Gulum.netşarkı sözleri | biyografi | rüya | türkü | türkiye | sohbet | müzik | şiir şair | hikaye | fıkra | oyun | hazır mesaj | gül resimleri


TTNetMüzik

TTNetMuzik.com / TTNet Müzik Nedir ?

TTNetMüzik, TTNet ADSL kullanıcılarına, çok geniş bir repertuarla yerli müzik eserlerini yasal olarak bilgisayarlarına indirme ve dinleme hakkı sağlayan, ayrıca müzik dünyasındaki gelişmeleri takip edebilmeleri amacıyla çeşitli haberler ve etkinlikler hakkında bilgiler sunan, sevdiğiniz sanatçılara ait fotoğraflar ve röportajların yer alacağı müzik portalidir.

TTNetMüzik.com’e nasıl üye olacağım?

TTNetMüzik'e www.ttnetmuzik.com adresinden giriş yaptıktan sonra üye ol tuşuna basarak üyelik sayfasına ulaşabilirsiniz. Siteye üye olabilmeniz için size TTMail e-posta adresiniz sorulacak, TTNetMüzik üyelik şifreniz ttmail.com uzantılı e-posta adresinize gönderilecektir. Üyelik başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra ttmail.com e-posta adresinizi kontrol ediniz. TTMail kullanıcı adınız ve TTMail e-posta kutunuza gelen şifre ile TTNetMüzik'e girerek hizmetlerimizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

TTMail, TTNet’ in tüm ADSL abonelerine sunduğu ücretsiz e-posta servisidir. Eğer henüz ttmail.com uzantılı eposta adresinizi almadıysanız, hemen almak için tıklayınız.

TTNetMüzik'in web adresi nedir?

ADSL aboneliğimin tipine göre TTNetMüzik üyeliğim de değişiyor mu?

Evet; en düşük hız ve kotaya sahip 1Mbps hız ve 4GB kotalı paket abonelerimiz TTNetMüzik Standart üyelik kapsamında her ay 10 adet müzik parçasını bilgisayarlarına indirebilir ve dinleyebilirler. 1Mbps hız ve 4 GB kotalı paket dışındaki tüm ADSL abonelik paketleri sahibi kullanıcılarımız sahip oldukları TTNetMüzik Gold üyelik kapsamında ayda 500 adet müzik parçasını bilgisayarlarına indirebilir, bu şarkıları ayda toplam 10 defayı aşmayacak şekilde kaydedebilir ve taşınabilir müzik çalarlarında dinleyebilirler.

Ay içinde ADSL bağlantı paketimi değiştirdim, TTNetMuzik üyeliğim de değişir mi?

Evet, ADSL aboneliğiniz değiştiğinde TTNetMüzik.com üyelik haklarınız değişecektir. 1 Mbps - 4GB ADSL paketi abonesi iken daha yüksek hız ve/veya kotaya sahip bir pakete veya kotasız bir pakete geçerseniz yeni paketinize tanınan TTNetMüzik Gold üyelik haklarından hemen yararlanmaya başlarsınız.

Mevcut ADSL 1Mbps hız, 4GB kotalı paket aboneliğimi değiştirmeden ayda 500 şarkıyı indirebilmemin bir yolu var mı?

Evet, 1 Mbps 4 GB paketi kullanan müşterilerimiz, TTNeMüzik Gold üyeliğe 29 Şubat 2008 tarihinden itibaren 29.02.2008 tarihine kadar çok özel fiyat ile ayda sadece 2 YTL ödeyerek üye olabilir ve 1Mbps/6GB ve üstü abonelerinin yaralandığı Gold Üyelik haklarından siz de yararlanabilirsiniz*. Gold üyelik haklarından hemen yararlanmak için 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezini arayarak paketinizi başlatabilirsiniz. 1 Temmuz 2008’den itibaren TTNetMüzik Gold üyelik aylık ücreti 5YTL olacaktır. Kampanyadan yararlanan ve 1 Temmuz 2008 tarihinden önce üyeliğini iptal ettiren müşterilerden bir defaya mahsus 10 YTL Gold Üyelik iptal ücreti alınacaktır. *: Müzik Paketi abonelerinin ADSL hızı ve kotası değişmez. Sadece TTNetmüzik’ten yararlanma haklarınız değişir.

TTNetMüzik'e üye olamıyorum?

TTNetMüzik'e üye olmak için öncelikle TTNET ADSL abonesi olmanız gerekir. Bunun yanısıra ücretsiz TTMail e- posta almış olmanız ve bu e-mail hesabına erişebiliyor olmanız gerekir. Güvenliğiniz için, www.ttnetmüzik.com portaline ilk erişim için şifreniz ttmail.com uzantılı eposta adresinize gönderilecektir.

