Astroloji Eğitimi Nasıl Alınır? Gökyüzü Bilimi Nedir? 

Konunun sıfırdan, çok daha iyi anlaşılabilmesi için öncelikle bilim kelimesinin öz olarak tanımının yapılması gerekir.

Astroloji Eğitimi Nasıl Alınır? Gökyüzü Bilimi Nedir? 
08 Ocak 2021 - 10:49 - Güncelleme: 10 Ocak 2021 - 17:30
Bilim dünyadaki bütün olayları kanıtlamak amacı güden bu sebepten dolayı da deneysel yöntemi kullanan sonucunda da gerçek bilginin ortaya çıktığı yüzyıllardır tartışılan ve var olan bir bilgiler bütünüdür. Gökyüzü bilimi ise isminden de anlayacağımız gibi gökyüzündeki cisimlerin olaylarını açıklamak için kanıtlara dayanarak yapan bir bilim yöntemidir. Gökyüzü bilimlerinden bir tanesi astroloji isimli bilim dalıdır. Güneş sistemini, yıldızları, gezegenleri, matematik verileri kullanarak inceler. İnsanlar üzerindeki etkilerine de bakar. Çeşitli yıldız nameler, buna bağlı olarak haritalar çıkartır. Bu haritaları yorumlar. Sonuçlarının etkilerine bakar. Burçlar astrolojinin içerisine giren bir konudur.Üniversitede Astroloji Bölümü Var Mı?
Günümüzde astroloji eğitimi geçmişten bugüne üniversitelerde bir bilim dalı olarak geçmesine rağmen bölüm olarak verilmemektedir. Sebebi ise şudur yıldız falı olarak geçen gökyüzü hareketleriyle ilgili bu düşünce tarzı çok eski dönemlere dayanır. Milattan öncesine kadar uzanır. Geleceğe dair bilgi verdiğine inanılan bu düşünce tarzı sistemi geçmişte kain olarak adlandırılan kişiler tarafından yapılmaktaydı günümüzde ise bu görüşten biraz daha vazgeçilse dahi üniversitelere okutulan bir bölüm olarak eklenmemiştir.

Yıldız Falı Nedir? 
Yıldız falı isminden de belli olduğu gibi gökyüzündeki yıldızların konumlarını belirler bu konumlara göre belirli haritalar çıkartır bu yorumlamaları insanların hayatları üzerinde başlarına gelebilme ihtimali olan olaylar üzerine yorumlamalar yapar. Bu yorumlama yıldız name olarak da geçer. İnsanlar tarihten beri fallara, gökyüzüne, yıldızların bu konumlarına, güneş sistemine önem vermiş ve merak etmişlerdir.

Burçların Gökyüzündeki Yeri 
Burç konusunun astrolojinin içerisine girdiği iletildi. Burçların nasıl belirlendiğine geçmeden önce burç kelimesinin tanımını yapmak gerekirse burç Zodyak olarak isimlendirilir. Zodyak ana gezegenlerin ve ayın yörüngelerini kapsar. İşte bu yörüngelere göre burçlar belirlenir. İnsanlar da doğum tarihlerine gerekirse de yıldız nameden yararlanarak doğum haritalarına bakarak burçlarını belirlerler. Türkiye' de burçlar 12 adet olacak şekilde koç, aslan, yay, boğa, başak, oğlak, ikizler, terazi, kova, yengeç, balık, akreptir. Bu sıralama karışıktır. Burçların tarihlere göre belirli sıralaması mevcuttur. İnsanlar daha ayrıntılı bilgi almak ve hayatlarını, geleceklerini, geçmişlerini yorumlatmak ve yukarıda anlatılan konuları en ince ayrıntısına kadar öğrenmek için bu işi en iyi düzeyde bilen astrologlardan yardım alabilirler. 

Astroloji Eğitimi Nasıl Alınır? 
Yukarıda da belirtildiği şekilde üniversitede astroloji eğitiminin verilmediği açıkça ifade edildi. Peki, o halde astrolog olmak isteyenler ne yapacak? Bu iş için eğitim alabilmeniz mümkündür. Çünkü bu bölüm üzerine çok sayıda ve kaliteli Türkiye de ve dünyada çeşitli kurslar mevcuttur. Kursta eğitim aldıktan sonra artık bu eğitimi alan kişilere astrolog sertifikası verilmektedir. Sertifika alındıktan sonra meslek ile ilgili yorumlamalara başlanır. Eğitim içeriği kurstan kursa değişmektedir. Konular aynı olsa da süreleri, saatleri hem seçilen kursa hem de kendinize göre ayarlayabilirsiniz. İnternet üzerinden uzaktan eğitim alınarak video ve hocalarla ya da ünlü astrologlarla çalışılarak da bu iş öğrenilebilir. Örnek verilmesi gerekirse özel bir kurs olan ve ünlü astrolog Rezzan Kirazın ders verdiği Via Akademi üzerinden sertifika alınabilir. Bunun gibi çok sayıda özel kurs araştırılarak bulunabilir sertifika ve eğitim ücretleri ile ilgili başvurulan kurslarla iletişime geçinilir. Ortalama ücretleri kalitesine göre değişkenlik gösterebileceği gibi aynı da olabilmektedir. 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.