Gulum.netşarkı sözleri | biyografi | rüya | türkü | türkiye | sohbet | müzik | şiir şair | hikaye | fıkra | oyun | hazır mesaj | gül resimleri


Şiir Anasayfa
Sohbet Odaları
Şiir Ekle
10 kasım şiirleri
19 mayıs şiirleri
23 nisan şiirleri
29 ekim şiirleri
30 ağustos şiirleri
aile şiirleri
akdeniz şiirleri
akrostiş şiirler
amatör şiirler
anadolu siirleri
ankara şiirleri
anlamlı şiirler
anne şiirleri
antalya şiirleri
arkadaşlık şiirleri
asker şiirleri
atatürk şiirleri
ayrılık şiirleri
aşk şiirleri
baba şiirleri
barış şiirleri
bayrak şiirleri
bayram şiirleri
bebek şiirleri
çanakkale şiirleri
çiçek şiirleri
çoçuk şiirleri
cumhuriyet bayramı şiirleri
deprem şiirleri
diğer şiirler
dini şiirler
doğa şiirleri
doğum günü şiirleri
dostluk şiirleri
dünya şiirleri
edebiyat şiirleri
eğitim şiirleri
evlilik şiirleri
gazi şiirleri
gece şiirleri
gurbet şiirleri
günaydın şiirleri
güzel şiirler
hasret şiirleri
hayat şiirleri
hayvan şiirleri
ihanet şiirleri
ilkbahar şiirleri
islami şiirler
istanbul şiirleri
izmir şiirleri
karadeniz şiirleri
kardeş şiirleri
kitap şiirleri
kısa şiirler
kızılay şiirleri
kış şiirleri
köy şiirleri
mehmetcik şiirleri
memleket şiirleri
meslek şiirleri
mutluluk şiirleri
müzik şiirleri
nefret siirleri
okul şiirleri
polis şiirleri
sağlık şiirleri
savaş şiirleri
sevgi şiirleri
sevgililer günü şiirleri
sevinç şiirleri
sitem şiirleri
sonbahar şiirleri
tıp sağlık şiirleri
türkiye şiirleri
vatan şiirleri
yalnızlık şiirleri
yeniyıl şiirleri
Yöresel Şiirler
öğretmen şiirleri
ölüm şiirleri
özgürlük şiirleri
özlem şiirleri
Yuvamızı Kuralım Gel Evlenelim Mutlu Bir Evliliğimiz Olsun Sevdiğim