Siteye üye oldum, şifrem gelmedi, ne yapmalıyım ?

Böyle bir durumda TTMail e-posta adresinizle tekrar üye olmayı deneyerek şifrenizin e-posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Probleminiz devam ederse 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezini arayarak destek alabilirsiniz.

TTNetMüzik şifremi aldım; giriş yapamıyorum?

TTNet aboneliğinizin devam edip etmediğinizi kontrol ediniz. Eğer aboneliğiniz sona erdiyse portale erişiminiz engellenmiştir. TTNet ADSL aboneliğinizi tekrar başlatmak için, www.ttnet.net.tr üzerinden online başvuru yapabilir veya size en yakın TTNet ADSL satış noktasına uğrayabilirsiniz. Eğer TTNet aboneliğiniz devam ediyorsa kullanıcı adı ve şifrenizi doğru girip girmediğinizi kontrol ederek tekrar deneyiniz.

TTNetMüzik'e üye oldum ancak şarkı indiremiyorum?

Müzik parçalarını indiremiyorsanız TTNetMüzik sitesi üyeliğinizi ve doğru şifreyi kullanıp kullanmadığınızı tekrar kontrol ediniz. Eğer üye iseniz, www.ttnetmuzik.com adresinde oturum açıp açmadığınızı kontrol etmeniz gerekir. Oturum açmış iseniz, üyeliğinizi kontrol ederek Standart Üyeliğe (1Mbps / 4GB) sahip olup olmadığınızı öğreniniz. Eğer Standart Üyeliğe sahip kullanıcıysanız aylık müzik indirme kotanızı aşmış olabilirsiniz. Bu durumda 1Mbps/6GB ve üstü abonelik paketlerinden birine geçebilir ya da ADSL abonelik paketini değiştirmeden, TTNetMüzik Gold üyelik paketini 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezini arayarak satın alabilir ve Gold Üyelik haklarına sahip olabilirsiniz. Eğer oturum açmış ve üst abonelik paketlerinden birine aboneyseniz (TTNetMüzik Gold Üye) ya da Standart Üye olup olup kotanızı doldurmadıysanız tarayıcı ayarlarınızı kontrol ederek şarkıyı indirmeyi tekrar denemeniz gerekir. Hala sorun yaşıyorsanız, 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezini arayarak yardım alabilirsiniz.

Şifremi unuttum; yeniden şifre alabilmek için ne yapmalıyım?

Sitede, oturum açma ekranından, şifremi unuttum linkine tıklayıp çıkan formda TTMail e-posta adresinizi girerek tekrar e-posta adresinize şifre gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

TTNet Müzik Arşivinde Kaç adet Şarkı var?

MÜ-YAP kataloğunda bulunan şanatçı ve yapımcılara ait 80.000’e yakın yerli repertuar TTNetMüzik arşivinde yer almaktadır.

Site bahsedilen MÜ-YAP neyin kısaltmasıdır, ne anlama geliyor?

MÜ-YAP, Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği, fonogram yapımcılarının bir araya gelerek oluşturduğu, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu' nun 42. maddesi gereğince kurulmuş olan bir meslek birliğidir. Bakanlar Kurulunun 22/11/2001 gün ve 2001/3329 sayılı kararı ile de, IFPI, Uluslararası Fonogram Endüstrisi Birliği'nin Türkiye Milli Grubu olarak tescil edilmiştir.

MÜ-YAP'a üye 72 tüzel kişilik sahibi şirket bulunmakta ve bunlar üretim bakımından Türkiye Müzik Endüstrisi'nin yüzde 80'lik bir kısmını; yabancı repertuarın tamamını temsil etmektedir. MÜ- YAP, her türlü izinleri alarak ve bedellerini ödeyerek, icra ve temsili sonucunda plak, kaset, CD vb. ses taşıyıcılarına tespitini yaparak, sadece bedeli karşılığı dinleyiciye ulaştırmak amacıyla piyasaya sunan müzik yapımcısı üyelerinin verdiği yetki belgeleri ile, Türkiye ve dünyanın her yerinden yerli ve yabancı repertuarlara ait albümlerin en büyük bölümünün haklarını korumaktadır. F.S.E.K'in 80. Md. gereğince üyelerine ait hakların kullanımına, bu yetki belgelerinin kapsamı içinde izin verme yetkisine sahip tek kuruluştur. Daha fazla bilgi için : http://www.mu-yap.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Siteye yurtdışından da erişebilir miyim? Şarkıları indirebilir miyim?

Siteye herhangi bir İnternet bağlantısı ile erişebilirsiniz ancak sitede yer alan eserleri yurt dışından bağlandığınızda indiremezsiniz. Yurt içinde ise, şarkı indirebilmek için ADSL bağlantısı üzerinden kullanıcı isim ve şifreniz ile erişmeniz yeterlidir.

