Acımak İle İlgili Sözler

Acıma duygusu her insanın sahip olması gereken duygular arasında yer alır. Acımak hakkında sözler, acımak üzerine söylenmiş özlü sözler.

Acımak İle İlgili Sözler
24 Şubat 2021 - 00:05
Bu duygunun bir insanda bulunması o insanın çevresindeki tüm canlılara acıma duygusu besleyerek yaklaşmasını sağlar. Böylelikle zor durumda olan canlılara yardımcı olma hissi besler. Ancak acıma duygusunu üzerinde barındıran bir insanın bu hissi az veya çok beslemesi o kişinin zarar görmesine neden olur. Bu nedenle geçmişte yaşam süren kişiler insanların acıma duygusuna dair birçok sözü dile getirmişlerdir. Bu sözler sayesinde acımanın nasıl olması gerektiği ve fazlasının zararlarından bahsetmişlerdir.

Geçmişte yaşayan düşünürler acımanın yararlarını ve zararlarını ortaya koyan çok sayıda sözü çevrelerine belirtmişler ve bu sözlerde insanlar arasında aktarıla aktarıla günümüze kadar ulaşmıştır. Acımak ile ilgili sözlerin neler olduğunu merak edenler hazırlamış olduğumuz acımak ile ilgili sözler sayfasını okuyarak fikir edinebilirsiniz. Bu sözler size fikir verirken doğru olduğunuz sözleri tanıdıklarınızla paylaşarak onların acıma konusunda yaptığı hatalardan vazgeçmelerini sağlayabilirsiniz. Örneğin acıma duygusu yüksek olan kişinin uğrayacağı zararlardan sözler aracılığıyla bahsedebilirsiniz. Sayfada acımaya dair bulabileceğiniz sözler şunlardır;

Editörlerimizin seçtiği 5 En Güzel Acımak Sözleri
1- Merhamet acımak değildir.
2- Acıma olmayınca erdem bir kelime olarak kalır. Newton
3- İnsanın en zor katlandığı duygu acımadır, hele hak edince. Balzac
4- Merhamet faydasız olunca, insan ondan bıkar usanır. Albert Camus
5- Acımak bir süre sonra hissizleştiriyor insanı. Reşat Nuri GüntekinKarnı açlardan ziyade, kalbi açlara acırım. Cenap ŞahabettinAcımanın gözyaşları... siz, merhametsiz öpüşleri utandırıyorsunuz. Andre SuaresBana acıyarak bakma, bana küçümseyerek bakma, bir bakarsın acınacak halde sen olursun.Üç kişiye acıyınız; zenginlikten sonra fakir düşene, şerefli iken itibarını yitirene, cahiller arasında kalan alime. Nurettin TopçuAcıyan yerlerini öpecek biri varsa hayatında, düşmekten korkma.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.