Bronzer Nedir Nasıl Kullanılır?

Bronzer, yüz makyajında kullanılan; genellikle pudra formlu (krem ya da sıvı formları da bulunabilir) yüz hatlarını ortaya çıkarmak için kullanılan kozmetik bir üründür.

Bronzer Nedir Nasıl Kullanılır?
05 Ocak 2021 - 20:13 - Güncelleme: 10 Ocak 2021 - 17:37
Cilde boyut kazandırmak,şekillendirmekve gölgelendirmek için makyaj çantalarının vazgeçilmezlerindendir.

Bronzerlar genellikle makyajın tamamlayacısı niteliğindedir,saniyeler içinde sıcak ve denizden yeni çıkmış bir görüntü yaratır. Genel olarak bronzlaştırıcı, güneşin doğal olarak çarpacağı yüzün yüksek bölgelerine uygulandığında en doğal görünümü kazanmanızı sağlar. Cilt tonunuzdan daha koyu(iki tondan daha koyu olmaması önerilir), mat ve ışıltılı versiyonları bulunur.

Kullanıcıların tercihlerine göre cilt tonuna uygun doğru renkli bronzer eğer pudra formluysa fırça yardımıyla eğer krem formdaysa makyaj süngeri yardımıyla yüzün yüksek yerlerine dağıtılarak uygulanır. Amaç cildi ısıtmak,güneşten yanmışlık efekti vermek, yüzün geniş alanlarını daraltmak ve vurgulanmak istenilen bölgeleri öne çıkarmaktır.Bronzer Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler
• Öncelikle temiz bir cilt ile makyaja başladığınızdan emin olmalı, cildiniz ihtiyacına göre nemlendirici kullanarak makyaja hazırlanılmalıdır.
• Eğer cildinizde kapatmak istediğiniz kusurlar(renk eşitsizlikleri,akne,güneş lekeleri vb.) varsa cilt tonunuza uyumlu bir kapatıcı ve fondöten yardımıyla temeli oluşturmalısınız.
• Kullanacağınız bronzer yapısına göre seçtiğiniz fırçaya ürünü tozutmadan ve fazlasını süpürerek aldıktan sonra elmacık kemiklerini takip eden hat boyunca, şakaklara, burun kenarlarına ve çene hattına eşit bir şekilde uygulamalısınız.
• Doğal bir görüntü elde edebilmek için yumuşak ve tombul başlıklı bir fırça ile ürünün fazlasını dağıtmak gerekir.
• Tamamlamak için allık ve aydınlatıcı ürünlere de ihtiyaç duyabilirsiniz.
• Gün boyu kalıcı ve dağılmayan bir makyaj için ise sabitleyici pudra ürünler veya sabitleme spreyleri kullanılmalıdır.

Neden Bronzer Kullanılmalıdır
Birçok kadının tercihi ve güzellik ritüeli güneşten gelir. Ya sahillerde güneşin altında şezlonglarda güneşlenilir eğer ki yaz değilse solaryum alternatifleri düşünülür.

Bronzerlar, tam bu hevesler içinde adeta çabasız ve güneşte yanmış izlenimini vermek için biçilmiş kaftandır. Ayrıca yarattığı ilizyonu da atlamamak gerek. Günümüzde estetik operasyonların fahiş fiyatları ve yan etkileri göz önüne alındığında uygun fiyatlı, uygulanması kolay ve pratik bronzer uygulayarak daha küçük burun daha çıkık elmacık kemikleri daha belirgin yüz hatları algısı yaratmak çok kolay. Bütün sebepler gösteriyor ki kullanmak için çok fazla sebebiniz var.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.