Anne İle İlgili Sözler

Anne sözleri, sevginin en saf ve beklentisiz halini taşıyan anne yürekleri her insanın çocukluk anılarında iz bırakmıştır. Annelik için söylenmiş en güzel sözler.

Anne İle İlgili Sözler
25 Şubat 2021 - 16:52 - Güncelleme: 27 Şubat 2021 - 11:20
Öyle ki bu izler ömür boyu taşınır ve birçok zaman önümüzde ışık olur. Üstelik insanlar hangi mevkide, hangi makamda olursa olsun, ne kadar nüfuza sahip olursa olsun anneye muhtaçtır. Kaç yaşına gelinirse gelinsin annelerin yanında çocukluktan bir parça yaşatılır.

Bu kadar özel olan anneler ve anne sevgisi hakkında tarihten gelen birçok güzel söz vardır. Atasözleri ve özdeyişler, şiirler, maniler, türküler, şarkılar sayısız kez anneleri konu edinmiştir. Dilden dile, gönülden gönüle aktarılan bu sözler burada toplanarak kayıt altına alınır.

Sitemizde bulunan anne ile ilgili sözlerin bir çoğuna ilk defa burada rastlanacaktır. Bir kısmı da birçok kişinin duyduğu, bildiği kültür miraslarıdır. Her insanın annelerle ilgili unutamadığı hatıraları, özlemleri, pişmanlıkları, mutlulukları bulunur. Bu duygular bazen kalplerde saklanır, bazen de buradaki örneklerde olduğu gibi sanata dönüşür. Sanata dönüştükçe yüreklerde iz bırakır ve kalıcı etkiler ortaya koyar.

Editörlerin seçtiği 5 Anne Sözü
1- Cennet annelerin akları altındadır. Hadis-i Şerif
2- Ana hayatın ebediliğidir. Emile Zola
3- Anne kalbi çocuğun okuludur. Henry Beecher
4- Ana kolları şefkatten yorulmuştur, çocuklar orada derin derin uyurlar. Vivtor Hugo
5- Bir anne yüreği, dibinde daima af bulunan bir uçurumdur. BalzacKadınlar zayıftır ama anneler kuvvetlidir. Victor Hugo

Ben bir annenin gözyaşlarına tahammül edemem. VirgilAnne ve babanın yaşamı, çocuğun örnek kitabıdır. Duponloup

Anneler her şeyi görmeseler bile, kalpleri ile duyarlar. A.N. OstrovskiHiçbir süs ve elbise bir kadını analık sevgisi kadar güzelleştirmez. Brach Vogel

Başarılı anne-baba her zaman destek olan değil desteksiz yaşamayı öğretendir. BoıleauBana okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız, söyleyeyim:annemdir. Abraham Lincoln

Dünyada öğretilen bütün bilgilerin hiçbiri bize, bir ananın bakışının, bir kelimesinin verdiği şeyi vermeye muktedir değildir. RaabeAnne olmak, öpücükle yaraları iyileştirme yeteneğine sahip olmaktır.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.