Aldatmak İle İlgili Sözler

Aldatmak insanın yaşamak istemediği şeydir. Aldatma olunca gönül kırıklığı, karşı tarafa öfke, nefret, tiksinme hissi yaşatırken aynı zaman da aldatılan kişi de kendinde kusur aramaya başlar.

Aldatmak İle İlgili Sözler
25 Şubat 2021 - 01:04
İlişkiye saygısızlık ise aldatmayı tanımlamaya yeterli sözcüktür. Maalesef ki istenmeyen bir durum olmasına rağmen aldatma sıklıkla yaşanılan bir durumdur. Bu nedenle aldatmanın kişinin ruh haline yansıttığı acılar en etkileyici cümlelere dönüşür ve bu sözler anonim olarak dilden dile dolaşır.

Aldatanı asla haklı göstermeyen ve aldatılanı sürekli mağdur göstermeye yarayan aldatmak sözleri arıyorsanız internet sitelerinde binlerce bulabilirsiniz. Aldatmanın henüz neden kaynaklandığı tam olarak bilinmese de kişiden kişiye değişen aldatılma nedenleri de saymakla bitmez. Psikolojik, nörolojik, fiziksel araştırmalarda aldatmanın ve aldatılmanın net ve tek bir sebebi bulunmamış olup toplum gelenek ve göreneklerinde ahlaksızlık olarak görülmektedir.

Belki de insan mayası tek eşliliğe uygun olmadığı için aldatma bu kadar kolay olmaktadır. Aldatma ve aldatılmada kadın her ne kadar mağdur olarak görünse de pek çok aldatılan mağdur erkek te vardır.

Editörlerimizin seçtiği 5 Aldatmak Sözü
1- İnsan başkalarını aldatmak idmanını önce kendinde yapar. R. Halid Karay
2- Dünyayı yanlış okur da bizi aldatıyor deriz. Tagore
3- Bir insan sizi bir defa aldatırsa suç onundur; ikinci defa aldanırsanız bilin ki suç sizindir. Sarah Bernhardt
4- Namuslu birisini aldatmak kadar kolay bir şey yoktur. La Fontaine
5- Fazla güvendiğiniz taktirde aldatılacağınız kesindir. Frank CraneAldatılsan dahi sakın kimseyi aldatma. Dr. İvyKimse bizi aldatamaz. Ancak biz kendi kendimizi aldatırız. Goetheİnsanlar seni, istedikleri kadar bilsinler, ama kendi kendini aldatabilir misin? TolstoyBazılarını hep aldatabilirsiniz. Bazen de herkesi. Ne var ki, herkesi her zaman aldatamazsınız. Pineaste BarnuEn basit şey; insanın kendisini aldatmasıdır. Çünkü insan, istediği şeyin genellikle gerçek olduğuna inanır. Demestan

Farkına varmadan başkalarını aldatmak ne kadar güçse, farkına varmadan kendini aldatmak o kadar kolaydır. La Rochefoucauld
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.