Göksel Kurum Yuvamızı Kuralım Gel Evlenelim Mutlu Bir Evliliğimiz Olsun Sevdiğim
Dünya evine girmek için acele etseydik sevdiğim! Şeytanın yaylım ateşi dört bir taraftan insanın üzerine gelirken; evlilik sığınağıyla birbirimizi haramdan koruyup ahiretimizi beraber kazanırdık. Efendimiz S.A.V buyuruyor ki; " İnsanların mutluluklarından birisi de kendine uygun, iyi huylu bir eşinin olmasıdır. " Dilinle bana hiç zulmetmeden, dilinden beddua çıkmadan, yüzünden gülümseme eksik olmadan; birbirimizi haramdan koruyup ahiretimizi beraber kazanmak için çaba sarf etseydik. Arkadaşlarınla sohbet edip vakit geçirmek yerine eşine kocana çok düşkün olup, evimizde mutlu olmayı dileyerek bana daha da huzur verseydin böylece. Erkek ve kadın olarak ayrı ayrı yaratıldıysak; demek ki birbirimize ihtiyacımız var. Demek ki birbirimizi tamamlamamız gerekiyor sevdiğim! Allah (C.C) nikahı bizlere helal kılmış, bizlere evliliği helal kılmış. Bin dokuz yüz doksan yılının üç martından bugüne gelen yaşantımı evlenip seninle devam ettireyim. Bana Gökselim diyerek seslen ömrün boyunca, kocan olayım. Evlilik, Efendimiz S.A.V in sünneti ve ümmetine buyurduğu hayırlı, kutsal, helal bir kurum. Bu yüzyılda harama bu kadar davet varken, ahiretimizi kaybetmemek için helal bir yolda yaşamak üzere, fazla zaman geçirmeden evlilik irademizi ortaya koymalı ve nikahımızı gerçekleştirmeliydik. Yirmili yaşlarımız geçip gittikten sonra, nefsin arzuları geçip gittikten sonra bir araya gelmemiz sence samimi olur mu? Gençliğini ve güzelliğini benden esirgedikten sonra beni tercih edersen eğer, beni sevdiğin sence samimi olur mu? Nefsin arzularını helal yolla gidermek için evlilik çok önemli, nikah bu yüzden çok kıymetli. Nikah yoluyla birbirimize helal olabiliyoruz ya işte, işte o zaman ne diye dünyamızı birbirimize zehredelim? Ne diye ayrı ayrı yaşayıp da birbirimize can çekiştirelim? Yirmili yaşlarımız geçip gitmeden, nefis harama meyletmeden, nefis ateşe yönelmeden birbirimize destek olup, birbirimize can yoldaşı olup ahiretimizi kazanalım sevdiğim. Allah (C.C) nefsimizin harama yönelmesinden bizi korusun. Nikah gibi hayırlı ve helal bir yol varken, evliliği bize sevdirsin.
Nefsi yok etmek ne güzel gerçekten! Ancak nikah gibi bir yol bize helal kılındıysa, biz de birbirimize eş olalım böylece. İyi ve kötü günümüzde hep yan yana olup, hastalıkta ve sağlıkta bir arada yaşayıp birbirimize yardımcı olacağımız sözünü verelim evlilikle. Sen beni üzmeden, ben seni üzmeden; hep güler yüz ve tatlı dille aramızda oluşacak sevgi bağıyla mutlu bir evliliğimiz olsun. Bin dokuz yüz doksan yılının üç martından bugüne gelen yaşantımı evlenip seninle devam ettireyim. Bana Gökselim diyerek seslen ömrün boyunca, eşin olayım, senin olayım, parmağına bir yüzük takayım. Namazı hatırlatalım birbirimize, ahireti aklımızdan hiç çıkarmadan öyle yaşayalım. Çocuklarımız olsun, hayırlı nesiller büyütelim. Evlilik çok yakışır ikimize. Nikahta keramet var gerçekten. Namus ve iffeti korumak için evlenildiğinde Allah (C.C) yardım edeceğini ve insanı zengin edeceğini vaadediyor. Allah (C.C) nin rızasını kazanmak için evlenelim. Birbirimizi haramdan koruyup, ahiretimizi beraber kazanmak için evlenelim. Birbirimize can yoldaşı olmak için, dert ve sıkıntılara beraber göğüs germek için evlenelim. O kadar masraflı nişan ve düğünlere beni sokma! O kadar masrafla, beklentiyle kendini bir "seven" addetme. Allah (C.C) nin rızasını kazanmak adına nikahı benim için kolaylaştır, birbirimiz