şekilde devam etmemesinden duyduğunuz sıkıntılara da işaret edebilir. Eğer bir dipsiz kuyuya veya çukura düştüğünüzü görürseniz de bu, gerçek hayatta sizi sıkıntıya sokan ve sizi darlayan bir şeylerin olduğuna işarettir. Bu sıkıntı, iş yerinizdeki önemli bir proje veya okulda öğretmeniniz tarafından verilmiş ağır bir ödev olabilir. Ya da sevdiğiniz bir kişinin sağlığı ile ilgili test sonuçlarını beklediğiniz bir dönemde de olabilirsiniz.

Rüyada Hareket Edememek ve Bağıramamak
Söz konusu bu tip rüyalar olduğu zaman, çıkış noktaları genellikle pişmanlık veya hayal kırıklığı olabiliyor. Rüyanızda konuşamamanızın sebebi, gerçek hayatta bir şey söylemeniz veya birini uyarmanız gerektiği halde sessiz kalmayı tercih ettiğiniz durumlara işaret edebilir. Veya bir sunum yapmanız sırasında ya da sözlü olmanız sırasında bu konuda çok fazla stres yapmanızdan kaynaklı olabilir. Hareket edememek ise hayatınızda aşama kaydettiğiniz yeni bir durumun bir anda ortaya çıkmasından kaynaklanır. Örneğin, iş kariyerinizle ilgili yeni bir plan veya sevdiğiniz kadınla nişanlanmak gibi şeyler olabilir.

Rüyada Birisi Tarafından Kovalanmak
En yaygın görülen kabuslardan bir diğeri de kovalanmaktır. Bu tür kabuslarda bir katil veya hiç bilmediğiniz bir varlık tarafından kovalanırsınız. Bu rüyanın anlamı ise, gerçek hayatta sizi çok fazla zorlayan bir durumun olduğu ve sizin de bu durumdan kurtulmak istemeniz olabilir. Mesela, sizi sürekli eleştiren çok baskıcı bir patron veya ne derseniz deyin beğenmeyen bir öğretmen olabilir.

Rüyada Terk Edilmek
Sizi gerçekten kötü hissettiren rüyalardan birisi de rüyada terk edilmeyi görmektir. Rüyada terkedilmek, gerçekte yaşamış olduğunuz üzüntülere işaret eder. Lakin aynı zamanda karakter olarak da ne kadar güçlü olduğunuzu gösterebilir. Gerçek hayatta çok bağlı olduğunuz bir kişi, yer veya bir nesnenin kaybolması ya da sizi terketmesi düşünceleri zihninizin derinliklerinde bir yerde sizi endişeye sürüklüyor olabilir. Ya da yakın bir zamanda çok sevdiğiniz bir yakınınızı kaybetmiş olabilirsiniz.

Rüyada Önemli Bir Sınava Girmek
Rüyanızda, okulda olduğunuzu ve oldukça önemli bir sınava girip çok zorlandığınızı görüyorsanız bu, gerçek hayatta bazı güven problemleri yaşadığınızın belirtisi olabilir. Belki yaptığınız işiniz ile ilgili bir ciddi risk almaktan korkuyor olabilirsiniz veya yakın zamanda gerçekleşecek çok önemli bir projeniz olabilir. Belki de bir çocuğunuz olacaktır ve onun geleceği hakkında birtakım endişelere sahipsinizdir.

Rüyada Aldatılmak
Rüyanızda sevgiliniz veya eşiniz tarafından aldatıldığınızı görmek, onların bunu yapmış olduğuna veyahut yapacak oldukları anlamına gelmez. Bu genel olarak ilişkinizin devamlılığı hakkındaki endişelerinizin olduğuna işarettir. Bu tarz bir rüya görmenizin sebebi de genellikle kendinize veya aldığınız kararlara karşı güvensizliğinizden ötürü olabilir.

Rüyada Dişlerin Veya Saçların Dökülmesi
Uyandığınızda bile sizi yormaya devam edecek olan stresli rüya türüdür. Rüya boyunca dişleriniz birer birer dökülür veya saçlarınız tutam tutam elinize gelir. Bu tip bir rüya görmek, gerçek hayatta stresli günler yaşadığınızın göstergesi olabilir. Yine bu tarz rüya görenler bundan dolayı karşılarına çıkan bazı güzel fırsatları da kaçırıyor olabilirler. Bilinçaltınız size bu rüyayla birlikte daha fazla sakinleşmeniz ve çok daha yeni şeylere açık olmanız gerektiğini söylüyor olabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.