Bob Marley Sözleri

Yüzlerce şarkısı ve yüz otuzdan fazla plağı olan Bob Marley sanat camiasında adından sıkça söz ettirir. Geçmişten bugünlere kadar gelmiş olan Bob Marley sözleri etkisini hala korumaktadır.

Bob Marley Sözleri
30 Ocak 2021 - 19:37
İnsanlar bazı duyguları ve davranışları karşısındaki kişiye bu sözler ile kolay bir şekilde aktarabilir. Müzik hayatındaki başarısı gibi söylediği sözler de etkileri ile akıllara kazınmıştır. Hatta bazı sözleri ve cümleleri insanların hayata bakış açısını yeniden sorgulatmaktadır. Sizler de bu sözler ile sevdiklerinizle iletişim kurabilir. Onları bu sözler ile etkileyebilirsiniz.

Bob Marley Sözlerinin Günümüzdeki Etkisi
Asıl adı Nesta Robert Marley olan ünlü sanatçı müzikal becerileri ve sözleri ile hala akıllara gelmektedir. Marley, hayatını çok uzun yaşayamasa da sözleri ve de sanatı ile birlikte bugünlere kadar gelmiştir. Bob Marley sözleri günümüzde genç nesli etkisi altına almaktadır. İnsanlar bazı duygu ve düşünceleri ifade ermekte zorlanır. Fakat bu sözler sayesinde değer verdiği, önemsediği, ya da çeşitli duygular beslediği kişiye kolayca kendini anlatabilmektedir. Bu güzel sözler size yardım edecektir.

Editörlerimizin seçtiği 5 anlamlı Bob Marley sözü
1- Dünyanın en güzel ritmi, onun senin için çarpan kalbindir.
2- Yokluğunuzu hissetmeyeni, varlığınızla rahatsız etmeyin.
3- İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.
4- Baktın hayatın tadını çıkaramıyorsun, tadını kaçıranı hayatından çıkar.
5- Bir yıldız gibi kayarım hayatından, yapabileceğin tek şey dilek tutmak olur.Erkek ya da kadın ikisinin de bildikleri doğrudur ama kadının tahmin ettiği her şey, erkeğin emin olduğu şeyden daha doğrudur.

Eğer bu hayatta illa kıymet bilmek gerekiyorsa, sadece kendi kıymetini bil. Boşver be! Nasılsa her rüya güneşle sonra eriyor.

Her şey yolunda gitmiyor bazen, ne yaparsan yap olmuyor yinede. En zoru da bunlara rağmen gülümsemek zorunda kalmak işte.

Evet belki de haklısın, sıfırın gücü yoktur. Ama unutma ki, sıfırın kaybedecek bir şeyi de yoktur.

Artık hep hayal ettiğimiz yeni bir başlangıcı değil hiç düşünmediğimiz mutlu bir sonu istemeliyiz.Aslında tek sorunumuz henüz onunla tanışalı bir kaç gün olmuşken ona seni seviyorum diyebiliyor olmamızdır.

Bakmayın insanların beni çok sevecek birini arıyorum demesine. Büyük bir sevgiye maruz kalınca hepsi kaçacak delik arıyor.

Her şeyinle seversin, tüm gücünle belki ama yine kaybedersin. Neden mi Çünkü her seviyorum diyeni adam zannedersin.

Gördüğünü herkes sever, sen onda kimsenin görmediğini bulacaksın. Eğer gerçek aşk istiyorsan tene değil, kalbe dokunacaksın.

Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık, doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık.

Gerçek şu ki herkes seni incitecek. Yapman gereken tek şey acı çekmeye değer birini bulmak.

Hayatımda kimse yok ama sorun değil. Çünkü sen aşkı basitleştirenlerden birisin, bense yalnızlığın hakkını verenlerden.

Düşmanından çok dostundan sakın. Çünkü dostluk biterse sana nasıl zarar verebileceğini en iyi dostun bilir.

Aslında sürekli tebessüm edenler içten içe acı çekenlerdir. Unutma her gülen yüz mutluluk ifadesi değildir.

Eğer sevmediğin kişilerin yüzüne bakmak zorundaysan ve istesen de kaçamıyorsan gülümseyerek ağlamayı öğreniyorsun demektir.

Kaçan giden balonlara el sallayın nasıl olsa havaları sönünce yere inecekler.

Giderek terbiyesizleşiyorsan, hayatın ne mal olduğunu anlıyorsun demektir.

Gülmek her zaman mutlu olmak için değildir. Bazen öyle gülmeler vardır ki en büyük acıları gizlemek içindir.

Kendi kendime konuştuğum kadar kimseyle konuşmuyorum. Sebep delilik değil sadece bilirim ki insanı sadece en iyi kendi dinler.

Sadece çocukken güler insan, diğerleri gülmek değildir. Çünkü insan büyüdükçe komikliklere değil acılara gülmeyi öğrenir.

Güneş parlıyor hava güzel, ayakların dans etmek istiyor ama yine de aklının bir kenarında dursun, birileri şu an acı çekiyor.

Yağmuru sevdiğini söylüyorsun, şemsiye açıyorsun. Güneşi sevdiğini söylüyorsun, gölgeye kaçıyorsun. Beni sevdiğini söyleyeceksin diye korkuyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.