İstediğim bir sanatçının albümünü ya da şarkısını bu sitede bulamadım?

Aradığınız albüm ya da sanatçının yapım şirketi MÜ-YAP Meslek Birlikleri üyesi değildir ya da albümün yapım şirketi üye olsa bile henüz MÜ-YAP dijital kataloguna eklenmemiş olabilir.

En popüler kategorisi neye göre belirleniyor?

En popüler kategorisi, kullanıcılar tarafından en çok indirilen şarkı ve albümlere göre belirlenmektedir.

Site içinde şarkıları nasıl ararım?

Site içindeki arama motoruna ilgilendiğiniz şarkının adını veya şarkıcı adını ya da albümün ismini yazarak arama yapabilirsiniz.

Sitedeki bazı resimleri göremiyorum?

Sitedeki bazı bölümler Macromedia Flash desteği gerektirmektedir. Eğer bilgisayarınızda Macromedia Flash oynatıcı program yoksa bu alanları göremezsiniz. Flash oynatıcı programı indirmek için lütfen buraya tıklayınız.

Siteden indirilen şarkıların formatı nedir?

Sistemden sağlanan müzik içerikleri Windows Media Audio (WMA) formatındadır.

İndirdiğim şarkıları dinleyebilmek için minumum sistem gereksinimi nedir?

Yüklediğiniz içerikleri kullanabilmek için en az Windows XP işletim sistemi ve Windows Media Player versiyon 10 bilgisayarınızda yüklü olmalıdır.

İndirdiğim şarkılardan müzik CD’si yaratabilir miyim?

Evet, TTNetMüzik Gold üyelik sahibi iseniz, indirdiğiniz müzik parçalarını, 100 kere ile sınırlı olmak üzere CD’ye yazabilirsiniz. Örnek olarak; bir şarkıyı, bir kere CD’ye yazdığınızda aylık hakkınız olan 100’den 1 hak eksilecektir. Aynı şarkıyı bir kez daha bir CD’ye yazarsanız, bu durumda yine kalan haklarınızdan 1 adet hakkınız daha eksilecektir.

Müzik indirmek için kullanacağım bilgisayar ve müzik çalar adedinde kısıt var mı?

TTNetMüzik'ten faydalanırken indirdiğiniz parçaları aktif abonelik periyodu içinde en fazla 3 farklı bilgisayarda çalabilir, bu eserleri 2 farklı müzik çalar cihaza aktarabilirsiniz.

Aktif Abonelik Periyodu Nedir?

Aktif abonelik periyodu, her ayın ilk günü ile son günü arasındaki süredir.

İndirdiğim şarkıları kısa süre öncesine kadar dinleyebiliyordum, şu anda dinleyemiyorum. Neden, ne yapmalıyım?

TTNetMüzik'e her ay en az bir defa giriş yapmalısınız. Giriş yaptığınızda, müzik indirme ve dinlemek için gerekli lisanslar yenilenmektedir. ADSL aboneliğiniz aktif ise TTNetMüzik'e girdikten sonra, daha önce indirmiş olduğunuz parçaları da dinleyebilirsiniz.

Windows Media Player v10’u nerden yükleyebilirim?

www.microsoft.com.tr adresinden ya da portal anasayfadaki Windows Media Player logosuna tıklayarak ilgili programın menüsüne ulaşabilirsiniz.

İndirdiğim şarkıları yükledikten sonra Windows Media Player “Güvenlik Güncellemesi” uyarısı veriyor. Bu ne demek?

Yüklenilen içerikler yasal kullanıma olanak sağlamak için DRM (Digital Rights Management- Dijital Haklar Yönetimi) teknolojisi ile korunur. DRM teknolojisi ile korunan içerikleri kullanabilmek için bir defalık bu güvenlik güncellemesi yapılmalıdır. Bu güvenlik güncellemesi Microsoft a ait bir siteden yapılmaktadır.

İndirdiğim şarkıları çalıştırmak isteyince “Windows Media Player veya Internet Explorer ActiveX Güvenlik Uyarısı” veriyor. Bu ne demek?

DRM (Dijital Haklar Yönetimi) korumalı içerikleri kullanabilmek için gerekli lisans dosyası “Internet Explorer” aracılığıyla kurulur. TTNet Müzik için Internet tarayıcınızın ayarlarından “Active X kullanımını aktif et” izni verilmelidir.

İndirdiğim şarkıları çalıştırmak isteyince “Lisans Yüklemesi Yapıldı” uyarısı çıkıyor. Bu ne demek?

Yüklenen müzik şarkısına ait lisans dosyası kurulmuş demektir. Windows Media Player üzerinden Play / Oynat tuşuna basarak indirdiğiniz içerikleri dinleyebilirsiniz.