için evliliği kolaylaştır. " Kervan yolda düzülür " diye bir laf var ya, duymuşsundur sen de. Eşyalarımızı da alırız zamanla. Hem ahirette hiçbir işimize yaramayacak beklentiler bize ne katkı sağlayabilir ki! Namus ve iffeti koruyup, haramdan sakınmak için evlenenlere Allah (C.C) yardım edeceğini vaadediyor zaten. Nikahta bunun için keramet var. Allah (C.C) bu amaç için evlenenleri zengin edeceğini bildiriyor. Öyleyse Allah (C.C) nin rızasını kazanmak, ahiretimizi kazanmak için evlenip, yuvamızı kuralım sevdiğim.
On parmağında on marifetten öte, parmakları Kuranı Kerim sayfalarını çeviren bir eşim olsun. Kocanın haklarına riayet eden, erkeğe, eşine dünyayı zehretmeden, tartışmalara girmeden, eşiyle mücadele etmeden ona destek olan, güç ve rekabet yarışına girmeden, iyi ve kötü gününde kocasının yanında olacak, kocasına şefkatli bir sığınak olacak bir saliha kadın benim beklediğim. Bana namaz kılacak huzur verecek, tartışma ve kavga çıkarmadan, ses tonunu bir seviye bile yükseltmeden bana can yoldaşı olup, şefkatle ömrüme girip eşim olacak hayırlı bir kadın benim evlenmek istediğim. Dünya hayatını birbirimize daha da çekilir kılacağımız, beraber mutlu bir yuva kuracağımız saliha bir kadın benim beklediğim. Efendimiz S.A.V buyuruyor ki; " Şüphesiz dünya ancak geçici bir yararlanma yeridir ve dünyada yararlanılan şeylerin hayırlısı, saliha bir eştir.” Dünya gelip geçici bir duraksa, insan ise belli ihtiyaçlarla yaratıldıysa ve evlilik gibi bir kurum da insana helal kılındıysa; birbirimize nikahı kolaylaştırıp, hayatımızı daha da güzelleştirmemiz ve yan yana ömrümüze devam ederek ahiretimizi kazanmak konusunda birbirimize hep yardımcı olmamız gerekir sevdiğim. Bin dokuz yüz doksan yılının üç martından bugüne gelen yaşantımı evlenip seninle devam ettireyim. Bana Gökselim diyerek seslen ömrün boyunca, eşin olayım, kocan olayım, helalin olayım, senin olayım, parmağına bir yüzük takayım. Allah (C.C) nin rızasını kazanmak amacıyla evlenirsek, aramızdaki sevgi, merhamet bağları da artar ve hayatımızın sonuna kadar birbirimize can yoldaşı oluruz. Sen benden beklediklerini güler yüzle, tatlı dille beni üzüp kırmadan, ruhumu yıpratmadan aktardığında; elbette seni dinler ve senin razı olacağın şekilde yaklaşırım sana. Efendimiz S.A.V buyuruyor ki, " kişi evlendiği zaman dininin yarısını korumuştur. " Nikah böylesine tavsiye edilen bir yolsa, biz de acele edelim evlilikte. Biz de dinimizin yarısını korumak hususunda acele edelim sevdiğim. Ahirete uzanan bir sevgimiz olsun. Birbirimizi haramdan koruyup hep güler yüzle birbirimize yaklaşarak dünya saadetini de elde edelim ve birbirimizi hiç üzmeden şefkatli yoldaş olalım ömrümüzce. Dünya ve ahiret işlerimde bana hep yardım et, yuvana ve kocana bağlı sadık bir eş ol ve sevgi dolu ol bana karşı. Ahiretimizi beraber kazanalım, dünyamızı birbirimize zehretmeden; nikahımızı ertelemeden dünya saadetine erip, huzura kavuşalım.
Göksel Kurum
17.01.2014

Gönderen: göksel kurum

<< Önceki Şiir || Sonraki Şiir >>
BU KATEGORİDE EN ÇOK OKUNAN 5 ŞİİR
1. Sen ve Ben
2. Yuvamızı Kuralım Gel Evlenelim Mutlu Bir Evliliğimiz Olsun Sevdiğim
3. Evlenelim Seninle Aynı Çatı Altında Yaşayalım Bir Ömür
4. Sevdim seni bir kere
5. !!!!!!! SeNsİzLiK !!!!!!!!!!!
Bu bölümde yayınlanan materyaller göndericiye aittir. Hiçbir şekilde gulum.net sorumlu değildir.


.:: Gulum.NET ::. 2002 - 2020 © Kalp Sevmekten Yorulmaz

sohbet  |  Sevgi Nehri  |  Turk Chat  |  Ege.Net  |  gizlilik politikası