Desteklenen taşınabilir müzik çalarlar hangileri?

Desteklenen cihazlar listesi için : http://www.playsforsure.com sitesini ziyaret ederek güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

İndirdiğim şarkıları çalmak isteyince “Bu içeriğin lisans yüklemesi daha önce yapılmış” uyarısı çıkıyor. Bu ne demek, ne yapmalıyım?

İçeriklere ait lisans dosyasının izin verilen kurulum / bilgisayar sayısı aşılmış demektir. TTNetMüzik.com üyeliğinizin başka kişiler tarafından kullanılmadığından emin olunuz. Böyle bir durumda şifrenizi değiştirmenizi öneririz.

İndirdiğim şarkıları yüklemek istediğim de “Aboneliğiniz kapalı durumdadır” ” uyarısı veriyor. Bu ne demek, ne yapmalıyım?

Bu uyarı aktif bir TTNet ADSL aboneliğinizin bulunmadığını belirtmektedir. TTNet ADSL aboneliğiniz hala devam ediyor ve bu mesajın hatalı olduğunu düşünüyorsanız, 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezi'ni arayarak lütfen abonelik bilgilerinizi kontrol ediniz.

İndirdiğim şarkıları çalmak isteyince “Aktif bir aboneliğiniz bulunmamaktadır” uyarısı çıkıyor?

Bu hatayı alıyorsanız, halen TTNet ADSL Aboneliğiniz yok demektir. İndirdiğiniz eserleri dinlemeye devam edebilmeniz için ADSL aboneliğinizin devam etmesi ve ayda en az bir kez TTNetMüzik'e giriş yapmış olmanız gerekmektedir. TTNet ADSL abonesi olmak için www.ttnet.net.tr adresinden abonelik başvurusu yapabilir, 4440 375 TTNet çağrı Merkezini arayabilir ya da en yakın TTNet ADSL satış noktasına uğrayarak TTNet ADSL aboneliğinizi başlatabilirsiniz. Aboneliğiniz devam ediyor ve bu uyarının hatalı olduğunu düşünüyorsanız yardım için lütfen 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezini arayınız.

İçeriği çalıştırmak isteyince “Kullandığınız Media Player'in versiyonunu yükseltmeniz gerekmektedir” uyarısı çıkıyor?

İçerikleri kullanabilmek için en az Windows Media Player Versiyon 10 gerekmektedir. Yüklemek için tıklayınız.

Bilgisayarımı yeniden kurdum, içerikleri kullanamıyorum. Ne yapmalıyım?

Bilgisayarın yeniden kurulması durumunda lisans dosyaları silinmiş demektir. Talebinizin doğrulanmasının ardından lisans kurulum hakkı verilecektir. www.ttnetmuzik.com sitesinde tekrar oturup açarak lisans bilgilerinin yenilenmesini sağlayınız. Yardım için 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezini arayabilirsiniz.

1 Mbps-4GB paketini kullanıyorum ve TTNet Müzik Gold Üyeliği almıştım. Şimdi ise, ADSL üst paketlerden birine geçmek istiyorum. Daha önce indirdiğim müziklerimi yeni ADSL aboneliğimde de dinleyebilecek miyim?

TTNetMüzik üyelik bilgileriniz TTNet ADSL paket aboneliğinize göre güncellenmektedir. TTNet ADSL paket değişikliğinden sonra sorun yaşarsanız 444 0 375 TTNet Çağrı Merkezi'ni arayarak destek alabilirsiniz.

Bilgisayarıma indirdiğim şarkıları Cep Telefonumda çalabilecekmiyim?

Hayır. Sitede yer alan parçalar sadece bilgisayar üzerinde dinlemeye, CD’ye yazmaya ve müzikçalara aktarmaya uygun formatta sunulmaktadır. Bu eserleri dinlemenizi sağlayacak uygun yazılım bulunmadığı takdirde (Windows Media Player v10 destekli el bilgisayarları hariç) cep telefonlarınızda bu şarkıları dinleyemezsiniz.

Windows Media Player V11 ve yeni çıkacak olan üst sürümleri yüklediğimde önceden indirdiğim şarkıları dinlemeye devam edebilecek miyim?

Windows Media Player v11 desteklenmektedir. Olası daha üst versiyonlarında yeni yüklenen WMP versiyonunun sitede kullanılan koruma metoduyla uyumlu olması şartıyla dinlemeye devam edebilirsiniz.
Bu sayfadaki bilgiler ttnet sitesinden alınmıştır.

.:: Gulum.NET ::. 2002 - 2017 © Kalp Sevmekten Yorulmaz

Mobil Oto Cam  |  Sohbet  |  sohbet  |  sık kullanılanlara ekle  |  açılış sayfası yap  |  tavsiye et  |  gizlilik politikası